فروشنده‌ها در بازار مسکن زیاد شدند
کد خبر: 1018104
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gr2
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
مرداد امسال با وجود کاهش ۳۵درصدی معاملات مسکن در شهر تهران، تعداد واحد‌های عرضه شده به بازار ۵/۱ برابر شده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، آمار‌های رسمی ارائه شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد مرداد امسال ۹ هزار و ۸۰ فقره معامله مسکن در شهر تهران انجام شده که از کاهش ۴/ ۳۵ درصد در مقایسه با تیر امسال و افزایش ۱۷۶درصد نسبت به مرداد سال گذشته خبر می‌دهد. 

اطلاعات به دست آمده از سامانه کلید حاکی از آن است که در مرداد ۱۳۹۹ حجم عرضه واحد‌های مسکونی از طریق این سامانه به بازار مسکن شهر تهران نسبت به تیر امسال ۹/ ۵۱ درصد رشد داشته است. این اطلاعات که از ۱۶ منطقه تهران استخراج شده آگهی‌های مناطق یک تا ۱۵ و ۲۲ را شامل می‌شود و شش منطقه ۱۶ تا ۲۱ به دلیل پایین بودن تعداد آگهی‌ها در این گزارش لحاظ نشده است.

تعداد فایل‌های عرضه شده در سه منطقه ۹، ۱۰ و ۱۱ به ترتیب ۲۷۵، ۲۱۰ و ۱۵۰ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته که ثبات و کاهش قیمت‌های پیشنهادی را در این مناطق به همراه داشت.

از سوی دیگر بررسی‌ها از ۱۶ منطقه شامل مناطق یک تا ۱۵ و ۲۲ نشان می‌دهد که با وجود رشد ۵/ ۱۰ درصد قیمت معاملات در کل شهر تهران، نرخ رشد قیمت‌های پیشنهادی فروش مسکن در ۱۶منطقه مذکور نسبت به تیر امسال ۶/ ۵ درصد بوده است. نرخ رشد سالانه قیمت در این مناطق نیز ۷۵ درصد اعلام شده که ۴ /۲ درصد کمتر از قیمت‌های قطعی است. یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در شرایط فعلی نقدینگی بین دو بازار بورس و مسکن می‌چرخد، گفت: سیاست‌های دولت در حوزه بین‌الملل تأثیر زیادی در بخش مسکن دارد و دولت باید برای ایجاد آرامش در اقتصاد سیاست‌های داخلی و خارجی را تنظیم کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار