«مدرسه تولید» ستاد اجرایی فرمان امام در دلگان افتتاح شد
کد خبر: 1035325
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LKn
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
به همت ستاد اجرایی فرمان امام، «مدرسه تولید» در منطقه محروم سیستان و بلوچستان افتتاح و ۸ هزار بسته معیشتی و بهداشتی و آموزشی با اولویت آسیب‌دیدگان کرونا توزیع شد.  
سجاد مرسلي

سرویس ایران جوان آنلاین: به همت ستاد اجرایی فرمان امام، «مدرسه تولید» در منطقه محروم سیستان و بلوچستان افتتاح و ۸ هزار بسته معیشتی و بهداشتی و آموزشی با اولویت آسیب‌دیدگان کرونا توزیع شد. 

مدیرعامل بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام در مورد علت سفرش به استان سیستان و بلوچستان گفت: دو موضوع اصلی را در این سفر پیگیری کردیم. موضوع اول رسیدگی به وضعیت معیشتی و بهداشتی اقشار کم‌برخوردار و موضوع دوم تمرکز بر مسائل آموزشی بود. سعید سلیمانی ادامه داد: در جهت تأمین نیاز‌های معیشتی و آموزشی ساکنان این مناطق، ۴ هزار بسته غذایی در قالب بسته‌های معیشتی و با توجه به لزوم مقابله با کرونا ۲ هزار بسته بهداشتی توزیع شد. همچنین ۲ هزار بسته کمک آموزشی هم در بخش حمایت از دانش‌آموزان مناطق محروم در نظر گرفته شده است که به دست آنان خواهد رسید. وی خاطر نشان کرد: بخشی از سفر نیز تمرکز بر مسائل آموزشی بود. با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان از مناطق مستعد از نظر نیروی انسانی است، متأسفانه تا به امروز از پتانسیل‌های علمی آن به خوبی استفاده نشده است. تمرکز مجموعه بنیاد احسان بر روی یک الگوی ویژه در حوزه آموزشی به نام مدرسه تولید است. با این طرح می‌توانیم این خلأ که در بحث آموزشی وجود دارد را با پیوست مهارتی در مناطق محروم از میان برداریم.

سلیمانی گفت: این مسئله به خصوص در مناطق مستعدی مانند شهرستان دلگان که منطقه پرباری از جهت محصولات کشاورزی و دامداری به شمار می‌آید، حائز اهمیت است. در همین راستا، با افتتاح اولین مدرسه تولید در این شهرستان با مدلی که مطرح شد و بر پایه الگوی مهارت افزایی هستیم و این مهم تا پایان سال ان‌شاءالله ادامه پیدا خواهد کرد. ضمن اینکه به دنبال گسترش این موضوع در سال آینده و در سایر مناطق محروم دارای محصول پایه کشاورزی خواهیم بود.

وی افزود: همچنین در راستای تمرکز بر توانمندسازی و دانش‌افزایی معلمان منطقه و همچنین تداوم مباحث مرتبط با تمرکز بر فعالیت‌های آموزشی که یکی از اولویت‌های ما در مجموعه ستاد اجرایی است، در قالب یک تفاهمنامه با ادارۀ آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان و گروه‌های جهادی، ان‌شاءالله شروع فرآیند دانش افزایی معلمان منطقه را در دستور کار قرار خواهیم داد. گفتنی است که «مدرسه تولید» یا به عبارتی دیگر مدرسه کسب و کار یک پلتفرم آموزشی نوین بر پایه تولید و فرآوری محصولات و ارائه خدمات است که ضمن دربرگیری ویژگی‌های عمومی یک مدرسه یا هنرستان، هدف اصلی آن آموزش افراد برای یادگیری، راه‌اندازی و توسعه کسب و کار مبتنی بر تولید و خدمات زیست‌بوم همان منطقه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار