مسئولیت «مهد‌های کودک» به آموزش و پرورش واگذار شد
کد خبر: 1048078
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OeU
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
پرونده کودکان در بیش از ۱۷هزار مهد کودک کشور به وزارت آموزش و پرورش واگذار شد و از این پس صدور و تمدید مجوز فعالیت مهد‌ها توسط آموزش و پرورش انجام خواهد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سرانجام مسئولیت مهد‌های کودک پس از کش‌وقوس‌های فراوان به وزارت آموزش و پرورش تحویل شد و بر همین اساس از این پس صدور و تمدید مجوز مهد‌های کودک از طریق وزارت آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت. براساس نامه‌ای که در تاریخ ۲۷ اسفند ماه ۹۹ از سوی قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور به ادارات بهزیستی سراسر کشور ارسال شده‌است، از این پس، این سازمان هیچ نقشی را در ارتباط با صدور، تمدید و نظارت بر مهد‌های کودک ندارد.

به گزارش تسنیم، جلسه‌ای نیز روز یک‌شنبه با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی برگزار شده‌است و در این جلسه به موضوع واگذاری مسئولیت مهد‌های کودک به‌صورت صددرصد به آموزش و پرورش تأکید شده‌است. گفتنی است براساس آمار، بالغ بر ۱۷ هزار و ۵۰۰ مهدکودک و روستامهد در سراسر کشور فعال هستند که تا پیش از این صدور مجوز و تمدید آن و نظارت توسط بهزیستی انجام می‌شد و از این پس تمامی این فرآیند از سوی آموزش و پرورش صورت می‌گیرد. همچنین تعدادی روستامهد تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار داشتند که از سوی وزارت رفاه یک وعده غذای گرم در این روستامهد‌ها توزیع می‌شد؛ با واگذاری مسئولیت این مهدها، تکلیف توزیع یک وعده غذای گرم هنوز مشخص نیست. سعید بابایی، مدیر کل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور نیز پیش از این از واگذاری صفر تا صد مسئولیت مهد‌های کودک به وزارت آموزش و پرورش با تشکیل سازمان ملی کودکان و نوجوانان خبر داده بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار