حاشیه‌های پرونده یک باغ ۴ هزار متری در خیابان آفریقا تهران
کد خبر: 1027637
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JKn
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر شورای قبلی ملکی را باغ تشخیص داده نمی‌توانیم آن را غیرباغ اعلام کنیم گفت: زمین ۴ هزار متری در خیابان آفریقا باغ است و نباید شرایط کنونی سبب رأی غیرباغ به آن شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره پرونده باغات و بررسی ویژه زمینی ۴ هزار متری در خیابان آفریقا در منطقه ۳ پایتخت اظهار داشت: از رأی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مبنی بر غیر باغ بودن این ملک تعجب می‌کنم چرا که سال ۹۵ این ملک در شورای شهر رأی باغ گرفته است.

وی افزود: این ملک حتی سال ۵۴ نیز رأی باغ داشته است و اکنون با چه استنادی می‌خواهیم به آن رأی غیرباغ دهیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: نمی‌شود بگوییم وضع فعلی ملک سبب شده ملاک و معیار تغییر کند چرا که اگر اینگونه باشد همه درختان باغ‌هایشان را قطع می‌کنند آنگاه همه باغ‌ها تبدیل به غیرباغ می‌شود اگر شورای شهر به این ملک رأی غیرباغ دهد رأی شورای چهارم را نقض کرده چرا که شورای چهارم در جلسات غیرعلنی به این ملک رأی باغ داده است.

آروین خاطرنشان کرد: در مورد پرونده باغات این نظر کارشناسی کمیسیون ماده ۷ و کمیسیون شهرسازی شورا را داریم وقتی رأی این دو کمیسیون همسو است مشکلی ایجاد نمی‌شود.

وی بیان داشت: این ملک ۲۰۰ متر نیست که اهمیت زیادی به آن ندهیم ۴ هزار متر است آن هم وسط خیابان آفریقا و اگر به این ملک رأی غیرباغ دهیم این مسأله تبدیل به یک رویه می‌شود تا همه بعد از هر دوره شورا به دیوان عدالت بروند و رأی متفاوت بگیرند.

سرانجام نظر کمیسیون شهرسازی و معماری مبنی بر غیرباغ بودن این ملک با ۱۰ رأی مخالف به تصویب نرسید.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار