«چرخ برکت» ۵ میلیون دست پوشاک تولید  و ۲ هزار شغل ایجاد می‌کند
کد خبر: 1020611
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HVT
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای رویداد ملی «چرخ برکت» با هدف تولید ۵ میلیون دست پوشاک و ایجاد ۲ هزار شغل فراخوان داد.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: مسئول رویداد ملی چرخ برکت با بیان اینکه کارآفرینان، ایده‌پردازان و فعالان عرصه تولید پوشاک می‌توانند با مراجعه به آدرس event. barkat. ir طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و کارآفرینانه خود را برای «چرخ برکت» به عنوان بزرگ‌ترین رویداد نوآوری- کارآفرینی صنعت پوشاک ارائه نمایند، گفت: طرح‌های منتخب پس از بررسی و داوری، از سوی بنیاد برکت حمایت و اجرا خواهند شد. میرسامان پیشوایی افزود: هدف رویداد ملی چرخ برکت جذب طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه و کارآفرینانه برای تولید ۵ میلیون دست پوشاک تا پایان سال‌جاری است. تفاوت این رویداد با دیگر کار‌های استارتاپی در این است که برای ایده‌های کارآفرینانه نیز فراخوان داده شده تا به این ترتیب، کسانی که دارای کسب و کاری در حوزه پوشاک هستند و خیرینی که می‌خواهند در مناطق محروم اشتغالزایی داشته باشند هم بتوانند در قالب این رویداد، فعالیت کنند. وی خاطرنشان کرد: رویداد ملی چرخ برکت علاوه بر تولید ۵ میلیون دست پوشاک داخلی، ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی را هم در صنعت پوشاک هدف‌گذاری کرده است. مسئول رویداد ملی چرخ برکت با اشاره به وضعیت صنعت پوشاک کشور گفت: قرار است در قالب رویداد چرخ برکت، علاوه بر تولید ۵ میلیون دست پوشاک ایرانی در سال جهش تولید و حمایت از کالای ایرانی، از واردات و قاچاق پوشاک خارجی به داخل کشور نیز جلوگیری شود. پیشوایی یادآور شد: صنعت پوشاک از جمله نیاز‌های اساسی کشور ما به‌شمار می‌رود که صنایعی دیگری همچون صنعت مد را که دارای اقتصادی قوی در دنیا است، در خود جای داده.

وی اظهار داشت: رویداد ملی چرخ برکت با همکاری دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود و علاقه‌مندان و صاحبان طرح و ایده تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند در فراخوان این رویداد شرکت و طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی خود را ارائه نمایند. مسئول رویداد ملی چرخ برکت ادامه داد: فراخوان این رویداد برای جوامع دانشگاهی فرستاده و در فضای مجازی و شبکه‌های نیز منتشر شده است. این فراخوان همچنین با هدف ارتباط‌گیری با کارآفرینان و فعالان صنعت پوشاک، از طریق شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب هم اطلاع‌رسانی شده است. پیشوایی عنوان کرد: تا به امروز طرح‌ها و ایده‌های خوبی به دست ما رسیده است. از ۱۰ آبان‌ماه ارزیابی طرح‌ها آغاز و رویداد ملی چرخ برکت از ۳۰ آذرماه به شکل رسمی آغاز خواهد شد.

وی اعتبار پیش‌بینی شده برای رویداد چرخ برکت را ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: راه‌اندازی ۱۵۰ طرح اشتغالزایی، ۲ هزار فرصت شغلی و تولید ۵ میلیون دست پوشاک در این رویداد هدف‌گذاری و پیش‌بینی شده است. مسئول رویداد ملی چرخ برکت خاطرنشان کرد: قرار است در قالب این رویداد، با تحقق شبکه‌سازی در صنعت پوشاک، تولیدکنندگان فعال در این حوزه تفکیک شده و یک زنجیره کامل از تأمین مواد اولیه تا فروش محصول تکمیل و تشکیل شود. اصولاً هدف بزرگ این رویداد، علاوه بر اهداف مد نظر بنیاد برکت از جمله افزایش تولید و اشتغالزایی، شناسایی و تکمیل شبکه تولید در صنعت پوشاک و صنایع مرتبط است. پیشوایی اظهار داشت: رویداد ملی چرخ برکت در تمام کشور برگزار می‌شود و اعتبار این رویداد متناسب با نیاز و توانایی‌ها به هر استان تخصیص خواهد یافت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار