مجازات عاملان ترور ضرورت بازدارندگی عزتمندانه
کد خبر: 1029260
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jky
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
رسول سنائی‌راد
دانشمند توانمند کشورمان دکتر محسن فخری‌زاده عصر روز جمعه ۷ آبان ماه در ورودی آبسرد تهران در حادثه‌ای تروریستی به شهادت رسید و مزد سال‌ها جهاد و تلاش برای آبروی کشور اسلامی و عزت مردم را از خداوند دریافت کرد و در جوار حق آرام گرفت.

گرچه نام این شهید سعید سال‌هاست که در لیست ترور موساد و سوژه‌های سیا قرار داشته و چندین سال قبل نشریه فارین‌پالیسی او را در زمره ۵۰۰ مرد قدرتمند جهان ذکر کرده و تاکنون چند بار طرح ترور او خنثی شده و تروریست‌ها ناکام مانده بودند، اما این بار او توسط یک تیم کاملاً حرفه‌ای و به شکلی وحشیانه درحالی که همراه خانواده‌اش بوده و از دیدار بستگانش برمی‌گشته مورد حمله قرار گرفته و به شهادت می‌رسد. درست زمانی که؛

۱- کمتر از ۶۰ روز از زمان قدرت رئیس‌جمهور امریکا باقی مانده است. ۲- نشست مشترکی بین مقامات صهیونیستی و امریکایی در شهر نئوم عربستان برگزار شده است. ۳- امریکایی‌ها تحرکاتی، چون اعزام بمب‌افکن بی‌۵۲ به منطقه و بازگرداندن ناو هواپیمابر به خلیج‌فارس را همراه با تبلیغات رسانه‌ای دنبال می‌کنند. ۴- ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه آمادگی برای همراهی با اقدامات امریکا در آماده‌باش به‌سر می‌برد. ۵- رژیم صهیونیستی مانور رسانه‌ای-تبلیغی سنگینی با ادعای حمله‌های مکرر به نیرو‌های مقاومت در سوریه به راه انداخته است.

علاوه بر موارد فوق، که روشن‌تر اینکه نخست‌وزیر فاسد و جنایتکار رژیم صهیونیستی که دو سال قبل در ادعا‌های سیاسی‌-تبلیغی علیه فناوری هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از دکتر محسن فخری‌زاده نام برد و همان زمان خواسته که نام او را برای آینده به‌خاطر بسپارند، همان روز جمعه دریک توئیت به صهیونیست‌ها اعلام می‌دارد که در این هفته اقدامات زیادی انجام شده که برخی را نمی‌توان ذکر کرد و اشاره می‌کند که شنبه خوبی داشته باشید. مجموعه موارد فوق نشانگانی از امریکایی-صهیونیستی بودن حادثه ترور شهید فخری‌زاده به جرم نقش داشتن در عرصه علم و فناوری برای قدرت دفاعی و حل مشکلات اساسی کشور عزیزمان است که در مجموعه علمی-پژوهشی تحت مدیریت او دنبال می‌شد که ساخت کیت تشخیص کرونا و تلاش برای ساختن واکسن کرونا نمونه‌های اخیر از نتایج این تلاش‌ها به‌حساب می‌آیند. البته او یک دانشمند هسته‌ای نیز بوده و توانسته شاگردان زیادی در این رشته تربیت کند و دانش و تجربه او در ارتقای فناوری هسته‌ای ایران اسلامی نقش مؤثری داشته است. او یک مدیر موفق در مجموعه‌ای علمی-پژوهشی بوده که هنر به‌کارگیری مجموعه‌ای از نخبگان رشته‌های مختلف علمی را داشته و پس از تهدیدات مکرر به ترور، آینده معطوف به شهادتش را نیز متصور و لذا تجارب و ایده‌هایش را نیز به همکاران و شاگردانش منتقل کرده است؛ لذا همان‌گونه که شهادت شهید تهرانی مقدم خللی در روند پیشرفت‌های موشکی کشورمان پدید نیاورد، شهادت این دانشمند پرتلاش نیز روند برنامه‌های علمی-پژوهشی مجموعه تحت مدیریت او را متوقف نخواهد ساخت. از این رو، اقدام صهیونیست‌ها که ازسوی بسیاری از مقامات غربی خلاف حقوق بشر و عملی مجرمانه خوانده شده، نه برای متوقف ساختن روند پیشرفت فناوری‌های مربوط به حوزه تلاش شهید فخری‌زاده که احتمالاً با اهداف دیگری انجام شده که می‌تواند همزمان برای امریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود به صورت مشترک قابل توجه و مهم به حساب آید. اهدافی چون؛

۱- وارد ساختن جمهوری اسلامی به میدان تنش و درگیری. ۲- ارائه تصویری انفعالی و ضعیف از جمهوری اسلامی به اروپا و رئیس‌جمهور آینده امریکا برای مذاکرات هسته‌ای احتمالی و پس از ترامپ. از این رو تروریست‌ها برای کاهش خطر واکنش ایران، زمان انتقال قدرت و جابه‌جایی ریاست‌جمهوری در امریکا را انتخاب کرده و این تصور را دارند که جمهوری اسلامی در این شرایط واکنش نشان نخواهد داد.

در واقع براساس برآورد طراحان این ترور و جنایت دولتی، این حادثه که برد رسانه‌ای و سیاسی وسیع و ماندگار دارد، جمهوری اسلامی را در شرایط سخت و آچمزکننده‌ای قرار می‌دهد که چنانچه واکنش نشان دهد، می‌تواند مقدمه تنشی غیرقابل کنترل و ورود به جنگ شود و اگر واکنش نشان ندهد، بازدارندگی در برابر اقدامات مشابه تضعیف شده و می‌تواند مشوق صهیونیست‌ها برای تکرار جنایت و ترور و حتی خرابکاری علیه تأسیسات حیاتی ایران گردد. عواملی که این تلقی و برآورد خطرناک و احمقانه را برای طراحان ترور ۷ آذر رقم می‌زند، عبارتند از:

۱- دلدادگی و اصرار برخی از مسئولان و چهره‌های سیاسی کشورمان به مذاکره و دلخوشی به جابه‌جایی قدرت در امریکا.

۲- نامتناسب بودن واکنش‌ها به اقدامات جنایت‌کارانه و خبیثانه صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها علیه محور مقاومت و برخورد مبهم به اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی مثل خرابکاری در تأسیسات نطنز.

بنابراین، برای متوقف ساختن روند تهاجمی صهیونیست‌ها و متوقف ساختن اقدامات جنایتکارانه و تروریستی آن‌ها، لازم است، ضمن انعکاس شکایت‌ها و ادعا‌های حقوقی به مراجع بین‌المللی و طرح ادعا‌های حقوقی مرتبط با موضوع و بازتاب دادن واقعیت‌ها و نشانگان مربوط به اقدامات تروریستی و جنایتکارانه صهیونیست‌ها و نقض حاکمیت کشورمان در عرصه رسانه‌ای و آگاه‌سازی افکار عمومی، پاسخ قاطع و به‌هنگام در دستور کار قرار گرفته و از هرگونه فرصت‌سوزی -که به جسارت بیشتر صهیونیست‌ها منجر می‌شود- اجتناب گردد. علاوه‌بر این، مجازات عاملان که عناصر نفوذی و خائن داخلی هستند، نیز نباید مورد غفلت قرار گیرد و لازم است هزینه خیانت تا بدان اندازه باشد که از شکل‌گیری شبکه‌های ترور و جنایت در داخل ممانعت به‌عمل آورد. مقدمه این مجازات تمرکز دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی روی این پدیده، پوشش خلأ‌ها و جابه‌جایی در اولویت‌ها است؛ و آخر اینکه عزت امروز ایران اسلامی ایجاب می‌کند دولتمردان محترم، دندان طمع به نتایج نامعلوم مذاکرات را کنده و با عبرت از تجربه گذشته، در ارسال پیام قدرت اگر به غیرت و غرور ملی توجهی ندارند، حداقل به منطق مذاکره معمول در سیاست خارجی عنایت داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار