فعالیت 348 تشکل کارگری و کارفرمایی در لرستان
کد خبر: 1042548
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NDI
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان:
آشتاب، گفت: 348 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی لرستان فعالیت می کنند.

به گزارش جوان از لرستان، علی آشتاب، امروز (14 فرودین) در سخنانی اظهار داشت: به همت همکاران اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی این اداره کل تاکنون تعداد 291 تشکل کارگری و همچنین 57 تشکل کارفرمایی در استان ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به فعالیت 89 انجمن صنفی در استان، افزود: خوشبختانه در لرستان فعالیت‌های خوبی جهت توسعه و ارتقا تشکلات صنفی انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در حوزه کار و تولید و تصمیم‌سازی‌های کلان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و توسعه و تقویت آن‌ها در محیط‌ های کار و تولید تأثیر بسزایی در تنظیم رابطه کارفرما و کارگران ایفا کرده و از تنش‌های کاری جلوگیری می‌کند.

آشتاب اظهار کرد :در سال 99 تعداد 7 کانون کارفرمایی و 5 شورای اسلامی کار در استان تشکیل شده است .

وی با اشاره به جایگاه مهم تشکلات کارگری و کارفرمایی عنوان کرد: نظر به اهمیت و نقش بسزایی که تشکلات کارگری و کارفرمایی به‌عنوان شرکای اجتماعی در سالم‌سازی محیط‌های کارگری و ارتقای سطح بهره‌وری و به‌طورکلی در چرخه اقتصادی جامعه ایفا می‌کنند تقویت، ترغیب و تشویق تشکلات از حیث کمی و کیفی از برنامه‌های مهم این اداره کل در سالجاری بوده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد و دوره‌های آموزشی مختلف و به‌ویژه خود ترکیب مدیریتی تشکل‌ها بیش از یک هزار 500نفر ساعت آموزش‌های مرتبط ارائه‌شده است.

برچسب ها: تشکل ، کارگری ، کارفرمایی
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار