طراح عملیات تروریستی اهواز در تور اطلاعات افتاد
کد خبر: 1025532
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Imq
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
الاحوازیه یک گروهک پان‌عربیست و تجزیه‌طلب بوده که از زمان شروع جنگ ایران و عراق فعال بود و از دنباله‌های خلق عرب به سرپرستی شبیر خاقانی محسوب می‌شوند. در زمان جنگ تحمیلی نیز وقتی جان و بدن مردم خوزستان زیر تانک‌های نیرو‌های بعثی له می‌شد، اعضای این گروهک با قربانی کردن شتر و گاو از آن‌ها استقبال می‌کردند
سرویس سیاست جوان آنلاین: خبر‌های غیررسمی می‌گوید ایران یکی از رهبران گروهک تروریستی الاحوازیه را در خارج از کشور دستگیر کرده است. حبیب کعبی معروف به حبیب اسیوند کسی است که از او به عنوان طراح عملیات تروریستی حمله به رژه ۳۱ شهریور ۹۷ در اهواز نام برده می‌شود. در آن حمله، ۲۵ نفر اعم از مردم عادی که به تماشای مراسم رژه رفته بودند و نیز نیرو‌های نظامی شهید و ۶۰ نفر نیز زخمی شدند. در بین قربانیان حادثه، یک کودک چهار ساله نیز حضور داشت. روزی که به رژه اهواز حمله شد، هنوز پیکر شهدا بر زمین بود که تلویزیون سعودی ایران اینترنشنال در اختیار سخنگوی الاحوازیه قرار گرفت تا او مسئولیت حادثه را بپذیرد و از حمله دفاع کند. شب گذشته نیز تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با هدی هواشمی، همسر حبیب اسیوند گفتگو کرد تا او مدعی ربایش همسرش توسط ایران با همکاری ترکیه شود. مجری بی‌بی‌سی حتی دست داشتن اسیوند در طراحی عملیات تروریستی را به عنوان ادعای مقامات ایران مطرح کرد.

همسر حبیب اسیوند گفته آخرین تماس او با همسرش به ۵ اکتبر (۱۴ مهر) برمی‌گردد. او گفته دلایل سفر همسرش به ترکیه و چگونگی رسیدن او به این کشور را نمی‌داند و عواملی را که در این نقشه دست داشتند، نمی‌شناسد. او گفت دولت سوئد معتقد است اتفاقات و همکاری‌هایی بین ترکیه و ایران اتفاق افتاده و حبیب اسیوند به ایران انتقال داده شده است. کارشناس بی‌بی‌سی هم ایران را متهم به ربودن اسیوند کرد و شیوه کار نهاد‌های اطلاعاتی ایران در این مورد را همچون دستگیری روح‌الله زم و جمشید شارمند عنوان کرد. وب‌سایت الاحوازیه خبر دستگیری اسیوند را تأیید کرده است. در گزارش بی‌بی‌سی فارسی کسی صحبت از نقش الاحوازیه در قتل مردم بی‌گناه ایران و لزوم دستگیری تروریست‌ها و حق ایران برای محاکمه آن‌ها نکرد. بی‌بی‌سی و اینترنشنال و امثال آن‌ها بازوی رسانه‌ای تروریست‌ها علیه مردم ایران به شمار می‌روند.

منابع اطلاعاتی- امنیتی ایرانی در مورد این اخبار سکوت کرده‌اند. دولت ترکیه هم واکنشی به این اخبار غیررسمی نداشته است. اما روز گذشته رئیس کمیسیون امنیت مجلس این خبر را تأیید کرد.

موفقیت چشمگیر نهاد‌های اطلاعاتی ایران

مجتبی ذوالنوری در گفتگو با خانه ملت، با تأیید دستگیری و انتقال حبیب اسیوند سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه به عنوان طراح عملیات ترویستی رژه اهواز در سال ۹۷، گفت: اسیوند تحت بازجویی نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور است. وی افزود: معمولاً سرکردگان گروهک‌های تروریستی در اروپا و امریکا مستقر هستند و نوچه‌ها، عوامل و ابزاردست‌هایی در داخل دارند تا به عنوان پیاده‌نظام، پروژه‌های آن‌ها را انجام داده و هر تهدیدی باشد شامل حال آن‌ها شود که بعد از عملیات‌ها نیز معمولاً به خارج از کشور منتقل می‌شوند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پیدایش گروهک ضدمردمی و برانداز الاحوازیه، یادآور شد: الاحوازیه یک گروهک پان‌عربیست و تجزیه‌طلب بوده که از زمان شروع جنگ ایران و عراق فعال بودند و از دنباله‌های خلق عرب به سرپرستی شبیر خاقانی محسوب می‌شوند. در زمان جنگ تحمیلی نیز وقتی جان و بدن مردم خوزستان زیر تانک‌های نیرو‌های بعث عراق له می‌شد، این گروهک با قربانی کردن شتر و گاو جلوی پای بعثی‌ها از آن‌ها استقبال می‌کردند و حکم ستون پنجم دشمن را داشتند. ذوالنوری، الاحوازیه را نیز ادامه گروهک خلق عرب معرفی کرد و افزود: اکنون نیرو‌های جدید جایگزین افراد سابق در جریانات گذشته خلق عرب شده‌اند و اقدامات خرابکارانه انجام می‌دهند، اما سرکرده الاحوازیه نیز همانند روح‌الله زم با هوشیاری شاخه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشورمان در خارج از کشور دستگیر و به ایران منتقل شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دستگیری و انتقال سرکرده الاحوازیه به تهران را موفقیت چشمگیر دیگری از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان دانست و خاطرنشان کرد: قطعاً بعد از دریافت اطلاعات لازم از این تروریست و تکمیل پرونده، وی برای حضور در محکمه‌ای عادلانه آماده خواهد شد تا به سزای عمل خود برسد.

کشور‌های مدعی دموکراسی از تروریست‌ها حمایت می‌کنند

مجتبی یوسفی عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در گفتگو با خانه ملت، با اشاره به دستگیری سرکرده گروهک الاحوازیه که سال ۹۷ حمله تروریستی رژه اهواز را انجام داده بود، گفت: گروهک‌های تروریستی که با شعار‌های تجزیه‌طلبانه داعیه مردمداری داشته و مدعی تأمین امنیت و ثبات برای آن‌ها هستند، در واقع برای منافع خود جان مردم را به خطر می‌اندازند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در ادامه آن‌هایی که شعار‌های قومیتی می‌دهند را قائل به ارزش‌گذاری برای هیچ قومی ندانست و افزود: این گروهک‌ها نه تنها هیچ ارزشی برای قومی که از آن حمایت ظاهری می‌کنند ندارند بلکه برای رسیدن به اهداف و منافع خود از هیچ اقدامی علیه این افراد بی‌گناه دریغ نمی‌کنند.

وی افزود: طی سال‌های اخیر حملات تروریستی متعددی در اطراف ایران و در استان‌های مختلف شاهد بوده‌ایم که ابتدا با شعار‌های تجزیه‌طلبانه قصد عضوگیری دارند و مادامی که به نتیجه نمی‌رسند، امنیت و ثبات منطقه را به خطر می‌اندازند و با خیانت به کشور و ملت و با حمایتی که از سوی کشور‌های غربی می‌شوند، جان افراد بی‌دفاع را هدف قرار می‌دهند.

یوسفی در ادامه تأکید کرد: اقوام، مذاهب و ادیان مختلف در کشورمان هیچ مشکلی با یکدیگر نداشته و در صلح و ثبات در کنار هم زندگی می‌کنند، اما برخی گروهک‌های حمایت شده از سوی کشور‌های استکباری، تلاش دارند موارد اختلافی را بزرگنمایی کرده و بر ایجاد اختلاف دامن بزنند. این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: امروز کشور‌هایی که مدعی دموکراسی هستند از منافقین و تروریست‌ها حمایت می‌کنند و کشوری مثل آلبانی منافقین را پناه داده و امکاناتی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد تا آن‌ها با خیانت به ایران، سرکردگان خود را به اهداف شوم و پلیدشان برسانند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از سربازان گمنام اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اطلاعات در ردیابی سرکردگان گروهک‌های تروریستی که امنیت کشور را مختل می‌کنند، خاطرنشان ساخت: این دو نیرو با هم افزایی به دنبال تأمین امنیت کشور هستند و اجازه نمی‌دهند احدی باعث اختلال در امنیت و ثبات کشور شود و تا زمان دستگیری عوامل تروریست، خستگی ناپذیر عملیات‌های خود را ادامه می‌دهند و اکنون که سرکرده الاحوازیه به تهران منتقل شده، بعد از بازجویی، اشدّ مجازات برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

یوسفی در پایان گفت: گروهک‌های تروریستی به هیچ قومیتی منتسب نبوده و دشمن همه مردم، قومیت‌ها و مذاهب در کشور هستند و زمانی که اقدام به حمله تروریستی می‌کنند، به همه اقوام و مذاهب خسارت وارد می‌شود و خیانت آن‌ها باعث به شهادت رسیدن افرادی از اقوام و مذاهب مختلف نیز می‌شود.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
شهادت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
0
2
آفرین بر سربازان امام زمان که این روباه مکار راشکارکردندالهی همیشه پیروز وسربلند باشید حکم ای روباه دست پا قطع زبانش بریده ارسال شود برای حال سعود کافر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار