تصویب سپرده گذاری در صندوق بازار سرمایه
کد خبر: 1027017
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JAn
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار خبر داد
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار از سه مصوبه جدید شورای عالی بورس که در جلسه چهارشنبه مورد بررسی قرار گرفت، خبر داد.
سرويس اقتصادی جوان آنلاین:  به گزارش بازار سرمایه، حسن قالیباف اصل در تشریح جزئیات نشست شامگاه (چهارشنبه ۲۱ آبان‌ماه) شورای عالی بورس گفت: یکی از مصوبات شورای عالی بورس، بحث عدالت ترمیمی بود و براساس آن مقرر شد از طریق ساز و کار‌های جبرانی، برخی تخلفات جزئی، داخل بازار سرمایه رسیدگی و سایر موارد به قوه قضائیه ارجاع شود، به طور قطع با این تصمیم رسیدگی به تخلفات با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: موضوع دوم که در این جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت، بحث افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم بود. دستورالعمل اجرایی این موضوع به شورای عالی بورس پیشنهاد شد و مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

قالیباف اصل خاطرنشان کرد: در این دستورالعمل ساز و کار افزایش سرمایه از محل صرف سهام یا سلب حق تقدم به همراه موارد استثنا تبیین شده و شرکت‌ها می‌توانند بحث تأمین مالی و افزایش سرمایه در بازار سرمایه را با روش‌های مختلف دنبال کنند.

وی افزود: سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سومین موضوعی بود که در شورای عالی بورس تصویب شد.

بازار افت‌ها را جبران می‌کند

سخنگوی شورای عالی بورس با بیان اینکه متغیر‌های اقتصادی در ماه‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است، افزود: گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها که روی کدال منتشرشده، نشان‌دهنده شرایط بسیار خوبی است و امید می‌رود روند متعادل بازار ادامه‌دار باشد. وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بازار سهام نیازمند صبر و حوصله است و در پاسخ به این پرسش که فراز و نشیب شاخص در روز‌های گذشته چه عاملی داشت، گفت: در خرید ملک به دنبال نوسان قیمت و سود روزانه هستیم، منصفانه نگاه کنیم. سرمایه‌گذاری در سهام هم همین روند را دارد و نباید نگاهی کوتاه‌مدت داشت. بازار سرمایه بازار ساده‌ای برای سرمایه‌گذاری نیست.

قالیباف اصل اظهار داشت: اگر سهم به درستی انتخاب شده باشد، قطعاً در بلندمدت با بازده مناسب همراه است و سهامدار نباید نگران آینده سرمایه‌گذاری خود باشد.

وی با بیان اینکه حفظ حقوق سرمایه‌گذاران اولویت و رسالت سازمان بورس اوراق بهادار است گفت: نهاد ناظر از روند منفی قیمت‌ها راضی نیست و زیان سهامداران هم به نفع هیچ فرد و گروهی نیست.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار با بیان اینکه در نیمه نخست سال، نقدینگی زیادی وارد بازار سرمایه شد، افزود: هرچند برای مدتی قیمت‌ها در بازار سرمایه روند نزولی در پیش گرفتند، اما تجربه نشان داده، روند نزولی دائمی نیست و بازار راه خود را پیدا و افت‌ها را جبران می‌کند. به عبارتی، افراد صبور همیشه برنده خواهند بود.

سیگنال فروشی، سم بازار سرمایه

وی با اشاره به اینکه در ادبیات مالی دنیا، موضوع سیگنال فروشی هیچ مفهومی ندارد، به سرمایه‌گذاران توصیه کرد: از حضور در کانال‌های تلگرامی یا خرید سیگنال خودداری کنند و اگر شناختی نسبت به بازار ندارند، با مراجعه به شرکت‌های سبدگردان، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و مشاوران سرمایه‌گذاری دارای مجوز، به خرید سهام یا اوراق با درآمد ثابت اقدام کنند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار سرمایه‌گذاران را به تغییر افق نگاه دعوت کرد و گفت: حفظ حقوق سرمایه‌گذاران اولویت و رسالت سازمان بورس اوراق بهادار است و بدون شک در تلاشیم شرایط بازار سرمایه مطلوب و متعادل باشد.

وی افزود: نهاد ناظر از روند منفی قیمت‌ها راضی نیست و زیان سهامداران هم به نفع هیچ فرد و گروهی نیست، اما موضوع ورود و خروج سرمایه‌گذاران به بازار و همچنین چیدمان پرتفوی، مسئولیت شخصی است و امیدوارم سرمایه‌گذاران به این موضوع توجه کنند.

قالیباف اصل گفت: هرچند بازار سرمایه همراه با ریسک است، اما تاریخ نشان داده سرمایه‌گذاران صبور پاداش این صبر را دریافت می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار