۱۲ گروه جهادی متخصص برای رفع مشکلات دامی عشایر اعزام می‌شوند
کد خبر: 1028468
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JYC
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۰
فرمانده سپاه عشایری استان فارس در گفتگو با «جوان»:
فرمانده سپاه عشایری استان فارس با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های هفته بسیج این ناحیه، از اجرای ۳۰۰ عنوان برنامه در فضای حقیقی و مجازی خبر داده و می‌گوید: اعزام کلینیک سیار دامپزشکی با همراهی یک تکنسین یا دامپزشک در قالب ۱۲ گروه جهادی از نیرو‌های بسیج عشایر از جمله برنامه‌های هفته بسیج سپاه عشایر استان فارس است.
سيداحمدهاشمی اشكا
سرویس ایران جوان آنلاین: با نگاهی به نقش عشایر در تحولات تاریخی انقلاب اسلامی ایران به خوبی می‌توان به حضور پررنگ و تأثیرات بی‌بدیل این قشر پی برد. از آن زمان که باید در دفاع از وطن اسلحه به دست گرفته و به جنگ با دشمن می‌رفتند تا امروز که نقش آفرینی مؤثر خود را در عرصه اقتصاد و تولید به نمایش گذاشته‌اند. ولی کرونا در مسیر تخریب و آسیب‌رساندنش به اقشار مختلف، به عشایر هم رحم نکرده و صدمات زیادی به آن‌ها وارد کرد. اما حالا و همزمان با هفته بسیج مثل تمام مناطق دیگر، برای حمایت از عشایر کشور برنامه‌های ویژه‌ای تعریف و به اجرا در آمده است. در همین رابطه سرهنگ عیسی افسری، فرمانده سپاه عشایری استان فارس در گفت‌وگویی با «جوان» به تشریح برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج پرداخت.

فرمانده سپاه عشایری استان فارس با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های هفته بسیج این ناحیه، از اجرای ۳۰۰ عنوان برنامه در فضای حقیقی و مجازی خبر داده و می‌گوید: اعزام کلینیک سیار دامپزشکی با همراهی یک تکنسین یا دامپزشک در قالب ۱۲ گروه جهادی از نیرو‌های بسیج عشایر از جمله برنامه‌های هفته بسیج سپاه عشایر استان فارس است.

سرهنگ عیسی افسری ادامه می‌دهد: ارتباط با عشایر دامدار برای بهینه‌سازی و ترویج علمی‌تر شیوه رمه‌گردانی و کوچ‌نشینی از آموزش‌هایی است که این گروه‌های جهادی در هفته بسیج به عشایر این منطقه ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۵/ ۳ میلیارد تومان کمک مؤمنانه به دست عشایر جامعه هدف رسیده است، تصریح می‌کند: به هیچ وجه ادعای کافی بودن این کمک‌ها را نداریم. ضمن اینکه با فعالیت و حمایت پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت و نیز گروه‌های جهادی و خیرین این کمک‌های مؤمنانه شامل بسته‌های معیشتی، آموزشی و بهداشتی تهیه و توزیع شده است که در این راستا قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه استان هم به ما کمک کرد.

این مسئول با تأکید بر ادامه تهیه و توزیع کمک‌های مؤمنانه، به طرح نذر خون اشاره و عنوان می‌کند: کمک به شبکه‌های بهداشت و درمان در رفع آلودگی از دیگر برنامه‌هایی است که با شیوع کرونا آغاز شده و این روز‌ها در هفته بسیج با شدت بیشتری پیگیری می‌شود.

فرمانده سپاه عشایر استان فارس می‌گوید: کاهش آسیب‌های اجتماعی از برنامه‌های دیگری است که سپاه عشایری فارس در هفته بسیج پیش‌بینی کرده که به دلیل شیوع کرونا، بر بستر فضای مجازی و با پیام به گروه‌های هدف اجرا می‌کند و مباحث طلاق، تحکیم خانواده برای زوجین جوان و دنیای نوجوانی، از جمله مباحثی است که در طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی مطرح می‌شود.

وی همچنین از تشکیل شبکه‌ای با حضور دامداران باسواد در فضای مجازی خبر داده و تصریح می‌کند: از آنجا که امکان تشکیل کلاس‌های آموزشی حضوری به دلیل شیوع کرونا وجود ندارد، طرح «اعتلای دام عشایر» را در بستر فضای مجازی به دامداران آموزش می‌دهیم.

افسری بسیج را یک فرهنگ معرفی می‌کند که کشور پویا، فعال و دارای ذهن و هوش اجتماعی بالایی همچون ایران آن را پذیرفته است و می‌گوید: فرهنگ بسیج خاص زمان جنگ سخت و مسلحانه نیست؛ کما‌اینکه همان‌طور که مشاهده می‌کنیم در همه ادوار عمر با برکت انقلاب اسلامی این فرهنگ کارایی داشته و دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار