چالش مهم واکسن کرونای «فایزر»
کد خبر: 1026779
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J6x
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد شرکت «بیو ان تک» در تازه‌ترین اظهارات خود چالش‌هایی برای نگهداری واکسن کرونا را مطرح کرده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به نقل از دیلی‌میل، «اوگور شاهین» یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد شرکت «بیو ان تک» که با همکاری شرکت آمریکایی فایزر واکسنی برای کرونا توسعه داده‌اند، در تازه‌ترین اظهارات خود چالش‌هایی برای نگهداری واکسن کرونا را مطرح کرده است.

داده‌های منتشر شده در یکی دو روز اخیر حاکی از ایمنی و اثربخشی ۹۰ درصدی واکسن مشترک آلمان و آمریکا است. واکسن بالقوه واکسن کرونای توسعه یافته توسط فایزر و بیو ان تک آلمان توانسته از داوطلبان مرحله سوم آزمایش بالینی در برابر کرونا محافظت کند.

واکسن مذکور با استفاده از فناوری RNA توسعه یافته است. واکسن‌هایی که با ترکیبات ژنتیک توسعه می‌یابند باید در دمای کمتر از ۷۰-درجه سانتیگراد نگهداری و بارگیری شوند و این مهم‌ترین چالش واکسن کرونا فایزر است که شرایط توزیع واکسن را سخت و پیچیده می‌کند.

هنگامی که شرکت فایزر اعلام کرد آزمایش‌ها نشان می‌دهد واکسن آن‌ها ایمن است، امید‌ها برای پایان ماه‌ها اختلال ناشی از کووید ۱۹ افزایش یافت، اما اکنون نگرانی‌ها در مورد میزان تجهیزات ویژه مورد نیاز برای ذخیره واکسن قبل از استفاده از آن افزایش یافته است.
منبع: فارس
برچسب ها: واکسن کرونا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار