پلوسی: بایدن رئیس جمهوری وحدت آفرین است
کد خبر: 1027864
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JOS
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس جمهور منتخب این کشور حمایت کرد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نشستی خبری با تعداد از نمایندگان عضو فراکسیون دموکرات مجلس نمایندگان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه وی چگونه می‌خواهد قانونگذاران دموکرات را متحد کند، گفت: ما متاسفیم که برخی از اعضای نمایندگان را (در انتخابات) از دست دادیم، ولی ما برای چنین وضعیتی آماده بودیم و نگاه ما به انتخابات بعدی (کنگره) است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: من در مقاطعی رئیس مجلس نمایندگان بودم و در مقاطعی هم رئیس مجلس نمایندگان نبودم. به شما یادآوری می‌کنم زمانی بود که جمهوریخواهان با اختلاف شش یا هفت کرسی اکثریت را در دست داشتند. برخی افراد چنین روز‌هایی را فراموش کردند. ممکن است اینگونه به نظر برسد که فاصله اندک اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان با جمهوریخواهان امری تاریخی است، اما اینگونه نیست و آن‌ها (جمهوریخواهان) نیز در برهه‌های زمانی مختلف اکثریت ناچیزی داشتند. ما هنوز نمی‌دانیم که نتیجه عملکرد انتخاباتی ما چگونه خواهد بود.

وی افزود: نتیجه ایالت‌های نیویورک، آیووا و کالیفرنیا کاملا مشخص نشده است، اما در اختیار داشتن اکثریت مجلس نمایندگان، حفظ کردن این اکثریت و پیروزی در کاخ سفید یک فرصت برای ما است تا در کنار هم با رئیس جمهور کار کنیم. همچنین داشتن یک رئیس جمهور مثل جو بایدن عاملی وحدت بخش است بخصوص با توجه به اینکه وی شخصیتی وحدت آفرین دارد. من از چشم اندازی که پیش روی ما قرار دارد به وجد می‌آیم.

پلوسی در پاسخ به این پرسش که آیا کنگره فعلی آخرین دوره ریاست وی بر مجلس نمایندگان خواهد بود گفت: وقتی که این بحث مطرح شد حرکتی صورت گرفت تا محدودیت‌هایی برای ریاست بر مجلس نمایندگان و ریاست بر کمیته‌های مجلس نمایندگان ایجاد شود. نمایندگان گفتند این کار را خواهند کرد، ولی تاکنون چنین کاری انجام نشده است. من آن زمان هم گفته بودم که چه این پیشنهاد تصویب شود یا نشود من از محدودیت‌هایی که ایجاد شود تبعیت خواهم کرد. من بسیار مشتاقم که با جو بایدن کار کنم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار