بزرگ‌ترین افت تاریخ بورس رقم خورد
کد خبر: 1015400
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G9Q
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت بیش از ۷۲۴۴۷ واحدی، تا ارتفاع یک میلیون و ۹۰۲هزار واحد عقب‌نشینی کرد.
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۷ میلیارد و ۶۳۹ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹ هزار و ۱۹۲ میلیارد تومان در بیش از ۹۴۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۷۲ هزار و ۴۴۷ واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۹۰۲ هزار واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری سیمان تامین، تامین سرمایه امید و بیمه آسیا با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۹۰۳۱ واحد، کل (هم‌وزن) ۱۱۱۰۵ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۲۸۸ واحد، آزاد شناور ۹۸۷۰۸ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۵۸۸۱۲ و ۱۲۲۷۷۵ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۱۴۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان در ۴۱۱ هزار و ۳۹۵ نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۷۵ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۹۰۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، بیمه دی و ویتانا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار