کشتی اشتغالزایی «برکت» با ۴ هزار شغل در ساحل هرمزگان پهلو گرفت
کد خبر: 1034751
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LBX
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان امسال بیش از ۴ هزار شغل را در استان هرمزگان به بهره‌برداری می‌رساند.
سيداحمدهاشمی اشكا
سرویس ایران جوان آنلاین: مرتضی نیازی معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان اینکه تا پایان سال‌جاری ۱۳۵۴ طرح اشتغالزایی اجتماع محور در مناطق محروم و روستایی استان هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد که ایجاد ۴ هزار و ۶۲ شغل خرد و خانگی را به دنبال دارد، گفت: تا به امروز ۹۶۸ طرح با ۲ هزار و ۹۰۴ اشتغال به بهره‌برداری کامل رسیده و ۳۸۶ طرح دیگر نیز در شرف افتتاح است.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، شهر‌های بشاگرد، میناب، قشم و سیریک و ۶۴ روستای استان هرمزگان تخت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور این بنیاد قرار دارند.

وی از فعالیت هشت مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان هرمزگان خبرداد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری کل برای راه‌‎اندازی طرح‌های اشتغالزایی در مناطق محروم استان ۹۱۰ میلیارد ریال است.

نیازی در تشریح رسته‌های شغلی ایجاد شده در مناطق محروم استان هرمزگان بیان کرد: بیش از نیمی از کسب و کار‌های ایجاد شده در زمینه مشاغل فنی و خدماتی است و پرورش دام سبک، تولیدی پوشاک، صنایع دستی، کشت گیاهان دارویی، صنایع دستی و پرورش شتر و آبزیان به ترتیب بیشترین سهم را از شغل‌های برکت در هرمزگان به خود اختصاص می‌دهند. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: ۴۸ درصد از کارآفرینان بنیاد برکت در استان هرمزگان را زنان تشکیل می‌دهند.

وی تأکید کرد: بنیاد برکت تا به امروز ۹۰ هزار طرح اجتماع‌محور را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده که باعث ایجاد ۲۷۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در این مناطق شده است.

نیازی یادآور شد: برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی ۸۱ هزار میلیارد ریال هزینه شده است. وی تصریح کرد: بنیاد برکت در ۲۷۵ شهرستان و ۷ هزار و ۴۸۰ روستا در ۳۱ استان کشور در زمینه ایجاد مشاغل خرد و خانگی فعالیت می‌کند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام از طریق بنیاد برکت و با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام یک‌هزار و ۶۸۷ طرح را در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات با اعتبار ۲ هزار و ۵۴۹ میلیارد ریال در مناطق محروم استان هرمزگان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار