کلاهبرداری تلفنی با رسید جعلی
کد خبر: 1017925
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Go9
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
شاکیان به پلیس آگاهی بیایند
زنی که متهم است با همدستی خواستگارش در تماس تلفنی و با وعده خرید، فروشندگان را با رسید جعلی فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری کرده‌اند بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  دوم اردیبهشت ماه پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری روی میز کارآگاهان پایگاه یکم پلیس‌آگاهی تهران قرار گرفت. شاکی پرونده که مردی طلافروش بود در شرح ماجرا گفت: ۲۷‌فروردین‌ماه مردی از شماره تلفن همراهش با مغازه ام که حوالی تجریش است تماس گرفت و خودش را هاشم معرفی کرد. آن مرد سفارش ۶۰‌سکه بهار آزادی داد و گفت که پول سکه‌ها را که ۳۷۰‌میلیون تومان می‌شد به حسابم واریز می‌کند. او از من خواست که سکه‌ها را با پیکی که برایم می‌فرستد به دستش برسانم که قبول کردم. لحظاتی بعد از تماس، آن مرد رسید واریز شدن پول را از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی برایم ارسال کرد. بعد از دریافت رسید پیامک‌هایم را بررسی کردم و دیدم که پیامک واریز شدن پول برایم ارسال نشده است. خواستم از طریق بانک حسابم را بررسی کنم که ساعت اداری بانک گذشته بود. به هر حال آن مرد دوباره تماس گرفت و اطمینان داد که پول به حسابم واریز شده و خواست که سکه‌ها را برایش بفرستم که من هم اعتماد کردم و توسط پیکی که از سوی او آمده بود و سکه‌ها را ارسال کردم. یک روز بعد که به بانک رفتم متوجه شدم که هیچ پولی به حسابم واریز نشده و رسیدی هم که دریافت کرده‌بودم، جعلی است.

مأموران پلیس با اطلاعاتی که شاکی در اختیارشان گذاشت در این باره تحقیق کرده و ۲۲‌مرداد‌ماه موفق شدند، پیک موتوری که سکه‌های طلا را از طلافروشی دریافت کرده‌بود، شناسایی و بازداشت کنند. مرد جوان که علیرضا نام داشت در تحقیقات اولیه گفت: من از مدتی قبل به عنوان پیک برای زنی به نام میترا کار می‌کنم. میترا با مغازه‌های صرافی و طلافروشی کار می‌کند و من در قبال جابه‌جایی سکه یا ارز در هر وعده کاری از او یک سکه طلا می‌گیرم.
او ادامه داد: میترا برای اینکه شناسایی نشود، در هر تماس خود از یک سیم‌کارت استفاده می‌کرد و بعد از انجام کار هم سیم‌کارت را از بین می‌برد تا دست پلیس به او نرسد. با اطلاعاتی که علیرضا در اختیار پلیس گذاشت مأموران موفق شدند، مخفیگاه میترا را شناسایی و یک روز بعد او را حوالی خیابان تهران‌نو بازداشت کنند. متیرا در اولین تحقیقات به کلاهبرداری اعتراف کرد، اما گفت: چیزی که از مرد طلافروش گرفته سکه نبود بلکه یورو بود. او گفت: مدتی قبل با مردی به نام داریوش آشنا شدم. مدتی که گذشت داریوش پیشنهاد کلاهبرداری داد. او به خاطر مهارتی که در حرف زدن داشت با صرافی‌ها یا طلافروشی‌ها تماس می‌گرفت و سفارش خرید می‌داد. بعد هم رسید جعلی برایشان ارسال می‌کرد و به این شیوه پول یا ارز‌ها را به جیب می‌زدیم. میترا گفت: داریوش به من پیشنهاد ازدواج هم داده بود، اما بعد از آخرین کلاهبرداری راهی یکی از کشور‌های اروپایی شد. بعد از تحقیق از میترا، مرد طلافروش بار دیگر مورد تحقیق قرار گرفت و تأیید کرد که متهمان با سرقت یورو از او کلاهبرداری کرده‌اند. سرهنگ سید‌علی شریفی، رئیس پایگاه‌یکم پلیس‌آگاهی تهران گفت: تحقیقات برای کشف زوایای پنهان پرونده همچنان در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار