۵۲۰۰ شغل برکت برای کولبران کردستانی ایجاد می‌شود
کد خبر: 1027053
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JBN
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۳
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان امسال ۵۲۰۰ شغل برای کولبران استان کردستان ایجاد می‌کند.
سجاد مرسلي
سرویس ایران جوان آنلاین: معاون تأمین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت که در دومین نشست منطقه‌ای رویداد ملی «کاک برکت» به منظور بررسی مسئله معیشت و ایجاد اشتغال برای کولبران حضور داشت، در مورد اقدامات حمایتی این بنیاد از کولبران گفت: بنیاد برکت تا پایان سال‌جاری ۱۸۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را برای کولبران استان کردستان اجرا می‌کند که منجربه ایجاد ۵۲۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم می‌شود. هادی جوهری ادامه داد: بنیاد برکت در سال ۹۹ در مجموع بهره‌برداری از ۳۶۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در استان کردستان در دستور کار دارد که از این تعداد، ۱۵۰۰ طرح تا به امروز اجرا شده است. وی اظهار داشت: ۱۸۰۰ طرح از ۳۶۰۰ طرح در دستور کار، به کولبران استان کردستان تعلق دارد که تا به امروز ۳۶۱ طرح به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال‌جاری به طور کامل عملیاتی خواهند شد.

معاون تأمین نهاد‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد در کنار ایجاد طرح‌های اشتغالزایی خرد و خانگی، از شرکت‌ها و کارگاه‌های کوچک نیز حمایت می‌کند تا بتوانند به نوعی پشتیبان و تکمیل‌کننده زنجیره ارزشی طرح‌های خرد و خانگی باشند. جوهری در تشریح مدل‌های اقتصادی بنیاد برکت در حوزه اشتغالزایی خرد و خانگی گفت: در مدل‌های «سحاب» و «آسمان» مجری و تسهیلگر بنیاد برکت طرح اشتغالزایی را با توجه به پتانسیل‌های منطقه‌ای تعریف و متقاضی را شناسایی می‌کنند. سپس اهلیت‌سنجی و اعتبارسنجی متقاضی صورت می‌گیرد و در صورت تأیید، به بانک عامل برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شود. وی ادامه داد: پس از ایجاد طرح اشتغالزایی، مجری و تسهیلگر تا سه سال با متقاضی در ارتباط هستند و از او پشتیبانی می‌کنند تا طرح به مرحله ثبات و سوددهی برسد. معاونت تأمین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد در قالب مدل‌های اقتصادی دیگری از کارگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی کوچک و متوسط حمایت می‌کند. یکی از این مدل‌ها، مدل مشارکت‌محور است که بنیاد با سرمایه‌گذاری در یک شرکت تا ۴۹ درصد سهام را در اختیار می‌گیرد. مدت مشارکت در این مدل اقتصادی سه سال است و بنیاد پس از این مدت، سهام خود را واگذار می‌کند و از آن شرکت خارج می‌شود. به گفته وی، بنیاد برکت به هیچ عنوان به دنبال تصدی‌گری نیست و فقط راه‌کار‌های حمایتی را در دستور کار خود دارد.
جوهری تأکید کرد: بنیاد برکت در قالب مدل مشارکت‌محور موفقیت‌های زیادی را در استان کردستان به دست آورده است. برای مثال، یکی از شرکت‌های مشارکتی بنیاد که البسه پزشکی تولید می‌کرد، پس از شروع ویروس کرونا خط تولیدش را به سمت لباس‌های ایزوله بیمارستانی و گان‌های پزشکی تغییر داد. وی ادامه داد: محصولات این شرکت تا اقصی نقاط کشور رفته و اخیراً ۱۰۰ هزار دست از این لباس‌ها به وزارت بهداشت تحویل داده شده است. گفتنی است، دومین نشست منطقه‌ای رویداد ملی کاک برکت در محل استانداری کردستان با حضور معاون استاندار، معاونان و مدیران بنیاد برکت، مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کردستان و مقامات اجرایی استان برگزار شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار