ایجاد ۱۷۶۰ شغل برکت در درگز خراسان‌رضوی
کد خبر: 1032961
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kif
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون یک‌هزار و ۷۶۰ شغل را در شهرستان درگز به بهره‌برداری رسانده است.
محسن محمدی
سرویس ایران جوان آنلاین: مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه بنیاد برکت به عنوان معین اقتصادی درگز در استان خراسان‌رضوی، تا به امروز یک‌هزار و ۷۶۰ شغل خرد و خانگی را برای متقاضیان اشتغال در این شهرستان ایجاد و راه‌اندازی کرده است، گفت: در جریان سفر سال گذشته رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان خراسان‌رضوی و امضای تفاهمنامه میان این ستاد و استانداری خراسان‌رضوی، بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی به عنوان معین اقتصادی شهرستان درگز انتخاب شد. امیرحسین مدنی افزود: پس از انعقاد این تفاهمنامه، تسهیل‌گران بنیاد برکت شروع به فعالیت در مناطق محروم این شهرستان و شناسایی متقاضیان اشتغال و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه کردند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های اشتغالزایی این بنیاد در درگز اظهار داشت: سال گذشته ۴۶۶ طرح اجتماع‌محور با اعتباری بالغ بر ۴۴۷ میلیون ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید که ایجاد یک‌هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی را به دنبال داشت. وی خاطرنشان کرد: برای سال ۹۹ نیز ایجاد ۳۴۰ طرح اجتماع‌محور در دستور کار بنیاد برکت است که از این تعداد، ۱۲۰ طرح در شرف راه‌اندازی است و با آغاز این طرح‌های جدید، ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۳۶۰ نفر فراهم می‌شود. مدنی افزود: این طرح‌های ایجادی در حوزه‌های مختلف کسب و کار‌های خرد اعم از دامداری، کشاورزی و مشاغل خدماتی و فنی است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، رسته‌های دامپروری در حوزه‌های دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش بوقلمون و مشاغل خدماتی از قبیل کارگاه خیاطی و تعمیرگاه بیشترین سهم را از مشاغل برکت در شهرستان درگز دارند. وی یادآور شد: همچنین ۱۵ درصد مشاغل ایجاد شده در درگز در رشته کشاورزی و با توجه به پتانسیل‌های منطقه‌ای و جغرافیایی این شهرستان در حوزه کشت زعفران و گیاهان دارویی است. مدنی از ایجاد ۲۵ صندوق خرد روستایی در درگز خبر داد و افزود: پس از انعقاد تفاهمنامه میان ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری خراسان‌رضوی در سال گذشته، برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی جوامع محلی در شهرستان درگز با مشارکت‌های مردمی انجام گرفته است.

وی تأکید کرد: بنیاد برکت علاوه بر راه‌اندازی طرح‌های اشتغالزایی در درگز، اقدام به تکمیل و توسعه بیمارستان ۹۶ تختخوابی امام‌خمینی (ره) این شهرستان کرده است. گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز ۴ هزار و ۶۷۱ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۷ هزار و ۴۸۸ میلیارد ریال را در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، سلامت، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای در مناطق محروم استان خراسان‌رضوی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار