مأموریت قرارگاه مشترک پدافند هوایی دفاع یکپارچه بدون موازی‌کاری است
کد خبر: 1047038
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ONi
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه بخش‌های مختلف پدافند هوایی نیرو‌های مسلح موظف به همکاری با قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا هستند، بر لزوم ارتقای شبکه یکپارچه فرماندهی و کنترل و اجرای بازی جنگ و سناریو‌های محتمل و تهدیدات نوین تأکید کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرلشکر پاسدار محمد باقری در آیین معارفه فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا با اشاره به اهمیت مسئولیت قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا خاطرنشان کرد: مأموریت این قرارگاه برای سال‌ها است که در اولویت یکم نیرو‌های مسلح قرار دارد؛ اولویت اول به معنای تمرکز توان و پشتیبانی‌ها و البته سنگینی و خطیر بودن مسئولیت است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: این قرارگاه بنابر تدبیر فرماندهی معظم کل قوا با ساختار کوچک و چابک، اما با وحدت فرماندهی کامل عملیاتی، شکل گرفته است تا با در اختیار گرفتن نیروی پدافند هوایی ارتش، فرماندهی پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه و سایر بخش‌های پدافندی کشور، فرماندهی یکپارچه ایجاد و از فضای کشور حراست کرده و آن را در برابر تهدیدات دشمن نفوذ‌ناپذیر کند.

باقری با اشاره به مأموریت قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: این قرارگاه در حوزه کشف، رهگیری، درگیری و انهدام، وظایف فوق‌العاده سنگین و پیچیده و در عین حال تجربه شده‌ای را برعهده دارد که انجام می‌دهد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: همانگونه که در این مأموریت، لحظه‌ای غفلت یا اشتباه قابل پذیرش نیست، در عین حال برای اجرای این مسئولیت تلاش شده است تا تمامی روابط کاری سلسله مراتب فرماندهی کاملاً شفاف و بدون ابهام و موازی‌کاری و قطعی باشد. وی با اشاره به مسئولیت سنگینی که بر عهده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا است، گفت: ستاد کل نیرو‌های مسلح، قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا، وزارت دفاع، ستاد فرماندهی ارتش و سپاه پاسداران و همه مجموعه‌های نیرو‌های مسلح وظیفه دارند با نگاه اولویت به این قرارگاه بنگرند و تمامی پشتیبانی‌ها را با حداکثر توان تأمین کنند و در اختیار این مجموعه قرار دهند. در برنامه‌ریزی، طرح‌ریزی‌ها و بودجه بندی‌ها و در تمامی مراحل و اقدامات باید این اولویت رعایت شود. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: دفاع نفوذ‌ناپذیر از آسمان کشور باید به گونه‌ای باشد که در کشور ایجاد اطمینان و بازدارندگی و در دشمن ناامیدی ایجاد کند.

باقری با اشاره به انتظارات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا باید دفاع یکپارچه، خلل‌ناپذیر و بدون هرگونه شبهه و موازی کاری و ابهام را ایجاد کند.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: قرارگاه مسئولیت دارد که شبکه یکپارچه فرماندهی و کنترل را به روز و بهتر از قبل ساماندهی کند و شبکه‌های کارآمد را با خط فرمان کوتاه و پاسخگویی به لحظه ارتقا دهد. وی افزود: این قرارگاه یک قرارگاه مشترک و به عبارتی فراسازمانی است هرچند که تحت امر سلسله مراتب ارتش است، اما مانند ستاد کل و وزارت دفاع یک قرارگاه چند سازمانی و چند نیرویی است و این ایجاب می‌کند که هم افزایی و روحیه برادری و اخوت و وحدت و همکاری در اوج خود در این قرارگاه وجود داشته باشد و همه نیرو‌ها و سازمان‌ها بایستی در روابطی که تعریف شده است از این قرارگاه تبعیت کنند و حداکثر همکاری را با آن داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار