وظیفه مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟
کد خبر: 1035492
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LNU
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
معمولا در کشور ما مرسوم است که  مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما از داربست های فلزی برای اجرای این کار استفاده کند، اما استفاده از داربست هزینه زیادی را می طلب و خطرات آن نیز به مراتب بیشتر است. ولی با روی کار آمدن سیستم راپل به نوعی این مشکل تا حدودی حل شده و خطرات آن به حداقل کاهش پیدا کرده است.

رپورتاژ آگهی/ در یک حادثه ناگوار ریزش سنگ جان عابر را گرفت؟

دلیل استفاده و کمک گرفتن از مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما بسیار مشخص است، ما روزانه خبرهای بسیار زیادی از ریزش سنگ نماهای ساختمان ها را در گوشه کنار جهان می شوند، این تنها بخشی از آن  است، گاهی در اثر مصالح  افتادن سنگ نماها از ارتفاع زیاد و برخورد آنها با رهگذران پیاده شاهد مرگ و میرهای زیادی هستیم. البته این کار همه جا اتفاق می افتد و کشور ما نیز از این امر مستثنا نیست.

وظیفه مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

  پیچ و رولپلاک سنگ نما

لطفا به این متن توجه کنید" در روز گذشته و بر اثر وزش باد شدید و افتادن سنگ نمای ساختمانی بر سر عابران پیاده در غرب تهران متاسفانه ۲ تن از هموطنان مان جان باختند و چندین تن از عابران هم زخمی شدند. بر اساس گفته کارشناسان علت این حادثه عدم استفاده از پیچ و رولپلاک مصالح نمای ساختمان بود. به گفته کارشناس این حوزه این چندمین حادثه در طول یک سال اخیر در کشور است که رخ می دهد. اگر پیمانکاران و نیز کارفرمایا به درستی و با استاندارد های موجود اقدام به ایمن سازی نمای سنگی ساختمان خود کنند به راحتی و با کمترین هزینه ممکن از پیش آمدن چنین حوادث جلوگیری خواهد شد."

اگر اخبار و حوادث روزانه را بررسی کنید قطعا به چندین مورد از افتادن سنگ نما ها برخورد خواهید کرد. ریزش سنگ نمای ساختمان به طور معمول بسیار قابل پیشگیری است، خصوصاً که مقررات زیادی برای جلوگیری از وقایع این چنینی وضع شده است.

 بسیاری از افراد با عبارت " پیچ و رولپلاک سنگ نما " آشنا هستند، که به دستورالعمل های دقیق ایمنی نماهای ساختمانی اشاره دارد. بنابراین باید پرسید، چگونه هنوز این همه خرابی سنگ نما در سراسر کشور اتفاق می افتد؟

متاسفانه، گرچه عوامل زیادی می توانند باعث ریزش سنگ نمای ساختمان شود، اما بیشترین علل آن مربوط به، برخی از خطاهای انسانی، یا حتی بدتر، حرص و طمع سازندگان می شود.

بسیاری از ریزش های نماهای سنگی ساختمان ها در هنگام بلایای طبیعی مانند زمین لرزه رخ می دهد. ممکن است تصور شود که چنین رخدادهایی به سادگی از کنترل ما خارج است، اما در واقع استانداردهای ساختاری وجود دارد که به طور خاص برای جلوگیری از ریزش های نماهای سنگی در طی چنین بلایایی طراحی شده اند. هنگام ساخت هر چیزی از خانه ها تا دفاتر، معماران، مهندسان و سازندگان باید از عناصر طبیعی که ممکن است نماهای سنگی و سنگین ساختمان ها را تهدید کنند آگاه باشند. به عنوان مثال، در کشورهای پیشرفته این مسئله به نوعی حل شده است، به طوری که همه ساختمان های با نمای سنگی، سرامیکی و .. ملزم به استفاده از مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما است تا با مقاوم کردن مصالح سنگین نما توسط پیچ و رولپلاک از افتادن آنها در موقع وزش بادهای شدید، زلزله، و سایر عوامل محیطی جلوگیری کند.

با کمک گرفتن از از مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما به راحتی می توان از حوادث این چنینی در سراسر کشور جلوگیری کرد. شما می توانید با مراجعه به شرکت ما اطلاعات کاملی از این موضوع به دست بیاورید. کارشناسان ما آماده ارائه اطلاعات بسیار ارزشمند به شما هستند.

وظیفه مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

  افزایش ایمنی نمای ساختمان

راپل چیست و چه کمکی به مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما می کند؟

معمولا در کشور ما مرسوم است که  مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما از داربست های فلزی برای اجرای این کار استفاده کند، اما استفاده از داربست هزینه زیادی را می طلب و خطرات آن نیز به مراتب بیشتر است. ولی با روی کار آمدن سیستم راپل به نوعی این مشکل تا حدودی حل شده و خطرات آن به حداقل کاهش پیدا کرده است.

شاید بپرسید که راپل چیست؟ راپل به سیستمی می گویند که کاربر با استفاده از چندین طناب محکم و با کمک گیره های نگهدارنده از نمای ساختمان آویزان می شود، این کار شبیه به کار کوهنوردان و صخره نوردان است. تنها تفاوتی که دارند این است که آنها از صخره آویزان می شوند و مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما از نمای ساختمان ها.

این سیستم به مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما کمک می کند تا بدون استفاده از داربست و تنها با کمک طناب در کوتاه ترین زمان ممکن و با امنیت بالا نمای سنگی، سرامیکی را پیچ و رولپلاک نماید. این کار هزینه بسیار کمی دارد و برای کارفرمایان بسیار مناسب است.

مهمترین ویژگی استفاده از راپل این است که، در مناطقی که اجرای داربست امکان پذیر نیست، به خصوص در کوچه های باریک و مراکز حساس شهری می توان از سیستم راپل استفاده کرد.

نحوه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان؟

خم شدن یا برآمدگی در نماهای سنگی ساختمان یک عمل غیر معمول است که می تواند روی نمای ساختمان تأثیر بگذارد و باعث انحراف دائمی و تخریب مقاومت خمشی و لنگر اسلب سنگ شود، که این عمل می تواند منجر به سقوط سنگ نما شود. علاوه بر این، ترکیب خم شدن با اثرات باد نیز در نمای ساختمان می تواند باعث  ریزش سنگ نماها شود.

اما متخصصان در این حرفه از یک روش بسیار کارآمد استفاده می کنند تا از به وجود آمدن این کار جلوگیری کنند، آنها از پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده می کنند. این کار توسط نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما به این شکل اجرا می شود:

۱-  ابتدا نیروهای متخصص و مجری این کار از یک سیستم داربست و یا راپل استفاده می کند تا بتواند به تمامی قسمت های نمای ساختمان دسترسی داشته باشد.

۲- متناسب با ابعاد و وزن سنگ نما ها تعدادی سوراخ در هر یک از سنگ نماها ایجاد می شود.

۳- متناسب با وزن و ابعاد سنگ از پیچ و رولپلاک مناسب استفاده می کنند و آنها را درون سوراخ های ایجاد شده قرار داده و پیچ های مورد نظر را سفت می کنند.

۴- برای زیبایی نما روی سوراخ های ایجاد شده بتونه مرتبط با رنگ سنگ نما استفاده می کنند.

وظیفه مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

 مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما

این کار نیاز به تخصص و مهارت و از همه مهمتر تجربه دارد، افراد عادی نمی توانند این کار را انجام دهند برای این که ممکن از از ارتفاع سقوط کنند، پس بهتر است برای اجرای این کار از یک مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما معتبر استفاده کنید.

اگر به دنبال چنین مراکزی هستید، به مکان مناسبی آمده اید ما بهترین و ارزان ترین خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید با حداقل هزینه نمای ساختمان خود را ایمن کنید تا هیچ گونه خطری جان شما و رهگذران پیاده را تهدید نکند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار