اشتغالزایی بنیاد برکت برای ۴۲ هزار نفر با احیای ۱۲ هزار واحد تولیدی
کد خبر: 1040629
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MiL
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از احیای ۱۲ هزار واحد تولیدی در کشور به همت این بنیاد خبر داد که منجربه ایجاد اشتغال برای ۴۲ هزار نفر شده است.
سجاد مرسلی

سرویس ایران جوان آنلاین: امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در مراسم احیا و آغاز به‌کار مجدد یک واحد تولید کنسرو ماهی در کاشان گفت: بنیاد برکت امسال برای احیای ۱۲ هزار واحد تولیدی خرد، کوچک و متوسط برنامه‌ریزی کرده بود که به‌طور کامل و صددرصدی محقق شده است. به گفته این مسئول، در این مدت ۸۰ واحد متوسط صنعتی نیز احیا و به چرخه تولید بازگردانده شده است. مدنی تأکید کرد: با احیای این تعداد واحد تولیدی خرد، کوچک و متوسط، برای ۴۱ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر احیای واحد‌های صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل در کشور اظهار داشت: امسال نسبت به سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی با ۱۳۰ واحد صنعتی اقدام کردیم که ۸۰ واحد از این تعداد قبلاً تعطیل بوده و پس از احیا به چرخه تولید بازگشته‌اند.


مدنی با تأکید بر جلب مشارکت و ظرفیت‌های مردمی در فرآیند احیای واحد‌های تولیدی خاطرنشان کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای احیای این تعداد واحد تولیدی و صنعتی خرد، کوچک و متوسط یک‌هزار و ۶۳۶ میلیارد تومان است که سهم ۳۰ درصدی بنیاد برکت ۴۹۱ میلیارد تومان و ۷۰ درصد باقیمانده معادل یک‌هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان از طریق مشارکت‌های مردمی و آورده بخش خصوصی تأمین شده است.


وی با اشاره به آغاز به‌کار مجدد کارخانه شمس درخشان کاشان به عنوان یکی از این واحد‌های احیا شده، عنوان کرد: این کارخانه با حجم سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی احیا و به چرخه تولید بازگشته است. مدنی یادآور شد: این کارخانه ظرفیت تولید ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار قوطی کنسرو را در سال دارد و برای ۸۰ نفر اشتغالزایی کرده است که این تعداد با راه‌اندازی فاز دوم، به ۳۰۰ نفر خواهد رسید.


مدیرعامل بنیاد برکت افزود: این واحد تولیدی در سال ۹۷ آغاز به کار کرده بود، اما فعالیت آن فقط پس از چند روز، به طور کامل متوقف شد.


مدنی تصریح کرد: این کارخانه با تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و با در اختیار گذاشتن سرمایه در گردش و اعتماد به کارآفرین احیا شده است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، بازگشت این واحد تولید کنسرو ماهی به مدار تولید، احیای ۲۰ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی را نیز به دنبال داشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار