احتمال برپایی مجدد بیمارستان‌های صحرایی در تهران
کد خبر: 1022387
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hy7
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
معاون فنی و نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: با افزایش بیماران کرونایی در تهران، احتمال این وجود دارد که بیمارستان‌های صحرایی در این کلانشهر مجددا برپا شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی کشور در گفتگو با برنامه تهران کلینیک رادیو تهران با تایید کمبود تخت‌های بیمارستانی در بخش‌های اورژانس، CCU و ICU شهر تهران گفت: بیش از یکماه پیش ما از کمبود تخت‌های بیمارستانی اظهار نگرانی کردیم و این نگرانی را به رسانه‌ها و دولت انتقال دادیم. با روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا و بستری بیشتر، نیاز به برپایی بیمارستان صحرایی برای تهران وجود دارد.

وی افزود: در کنار بیماران کرونایی بیماران دیگری هم وجود دارند که با توجه به اپیدمی کرونا دیرتر به بیمارستان‌ها مراجعه کردند و باعث افزایش بیمارانی شده اند که به تخت‌های ویژه و خدمات بیمارستانی نیاز دارند. معمولا حدود ۴۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌ها به بیماران مزمن اختصاص دارد.

جهانگیری با اشاره به اینکه برپایی بیمارستان‌های صحرایی در دستور کار قرار دارد به مردم توصیه کرد: کسانیکه به کرونا مبتلا می‌شوند در مراحل اولیه و در صورتی که حال عمومی خوب دارند باید ضمن قرنطینه کردن خود با پزشک مشورت کنند و کسانیکه با این افراد در تماس هستند هم رفت و آمد‌های خود را کنترل کرده و کمک کنند تا شیوع کرونا کمتر شود.

وی با اشاره به اینکه در شرایط عادی بین ۷۵ تا ۸۰ درصد تخت‌ها باید پرباشند گفت: تخت‌های ما در بخش عمومی و خصوصی پرشده است. وقتی تعداد بیماران زیاد می‌شود ما از حالت رزرو خارج می‌شویم نمی‌توانیم بیمار جدیدی بپذیریم.

وی با اشاره به پذیرش ۱۰۵ بیمارستان پذیرنده بیماران کرونایی خاطرنشان کرد: به صورت جدی کمبودی در تامین دستگاه‌های مورد نیاز مثل ونتیلاتور نداریم. ما به غیر از بیماران کرونایی بیماران دیگری هم داریم باید مراقب باشیم، چون ممکن است با ادامه این شرایط تخت عادی هم به قدر کافی نداشته باشیم.

جهانگیری با اشاره با افزایش مبتلایان در کادر درمان گفت: ۸ ماه است که جامعه پزشکی به طور مداوم خدمات می‌دهد. خستگی توان همکاران ما را در کل کشور گرفته است.

معاون فنی و نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ضمن تاکید بر استفاده بیشتراز بخش خصوصی در امر درمان کرونایی اظهار داشت: آینده ما مبهم است. اگر کادر درمان بیشتر خسته و مبتلا شوند در نهایت به ضرر خود مردم خواهد بود به همین دلیل از مردم می‌خواهم موارد بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار