دوست یعنی ضد دشمن، رفیق یعنی همراه
کد خبر: 1047640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OXQ
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۸
سلما سلطانی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: دیدی موقع خوردن یه چایی به وقت عصر، وقتی که تنها هستی و خلوت کردی، پاشدی دمش کردی و داری با چند تا پر گل‌محمدی و بهارنارنج از خودت پذیرایی می‌کنی، یهو میری تو فکر؟... دیدی وقتایی که خودتو دوست داری یاد اونایی هم که دوستشون داشتی و دوست می‌دونستی‌شون می‌فتی؟... می‌دونی چی فکر می‌کنم؟... من فکر می‌کنم آدم از هر کس و هرجایی فرار کنه، از خود خود خودش نمی‌تونه... اینکه سه بار میگم خود، یعنی به اون لایه درونیت اصلاً نمی‌تونی دروغ بگی، همه چیزتو می‌دونه، همون که ذاتش پاکه و کار خداست... کاری با اونایی ندارم که از داشتن این بخش محروم هستن، کارشون با کرام الکاتبینه، کار با اونایی دارم که هنوز میشه امید داشت که خودسازی کنن...

داشتم می‌گفتم از خود واقعیش، از خویشتن خویشش به قول شریعتی، نمی‌تونه فرار کنه، می‌دونه چی‌کار کرده، گرچه برای عملکردش دلیل زیاد میاره که تو گفتی، تو بد کردی، تو در حق من فلان کار زشت رو کردی، ولی در نهایت از خودش راضی نیست... به هردری میزنه تا حالشو خوب کنه. حتی با قرص و دارو، حتی با حرف زدن پشت سر کسی یا کسایی که بهشون حسودی کرده. آره حسودی. بهش به این سادگی نگاه نکنین، جنایت‌ها کرده این حسادت... یادمون باشه با خراب کردن دیگری بالا نمی‌ریم... تعادل دنیا به‌هم می‌ریزه جانم... یادمون باشه با حسادت فقط خودمون رو خراب می‌کنیم و با آسیبی که می‌زنیم روابط خوب و سازنده‌مون رو از دست می‌دیم. روابطی که می‌تونیم خیلی خوب باهاشون رشد کنیم. چون هیچ رفیقی حسادت رو از رفیقش نمی‌پذیره! بعضی از رفاقتا هیچ وقت تکرار نمیشن!... به قول مسعود ضرابی: «دوست، در لحظه پیدا می‌شود و در لحظه‌ای هم ناپدید، اما رفیق فرق دارد، زمانی که می‌آید به ماندنش بیشتر دل می‌بندی تا اینکه منتظر رفتنش باشی! زندگی هرکدام از ما آمیخته‌ای از دوست و دشمن‌هاست، اما کم پیش می‌آید که رفیق‌ها همدیگر را پیدا کنند! رفاقت‌های پایدار از وفاداری می‌آیند و دوستی‌های فراوان از چرب زبانی! انتخاب کنید که می‌خواهید کدام باشید، یک وفادار یا یک تملق‌گو؟»

از یه سن و سالی به بعد خوبه بریم به سمت بلوغ فکری! خوبه که سعی کنیم نگاهمون، دیدمون، توقعاتمون، انتظاراتمون، و مهم‌تر از همه عملکردهامونو تغییر بدیم تا برای خودمون در درجه اول و بعد برای کسانی که با ما در ارتباط نزدیک هستند، قابل تحمل، دوست داشتنی و درست باشیم!

واژه «دوست» رو در فرهنگ لغت جست‌وجو کنید! به شما میگه ضد دشمن!... واژه «رفیق» رو جست‌وجو کنید و این بار به شما میگه همراه!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار