فساد میوه‌های تنظیم بازاری اتفاق جدیدی نیست!
کد خبر: 1045245
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nun
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۰
یک فعال بازار میوه با بیان اینکه فساد میوه‌های تنظیم بازاری اتفاقی جدید نیست و هر سال شاهد آن هستیم، گفت: دخالت دولت در بازار میوه شب عید، دلیل این امر است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: یک فعال بازار میوه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فساد میوه‌های تنظیم بازاری گفت: متأسفانه این اتفاقی است که همه ساله شاهد آن هستیم و چیز جدیدی نیست، همه ساله بخشی از این میوه‌ها فاسد و معدوم‌سازی می‌شود. وی تأکید کرد: مسئولان دولتی هر سال با خرید‌های غیر متخصصانه، میزان زیادی سیب و پرتقال را نابود می‌کنند.

این فعال بخش خصوصی افزود: در نوروز ٩٩ سیب درختی بازار خوبی پیدا کرد و قیمت آن افزایش زیادی داشت، کسانی که این میوه را ذخیره کرده‌بودند، به جای اینکه آن را میان مردم توزیع کنند، اقدام به صادرات کردند و سود خوبی به جیب زدند. وی با اشاره به اینکه به دلیل سود هنگفت در این امر، دولت به هیچ عنوان راضی به خروج از آن و سپردن امور به بخش خصوصی نیست، افزود: به‌رغم ایرادات فراوان در تنظیم بازار میوه شب عید و اصرار برای سپردن کار به افراد متخصص، به دلیل رانت بزرگی که در این حوزه وجود دارد، دولت حاضر نیست دخالت را کنار بگذارد و فقط به نظارت بسنده کند.

۸۰ درصد میوه دپو شده در سردخانه‌ها متعلق به دلالان است

رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‎بار ضمن تأکید بر اینکه ۸۰ درصد میوه‌های دپو‌شده در انبار‌ها و سردخانه‌ها متعلق به واسطه‌هاست، خسارت ناشی از فساد این محصولات را نتیجه زیاده‌خواهی و طمع دلالان دانست و گفت: این بار‌ها و فساد محصولات دپو شده در انبار‌ها و سردخانه‌ها ربطی به ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت ندارد.

به گزارش فارس، مصطفی دارایی‌نژاد، در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «سلام صبح‌بخیر» در مورد موضوع فساد میوه‌های دپو شده در انبار‌ها و سردخانه‌ها، ضمن تأیید این موضوع، میزان تولید مرکبات در کشور را حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارتن اعلام کرد و گفت: در حال حاضر موجودی پرتقال کشورحدود ۱۰۰ هزار تن است که ۸۰ درصد این موجودی در انبار‌ها و ۲۰ درصد آن در سردخانه‌هاست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار