هجمه‌ها علیه پلیس نشانه اعتماد مردم به ماست
کد خبر: 1037156
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LoK
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه صیانت و حمایت از کارکنان وظیفه‌شناس و متعهد باید ملاک عمل فرماندهان و مسئولان ارشد باشد گفت: اعتقاد دارم همواره باید حامی نیرو‌های وظیفه‌شناس و متعهدمان باشیم که در چارچوب قانون عمل می‌کنند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار حسین اشتری در همایش سراسری رؤسای پلیس فتا استان‌ها و معاونان حوزه مرکزی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، گفت: با شیوع ویروس کرونا شاهد کوچ بسیاری از مردم از فضای حقیقی به فضای مجازی هستیم در واقع بهره مندی از فضای مجازی در حال توسعه بوده و شایسته است که همراه با این تحولات و اتفاقات، فضای مجازی در کشور به گونه‌ای مدیریت شود که دچار آسیب نشویم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت که با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت فضای مجازی همواره پلیس فتا از اولویت‌های مأموریتی نیروی انتظامی بوده و لازم است این پلیس با توسل به نوآوری و ابتکار عمل همراه با بهره مندی از دانش و فناوری‌های روز، دستاورد‌های خود را ارتقاء دهد.

سردار اشتری گفت: باید استفاده و بهره مندی از فضای مجازی در بستری امن محقق شود، به گونه‌ای که خانواده‌ها دغدغه‌ای در حوزه استفاده فرزندانشان از فضای مجازی نداشته باشند که البته تحقق این مهم با راه‌اندازی اینترنت ملی و شبکه‌های اجتماعی بومی محقق می‌شود.

رصد هوشمندانه تحرکات فضای مجازی

وی در ادامه بر لزوم رصد هوشمندانه وقایع و تحرکات فضای مجازی توسط پلیس فتا تأکید کرد و افزود: برخورد با اراذل و اوباشی که در فضای مجازی در صدد «اوباش پروری» هستند، برخورد با کسانی که به دنبال خرید و فروش سلاح در این فضا یا کالا‌ها غیرمجاز و ممنوعه هستند همواره در دستور کار این پلیس قرار بگیرد، همچنین هرگونه فعالیت و اقدامی در راستای قمار و شرط‌بندی آنلاین در فضای مجازی باید در رصد پلیس فتا باشد و مجرمان این فضا شناسایی و دستگیر شوند.

فرمانده ناجا بر لزوم اطلاع رسانی دقیق توأم با آموزش‌های همگانی در حوزه مأموریت‌های پلیس فتا اظهار داشت: احصای آسیب‌ها و تهدیدات در این حوزه و اقدام در راستای ارتقای آگاهی عمومی می‌تواند گامی در راستای کاهش حوادث باشد، البته باید خلأ‌های قانونی در حوزه سایبری احصاء و برای رفع آنان با هماهنگی مراجع ذی‌ربط تلاش کنیم؛ باید مجازات جرم در فضای مجازی بازدارنده باشد.

سردار اشتری صیانت از کارکنان را حائز اهمیت برشمرد و افزود: امروز شاهد اقتدار پلیس هستیم و باید بگویم برخی هجمه‌ها علیه نیروی انتظامی نشانه اعتماد مردم به ماست. وی ادامه داد: باید صیانت و حمایت از کارکنان همواره ملاک عمل فرماندهان و مسئولان ارشد باشد، بنده اعتقاد دارم که همواره حامی نیرو‌های وظیفه شناس و متعهدی باشیم که در چارچوب قانون عمل می‌کنند، از طرفی اگر قصوری از طرف نیرویی صورت بگیرد مورد رسیدگی و بازخواست قرار گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار