آموزش ساخت بک لینک موثر در سئو و رتبه سایت
کد خبر: 1023326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IDG
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶

رپورتاژ آگهی/ آموزش ساخت بک لینک باکیفیت و دائمی با تاثیر مثبت در بالابردن سایت در نتایج گوگل برای مدیران سایتها و کسب و کارهای اینترنتی ضروری است. اگرچه همچنان بک لینک در سئو سایت تاثیر زیادی دارد و می تواند موجب ارتقا رتبه سایت شود ، اما برخلاف گذشته کمیت لینک های دریافتی یک سایت برای گوگل مهم نیست، بلکه به کیفیت بک لینک اهمیت می دهد. تا قبل از سال 2018 ، هر وب سایتی که می توانست بک لینک های بیشتری بدست آورد یا خریداری نماید ، در مدت زمان کمی رتبه خود را در نتایج جستجو ارتقا می داد. اما امروزه نه تنها بک لینک های باکیفیت فقط در سئو تاثیر مثبت دارند ، بلکه لینکهای اسپم و بی کیفیت و تعداد زیاد بک لینک ، موجب افت رتبه و ضربه خوردن سایت می شود.

در این مطلب که توسط وبسایت سئوبهینه seobehine.ir ارائه شده ، توضیح می دهیم که چه لینک هایی به سئو کمک می کنند و خرید بک لینک در چه شرایطی مفید و چه مواقعی مضر است. همچنین جهت مطالعه سایر مقالات و آموزش های سئو ، مشاوره رایگان و خدمات تخصصی بهینه سازی سایت می توانید به وب سایت seobehine.ir مربوط به شرکت سئوبهینه مراجعه نمایید.

آموزش ساخت بک لینک موثر در سئو و رتبه سایت

همانطور که می دانید لینک سازی یکی از فاکتور های سئو سایت  است. اما می توان این فاکتور را جز 5 اولویت گوگل برای رتبه بندی دانست. در سئو تاکید زیادی بر سرعت سایت ، تجربه کاربری ، سازگاری با موبایل ، تولید محتوا و لینکسازی داخلی و خارجی می شود که بکلینک ها بخش مهمی از سئو خارج صفحه و لینکسازی خارجی سایت هستند.

بک لینک چیست؟

زمانی که شما از یک سایت با دامنه متفاوت از دامنه سایت خود لینکی می گیرید ، به آن بک لینک (backlink) گفته می شود. یعنی کاربر با کلیک روی یک لینک خاص در سایتی به غیر سایت شما ، بصورت مستقیم یا غیرمستقیم وارد وبسایت شما می شود. که این لینک می تواند از متن ، تصاویر ، آیکون، بصورت follow یا nofollow و به اشکال مختلف دیگری باشد و موجب انتقال کاربران به سایت شما شوند.

لینک هایی که یک سایت به دیگران می دهد، به عنوان لینک خروجی و بک لینک های دریافتی یک سایت ، با نام لینک های ورودی شناخته می شوند.

بک لینک ها در صورتی که صفحه هدف ، اجازه دسترسی ربات جستجوگر را بدهد ، توسط خزنده های گوگل پیگیری می شوند و براساس اعتبار و قدرتی که صفحه مبدا دارد ، می توانند موجب انتقال اتوریتی و پیج رنک به سایت لینک گیرنده شوند.

بک لینک برای سئو بسیار ارزشمند است ( البته تحت شرایطی که در ادامه توضیح می دهیم ) زیرا نشان دهنده  رای اعتماد از یک سایت به سایت دیگر است. در واقع ، لینکهای دریافتی سایت ، به موتورهای جستجو نشان می دهد که آن دامنه مورد تایید چه وب سایتهایی است. باشد.

تاثیر بک لینک در سئو و رتبه سایت

همانطور که بک لینک می تواند در سئو تاثیر مثبت داشته باشد و موجب ارتقا رتبه سایت شود ، همان اندازه نیز خطرناک است و اشتباه در لینک سازی یا خرید بک لینک بی کیفیت سایت شما را در معرض جریمه و حتی حذف کامل از نتایج گوگل قرار می دهد. با بروزرسانی الگوریتم پنگوئن ، قدرت گوگل در شناسایی لینک های پولی یا خریداری شده افزایش یافته است.

لینک هایی در سئو موثر هستند که اولا بصورت طبیعی ایجاد شوند. ثانیا از وبسایتهایی با موضوع و حوزه فعالیت مشابه دریافت شوند.همچنین فاکتورهایی مثل دامین اتوریتی ، پیج رنک ، دامین ریتینگ و تراست فلو بالا و قابل قبولی داشته باشند. پایین بودن اسپم اسکور نیز یکی از فاکتورهای بکلینک های باکیفیت و با تاثیر مثبت در سئو می باشد.

آموزش ساخت بک لینک موثر در سئو و رتبه سایت

اگر بتوانید از این قوانین پیروی کنید و بک لینک باکیفیت برای سایت خود بدست آورید ، در مدت زمان نه چندان طولانی به رتبه های برتر و صفحه اول گوگل خواهید رسید. اما در صورت دریافت لینک های اسپم ( مثل مزرعه لینک ، لینک خریداری شده ، بک لینک انبوه و...) رتبه سایت سقوط وحشتناکی را تجربه خواهد کرد. به همین دلیل پیشنهاد می شود، هر هفته بک لینک های سایت خود را در کنسول جستجوی گوگل چک کنید و در صورتی که با موارد مشکوک یا لینک های بی کیفیت برخورد کردید ، حتما با استفاده از ابزار disavow اقدام به حذف آنها کنید.

6 روش فوق العاده دریافت بک لینک باکیفیت

باتوجه به اهمیت بک لینک در سئو و تاثیر آن در رتبه بندی سایت ، باید به مرور زمان و بصورت مستمر ، لینکهای باکیفیت جدید بدست آورید و این لینکها را در طول زمان و عمر فعالیت سایت افزایش دهید. دریافت تعداد زیادی بکلینک در مدت زمان کم به هیچ وجه کار عاقلانه ای نیست و این فرآیند باید بصورت طبیعی و به مرور انجام شود.

در زیر مهم ترین روش هایی که به ساخت بک لینک باکیفیت می انجامد را توضیح داده ایم. حتما به این اقدامات و روش ها توجه ویژه ای داشته باشید و برای وب سایت خود در نظر بگیرید.

تولید مستمر محتوای ارزشمند

تولید محتوا یکی از بهترین روش های سئو است که نه تنها می تواند مستقیما با قرار دادن یک سایت در صفحه اول گوگل ، بازدید زیادی را به همراه داشته باشد ، بلکه مقالات و محتوای خوب و ارزشمند ، محبوبیت زیادی بین کاربران دارند و از سایت های یا پروفایل شبکه های اجتماعی خود به آن لینک می دهند. کاربران تشنه مطالب جدید ، اطلاعات روز و محتوای کاربردی هستند و بسیاری افراد اگر با یک محتوای مناسب مواجه شوند ، علاقه دارند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند که همین عامل می تواند به ساخت بک لینک باکیفیت بیانجامد. البته در تولید محتوا باید به سئو محتوا ، عنوان ، متاتگ توضیحات ، استفاده همزمان از متن و تصویر ، طول محتوا و غیرتکراری بودن آن توجه داشت. از طریق لینک آموزش تولید محتوا که روش ها و اصول این فرآیند را جهت موفقیت در بازاریابی اینترنتی توضیح داده ، می توانید اطلاعات جامع و آموزشی مناسبی دریافت کنید.

لینک سازی در شبکه های اجتماعی

اگرچه طبق گفته متخصصین سئو و مدیران گوگل ، لینکهایی که سایت از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام ، فیسبوک یا لینکدین تاثیر مستقیمی در سئو ندارند ، اما بدون شک به علت کثرت کاربران در رسانه های اجتماعی ، ساخت بک لینک در این شبکه ها می تواند ترافیک و بازدید بالایی را برای سایت ایجاد نماید. چنین بازدیدهایی که بصورت طبیعی و نه بوسیله نرم افزار ایجاد می شوند ، موجب افزایش اعتبار سایت می شوند که در بلندمدت گوگل را متقاعد به بالا بردن رتبه سایت در نتایج می کند.

به یاد داشته باشید ، بک لینک هایی که می توانند برای یک سایت بازدید طبیعی و مشتریان بالقوه را تامین کنند ، همگی باکیفیت هستند. یعنی کاربر با هدف مشاهده یک مقاله ، محصول یا خدمات خاصی به سایت شما مراجعه می کند.

ثبت بک لینک در رپورتاژ

یکی از بهترین روش های ساخت بک لینک ، انتشار رپورتاژ در وب سایت  خبری ، وبسایتهای تخصصی کسب و کار و  پربازدید است. در این روش شما با انتشار یک محتوای مرتبط با خدمات و محصولات خود ، به صفحات اصلی یا لندینگ پیج های سایت خود لینک می دهید. البته مطلب موردنظر نباید تکراری یا کپی باشد و حتما حاوی اطلاعات روز بوده و تمامی اصول سئو ، شامل تگ گذاری ، استفاده از تصاویر ، هدینگ ها و عنوان جذاب را دارا باشد.

یافتن بک لینک رقبا

رتبه بندی براساس مقایسه میان وب سایت های رقیب در یک صنعت ، انجام می شود و هر سایتی که عملکرد بهتری در مجموع فاکتورهای سئو داشته باشد ، جایگاه بهتری بدست می آورد. اگر بتوانید به کمک ابزارهای بررسی سئو ، بک لینک رقبا را بدست آورید ، می توانید با انتخاب سایتهای معتبر ، با اتوریتی و پیج رنک بالایی که رقبا از آنها لینک گرفته اند ، وب سایت خود را تقویت کنید.

آموزش ساخت بک لینک موثر در سئو و رتبه سایت

برخی از ابزارهای مهم تحلیل و بررسی رقبا در وبسایت analyser.seobehine.ir بصورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است و می توانید از 50 ابزار تحلیل سئو استفاده نمایید.

انتشار مطلب در فروم و انجمن تخصصی

با توسعه اینترنت و افزایش وبسایتها ، در هر حوزه و صنعتی انجمن آنلاین و فروم های تخصصی زیادی وجود دارد که کارشناسان ، علاقه مندان و فعالان آن حوزه در آنجا به بحث و تبادل نظر می پردازند. روش ساخت بک لینک در انجمن های اینترنتی ، ایده فوق العاده ای است که نه فقط بازدید سایت شما را بالا می برد و موجب ورود کاربران تخصصی به سایت می شود ، بلکه با افزایش اتوریتی دامنه ، پیج رنک و domain rating نقش مثبتی در بالا بردن سایت در گوگل دارد.

دریافت بک لینک pbn

یکی از بهترین انواع بک لینک ها ، لینک سازی شبکه ای یا pbn است که از مجموعه ای وب سایت های ضعیف و قوی تشکیل شده که بصورت هرمی از پایین به بالا و از سایتهای ضعیف به قوی بصورت شبکه ای به یکدیگر لینک می شوند و در نهایت سایتهای بالاتر به یک وب سایت هدف لینک می دهند. ساخت بک لینک pbn اگرچه تاثیر بسیار خوبی در رتبه سایت دارد ، اما در صورتی که توسط گوگل شناسایی شود و یا توسط افراد تازه کار و ناآشنا با اصول سئو و لینکسازی انجام شود ، می تواند بسیار مخرب باشد. ( منبع:  متخصصین بهینه سازی و سئو سایت ، سئوبهینه - seobehine.ir )

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار