وزارت بهداشت: داربی پایتخت به زمان دیگری موکول شود
کد خبر: 1034562
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L8U
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت توصیه کرد که با توجه به ناسالم بودن هوا برای همه گروه ها، داربی ۹۴ پایتخت به زمان دیگری موکول شود.
دکتر عباس شاهسونی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به در پیش بودن داربی پایتخت و برگزاری آن در فردا ساعت ۱۶.۳۰، گفت: با توجه به اینکه شاخص کیفیت هوا در شهر تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها است، برگزاری بازی فوتبال پرسپولیس و استقلال در این شرایط هرچند بدون تماشاگر است، اما با توجه به اینکه شرایط کیفیت هوا برای سلامت بازیکنان بسیار خطرناک است، براین اساس توصیه می‌شود این بازی در وضعیت آب و هوایی بهتری برگزار شود.

وی افزود: یکی از اولین‌توصیه‌ها در شرایط آلودگی هوا، این است که فعالیت ورزشی در فضای آزاد تعطیل شود.

شاهسونی تاکید کرد: بنابراین با توجه به اینکه در شرایط آلودگی هوا، فعالیت ورزشی برای سلامت بازیکنان خطرناک است، بهتر است این مسابقه به زمان دیگری که شرایط آلودگی هوا بهتر شد، موکول شود.

وی گفت: در عین حال اگر قرار بر برگزاری مسابقاتی در کلانشهر‌هایی مانند اراک، کرج، اصفهان، مشهد و... است، با توجه به آلوده بودن هوای کلانشهر‌ها بهتر است، این مسابقات هم برگزار نشود.

شاهسونی گفت: توصیه اول وزارت بهداشت این است که حتی اگر وضعیت هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است، فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برگزار نشود، چه برسد به اکنون که وضعیت هوا ناسالم برای همه گروه‌ها است و در برخی ایستگاه‌ها هم خیلی ناسالم است، انجام بازی برای سلامت بازیکنان بسیار خطرناک است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار