تدوین ۱۰ تعزیه تصویری در حوزه هنری
کد خبر: 1015746
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GF0
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
در حالی که مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری از ضبط برنامه‌های نمایشی متعدد برای پخش در تلویزیون و نیز برپایی تعزیه در سراسر کشور خبر می‌دهد، انتشارات شهید کاظمی نیز قرار است در راستای ترویج شعائر حسینی و احیای روضه خانگی، پویش ملی «ما ملت امام حسینیم» را راه‌اندازی کند.
سیدمرتضی ذاکر
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: کوروش زارعی، مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری درباره برنامه‌های تدارک دیده شده این مرکز برای ایام ماه محرم و صفر گفت: شاخص‌ترین برنامه ما که به صورت مشترک با مؤسسه «سپهر سوره هنر» انجام شده، ضبط تصویری ۱۰مجلس تعزیه با حضور تعزیه‌خوانان مطرح اراک، قم، تفرش، اصفهان، قزوین و تهران است. کار ضبط تصویری این مجالس تعزیه هفته گذشته به پایان رسید و حالا در مرحله تدوین قرار دارد. قرار است این مجالس تعزیه در دهه اول یا دوم ماه محرم از تلویزیون پخش شود. مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری در ادامه درباره دیگر برنامه‌های مدنظر برای ایام ماه محرم و صفر، یادآور شد: حدوداً ۲۰روز پیش جلسه‌ای را با سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران، معاونت امور اجتماعی شهرداری تهران، سازمان بسیج هنرمندان، کانون فرهنگی مساجد و ستاد اربعین برای برنامه‌ریزی فعالیت‌های ایام اربعین حسینی داشتیم. مقرر شد امسال مراسم ایام اربعین را به صورت گسترده در سراسر کشور داشته باشیم تا پرچم اربعین همچنان برافراشته باشد. وی اظهار داشت: قصد داریم در ایام اربعین حسینی امسال در حوزه‌های مختلف نمایشی از جمله تعزیه به زبان‌های فارسی، عربی و تُرکی و تئاتر‌های خیابانی، برنامه‌های متعددی را به صورت گسترده در سراسر کشور داشته باشیم. همچنین تله‌تئاتر‌هایی حداکثر ۱۰دقیقه‌ای متناسب با این ایام تولید و در فضای مجازی پخش کنیم. از سویی دیگر انتشارات شهید کاظمی نیز قرار است در ایام ماه محرم با همکاری مجموعه کتاب هیئت اقدام به طراحی پویش ملی «ما ملت امام حسینیم» نماید. این پویش که در راستای ترویج شعائر حسینی و احیای روضه خانگی برنامه‌ریزی شده همراه با یک منبر مکتوب در نوع خود مجالس و روضه‌های خانگی را به ساده‌ترین شکل برگزار و تقویت می‌کند.

این انتشارات در این طرح قصد دارد بسته‌های ویژه‌ای شامل کتاب قصه کربلا، دستمال اشک، بیرق خانگی با شعار «این خانه عزادار حسین است»، عکس کارتی شهید سلیمانی و کتاب‌های منتخب و برگزیده با ایام محرم و صفر را در بسته‌بندی متناسب آماده و با شرایط ویژه در اختیار مخاطبان قرار دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار