اجیر کردن سارق برای دستبرد به خانه مرد آشنا
کد خبر: 1039004
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MI8
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
مرد کینه جو که با همدستی سه سارق سابقه‌دار مرتکب سرقت طلا و دلار از یک خانه ویلایی شده بودند، به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه خواهند شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  شهریورماه امسال مردی به اداره پلیس رفت و از سه مرد جوان به اتهام سرقت از خانه ویلایی‌اش در شمال تهران شکایت کرد. او به مأموران گفت: «چند سالی است تنها زندگی می‌کنم. هر شب از رستوران سفارش غذا می‌دادم و شب حادثه هم از رستوران سفارش غذا داده بودم که با صدای زنگ برای تحویل غذا مقابل در رفتم، اما یکباره سه مرد جوان در حالیکه نقاب زده بودند با اسلحه وینچستر حمله کردند و وارد حیاط شدند. آن‌ها با تهدید چند هزار دلار و حدود نیم کیلوگرم طلا را از خانه من سرقت کردند و گریختند.»

شاکی ادامه داد: «سارقان نقاب زده بودند، ولی احتمالاً آشنا بودند، چون خیلی سریع سراغ محل نگهداری طلا و دلار‌ها رفتند و نقشه‌شان را اجرا کردند.»

بعد از طرح این شکایت، تلاش برای دستگیری سارقان به جریان افتاد تا اینکه مأموران با رصد دوربین‌های مداربسته توانستند پلاک خودروی سارقان را شناسایی و صاحب خودرو را‌که مرد معتاد و دارای سوابق کیفری بود شناسایی و بازداشت کنند.

متهم که سعید نام داشت بعد از دستگیری تحت بازجویی قرار گرفت و به سرقت با مشارکت دو نفر از دوستانش اعتراف کرد. او در شرح ماجرا گفت: «آن شب دوستانم از من خواستند به عنوان راننده آن‌ها را به یک خانه ویلایی در شمال تهران برسانم. وقتی به محل رسیدیم حدود ۱۵‌دقیقه در خودروام نشستم و منتظر بودم تا اینکه دوستانم در حالیکه یک کیسه سیاه در دست داشتند برگشتند و سوار ماشین شدند. بعد از آنکه آن‌ها را در محدوده خیابان خزانه از ماشین پیاده کردم ۱۵‌میلیون‌تومان به من دادند و رفتند. باور کنید از ماجرای سرقت اطلاعی نداشتم.»

با ثبت این اطلاعات، یکی از سارقان که دارای چند سابقه بود و افشین نام داشت شناسایی و در یک قرار سوری بازداشت شد. افشین به سرقت با همدستی دو نفر از دوستانش به نام‌های نادر و مجید اعتراف کرد. با دستگیری دو متهم دیگر همگی به سرقت شبانه از خانه ویلایی اعتراف کردند و یکی از آن‌ها در شرح ماجرا گفت: «یکی از آشنایان شاکی به خاطر کینه‌ای که از او داشت از ما خواست طلا‌ها و دلار‌های او را سرقت کنیم. او ساعت ورود و خروج شاکی همچنین نشانی محل نگهداری پول و طلا‌ها را در اختیار ما گذاشت سپس ما را وسوسه کرد اگر به خانه شاکی دستبرد بزنیم پول زیادی به دست می‌آوریم. این شد که شبانه به آنجا رفتیم و مرتکب سرقت شدیم.»

بعد از این توضیحات مرد کینه جو به نام مراد دستگیر شد و به جرمش اعتراف کرد. او گفت که به خاطر کینه از شاکی، سارقان را به خانه آن مرد میانسال فرستاده است و آدرس محل نگهداری طلا و دلار‌ها را در اختیار آن‌ها قرار داده است.

با اقرار متهمان پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و بعد از تعیین شعبه به شعبه دهم دادگاه فرستاده شد. به این ترتیب با درخواست اشد مجازات از سوی شاکی، چهار متهم در وقت رسیدگی محاکمه خواهند شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار