خط امام را باید از سلوک و رفتار رهبر انقلاب آموخت
کد خبر: 1037243
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lpj
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
آیت‌الله رئیسی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام:
امروز بهترین تبیین‌کننده خط امام جانشین به‌حق ایشان یعنی مقام معظم رهبری هستند که بنای معظم‌له هم در گفتار و هم در سلوک و رفتار، احیا و زنده نگه داشتن دائمی خط امام است و ما باید از سلوک و رفتار ایشان «خط امام» را بیاموزیم و آن را زنده نگه داریم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، همزمان با ایام الله دهه فجر صبح دیروز آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه به همراه اعضای شورای عالی این قوه با حضور در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند.

آیت‌الله رئیسی طی سخنانی در این مراسم، ضمن مسئلت علّو درجات از خداوند متعال برای امام خمینی (ره)، بر روح مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی درود فرستاد و گفت: امام خمینی (ره) دین و امور دنیوی و اخروی مردم را احیا کرد. رئیس قوه قضائیه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در تبیین شخصیت امام خمینی (ره) که فرمودند «امام شخصیتی تحول‌گرا و تحول‌خواه بود»، اظهار کرد: امام خمینی (ره) در توجه دادن مردم به خداخواهی و معنویت، ایجاد روحیه عدالت خواهی و حق خواهی، احیای روحیه ایثار، شهادت، خطرپذیری و مسئولیت‌پذیری، ایجاد روحیه ظلم ستیزی و استکبارستیزی در میان مردم و همچنین برقرار کردن پیوند میان سیاست و معنویت، تحول ایجاد کردند.

کلاهک‌های هسته‌ای محصول سیاست بدون معنویت

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در زمان امام (ره) سیاستمداران بسیاری معنویت را کنار گذاشته بودند که محصول سیاست بی معنویت آنها، ظلم‌هایی بود که در این کره خاکی بر مردم تحمیل می‌شد، عنوان کرد: محصول سیاست بدون معنویت کلاهک‌های هسته‌ای، ۷۰ سال ظلم بر مردم فلسطین و بسیاری از تجاوز‌ها، اجحاف‌ها و ظلم‌هایی است که در عالم مشاهده می‌کنیم. رئیس قوه قضائیه با تأکید بر این نکته که امام (ره) سیاست همراه با معنویت، روحیه توجه به دیگران، فقرزدایی و توجه به محرومیت نه فقط محرومان ایران اسلامی بلکه محرومان تمام عالم و مظلومانی را که در عالم مورد ستم قرار گرفته بودند، به ما آموختند، افزود: میثاق با امام خمینی (ره)، میثاق با همه خوبی‌ها و ارزش‌هاست و مسئولان و دولتمردان در این میثاق باید بازنگاهی به آنچه شده و آنچه باید شود، داشته باشند.

آیت‌الله رئیسی خطِ امامی‌ترین افراد را کسانی دانست که شاخص‌های خط امام را خوب بشناسند، به آن‌ها عمل کنند و وفادار بمانند و در عین حال تصریح کرد: امروز بهترین تبیین کننده خط امام جانشین به‌حق ایشان یعنی مقام معظم رهبری هستند که بنای معظم‌له هم در گفتار و هم در سلوک و رفتار، احیا و زنده نگه داشتن دائمی خط امام است و ما باید از سلوک و رفتار ایشان «خط امام» را بیاموزیم و آن را زنده نگه داریم.

قبل از نگرانی برای مشارکت مردم باید نگران کارآمدی نظام اداری بود

رئیس قوه قضائیه در ادامه با بیان اینکه قبل از نگرانی برای مشارکت مردم، باید نگران کارآمدی نظام اداری در کشور بود، عنوان کرد: اگر نظام اداری کارآمدی خود را نشان دهد، امید، نشاط و مشارکت را در میان مردم تضمین کرده است.

آیت‌الله رئیسی هنر امام (ره) را حفظ کردن مردم در صحنه برای همه امور نه به صورت تشریفاتی بلکه به صورت واقعی عنوان کرد و با تأکید بر این نکته که مشارکت مردم و افزایش سرمایه اجتماعی کشور کاری بود که امام (ره) آن را به خوبی انجام دادند، گفت: امروز هم در رفتار سیاسی و اجتماعی مقام معظم رهبری، توجه دادن به مردم را به وضوح مشاهده می‌کنیم. رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره «مردمی بودن، توجه به مردم و رفع دغدغه‌های آنها» را به قوای قضائیه، مجریه و مقننه کشور توصیه و تأکید کرده‌اند، افزود: کارآمدی نظام اداری در کشور، سرمایه اجتماعی را افزایش می‌دهد و امروز ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری کشور می‌توانند این سرمایه اجتماعی را روز به روز افزایش دهند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه افزایش سرمایه اجتماعی، بدون تردید امید، نشاط و مشارکت مردم در همه عرصه‌ها را به دنبال خواهد داشت، گفت: دستگاه‌های اداری باید تلاش کنند روز به روز مشارکت مردم و سرمایه اجتماعی کشور را افزایش دهند. رئیس قوه قضائیه «اجرای عدالت» را محوری‌ترین نکته‌ای دانست که امام خمینی (ره) به تبعیت از انبیای الهی بر آن تأکید کردند: امروز نیز محور همه کارها، پیگیری‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها در دستگاه قضایی «اجرای عدالت» است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار