لزوم احیای قانون هوای پاک با نظارت مجلس
کد خبر: 1033487
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kr9
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
نماینده تهران در مجلس تأکید کرد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: مصرانه خواستار ورود فراکسیون محیط زیست مجلس به موضوع آلودگی هوای تهران هستیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید احسان خاندوزی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دیدار از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و جلسه مشترک با مدیر عامل این شرکت از نزدیک در جریان معضل آلودگی هوای پایتخت، منابع آلاینده و سهم هر یک از آن‌ها در تولید آلودگی و مضرات هوای آلوده و نیز اقدامات شرکت کنترل کیفیت هوا در این ارتباط قرار گرفت.

وی در این دیدار با تأکید بر اینکه در مجموعه کوچک و تخصصی این شرکت، زحمات فراوانی کشیده می‌شود، گفت:، اما به جهت عدم وجود الزامات قانونی و اینکه هر کدام از دستگاه‌ها کار خود را انجام می‌دهند و نظارت لازم بر عملکرد آن‌ها صورت نمی‌گیرد، این زحمات کمتر دیده می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه قانون هوای پاک، دستور کار خوبی است که بر اساس آن، فراکسیون محیط زیست مجلس رسماً به موضوع آلودگی هوای تهران ورود کند، تأکید کرد: با رئیس و دوستان این فراکسیون، لزوم احیای قانون هوای پاک از طریق نظارت مجلس بر اجرای این قانون از سوی دستگاه‌های مختلف را مطرح خواهم کرد.

قبل از سخنان نماینده تهران در مجلس، مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با ارائه گزارشی اعلام کرد: اولین مشکلی که مردم تهران در این سال‌ها عنوان می‌کنند، آلودگی هواست که مسأله‌ای بین بخشی است که یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند و شرکت کنترل کیفیت هوا به عنوان مجموعه‌ای چابک، علمی و تخصصی، سعی کرده تا مشاوری امین برای سایر مجموعه‌ها باشد.

حسین شهیدزاده با اعلام اینکه شرکت کنترل کیفیت هوا بر خلاف اسمش، هیچ‌گونه ابزار کنترلی در اختیار ندارد و کار آن بیشتر تحقیقاتی و مشاوره است، تأکید کرد: از جمله اقدامات این شرکت، اطلاع‌رسانی‌های روزانه و مستمر از کیفیت هوای تهران به رسانه‌ها و شهروندان و اندازه‌گیری و اعلام آلاینده‌های معیار است که بر اساس آن، مهم‌ترین آلاینده هوای تهران در زمستان‌ها، ذرات معلق زیر ۲ و نیم میکرون و در تابستان‌ها، آلاینده اُزُن است.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با مغتنم دانستن توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به موضوع آلودگی هوای پایتخت، خاطرنشان کرد: تمرکز بر قانون هوای پاک که از سال ۱۳۹۵ اجرای آن آغاز شد، مرجع خیلی خوبی برای کنترل و کاهش آلودگی هوای تهران است.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار