با نو شدن سال، قطار شهری کرج از راه می‌رسد
کد خبر: 1039420
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MOq
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج با اشاره به اینکه دو ایستگاه 45 گلشهر و چهارراه طالقانی قطار شهری کرج ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: از ۱۳ درصد باقی مانده نیز هفت درصد مربوط به خرید تجهیزات است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال این کار تمام و خط اول راه‌اندازی می‌شود.

محمد حسین خلیلی اردکانی در خصوص پیشرفت قطار شهری کرج، گفت: شورای اسلامی توجه خود را بر این دو ایستگاه k , f (ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی) تمرکز کرده که بلافاصله بعد از بهره‌برداری آن، اجرایی شدن فاز دوم خط دو را آغاز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: کلنگ پروژه قطار شهری کرج از سال ۱۳۸۵ به زمین زده شده و در طول 14 سال اخیر به دلایل مختلف پیشرفتی نکرده است ولی از دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته است به طوریکه مردم رنگ قطار شهری را به چشم خود خواهند دید.

خلیلی اردکانی با بیان اینکه در خط ۲ قطار شهری کرج کار ریل گذاری حدفاصل ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا جهانشهر کرج عملیاتی شده است، افزود: این ۲ ایستگاه تا پایان فروردین ماه سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به برگزاری مستمر کارگروه فنی قطار شهری، یادآور شد: متروی کرج یکی از دغدغه‌های مهم شورای پنجم است که فاز نخست قطار شهری (ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی) ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از ۱۳ درصد باقی مانده نیز هفت درصد مربوط به خرید تجهیزات است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال این کار تمام و خط اول راه‌اندازی می‌شود.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج با بیان اینکه مهم‌ترین تجهیزات مترو خریداری شده است، گفت: اعتبار راه اندازی قطار شهری کرج به صورت مشارکتی توسط شهرداری و دولت تأمین شده است و میزان پیشرفت این دو ایستگاه بیش از ۹۰ درصد است که البته برخی حوادث پیش‌بینی‌نشده باعث کند شدن روند پیشرفت پروژه شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار