پیش‌بینی رگبار‌های پراکنده در نیمه شمالی کشور/ هوا گرم‌تر می‌شود
کد خبر: 1014392
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FtA
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
یک کارشناس هواشناسی گفت: در نیمه شمالی کشور در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و بخش‌هایی از خراسان شمالی، ارتفاعات تهران و سمنان شرایط برای رگبار‌های پراکنده کاملاً مهیاست.
به گزارش جوان آنلاین ، مرتضی ضرابی با بیان اینکه صبح امروز از رشت، نوشهر و رامسر گزارش بارش‌های خفیف و پراکنده را داشتیم، اظهار داشت: در دو روز آینده این شرایط را در ارتفاعات شرقی استان‌های تهران و سمنان هم خواهیم داشت.

وی گفت: برای نیمه جنوبی کشور هم در بخش‌هایی از هرمزگان و جنوب شرق فارس در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و رگبار و رعد و برق را انتظار داریم، ولی در جنوب استان سیستان و بلوچستان با تقویت سامانه موسمی از عصر تا یکشنبه شرایط برای سیلاب، بالا آمدن آب سطح رودخانه‌های فصلی و حتی طغیان آن‌ها فراهم می‌شود و می‌تواند منجر به خسارت محصولات کشاورزی شود.

این کارشناس هواشناسی افزود: آب‌های دریای عمان در بخش‌های شرقی کاملاً از عصر امروز مواج و متلاطم می‌شود و تا یکشنبه آینده شرایط برای تردد شناور‌های سبک و نیمه سنگین فراهم نیست، اما وزش باد همچنان نوار شرقی را تا ۵ روز آینده تحت تأثیر قرار می‌دهد و در زابل شدیدتر از بقیه نواحی خواهد بود.

وی افزود: در دامنه‌های جنوبی البرز مثل بخش‌های جنوبی تهران، قم، مرکزی، شمال اصفهان، جنوب سمنان هم وزش باد شدیدتر خواهد بود و در بخش‌هایی از خراسان جنوبی نیز همین شرایط را پیش بینی می‌کنیم.

کارشناس هواشناسی گفت: با وجود اینکه امروز صبح خنکی را پشت سر گذاشتیم و اردبیل دمای ۱۰ درجه را تجربه کرد و دمای ورزقان به ۷ درجه رسید، اما نیمه شمالی کشور از امروز تا دوشنبه یک روند افزایش دمای ۵ تا ۸ درجه را پیش رو خواهد داشت.
به گزارش جوان آنلایو به نقل از روابط عمومی مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران سید نواب حسینی منش از مراجعه 168 هزار دستگاه خودرو در فروردین ماه 98 خبر داد.
وی در خصوص میزان افزایش مراجعات نسبت به سال گذشته گفت: در فروردین ماه سال 98 در مقایسه با سال گذشته در حدود 16 درصد افزایش مراجعات به مراکز داشته ایم که خوشبختانه با افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در شهر تهران و سیستم مدیریت امور مشتریان به خودروهای مراجعه کننده به نحو مطلوبی در کمترین زمان بدون معطلی خدمات ارائه شده است. ضمناً 38 درصد از خودروها به علت نقص فنی مردود و در بار اول موفق به اخذ معاینه فنی نگردیده اند.
حسینی منش با اشاره به بهسازی تجهیزات با توان و دانش داخلی مجموعه تصریح کرد: کلیه تجهیزات مراکز معاینه فنی ساخت کشور آلمان است که از یکسال گذشته با عنایت به افزایش هزینه های قطعات یدکی تجهیزات خطوط معاینه فنی و مشکلاتی در ورود آن به کشور، این ستاد با اتکا به دانش و تخصص همکاران مجموعه نسبت به بهسازی قطعاتی با رعایت کلیه استانداردها اقدام نموده است. خوشبختانه در سال 97 ستاد موفق گردید حداقل مبلغ یک میلیارد تومان در این حوزه صرفه جویی و از خروج ارز جلوگیری نماید. بدون تردید عزم قوی و حمایت از بومی سازی این خدمات با کمک دانش فنی همکاران و مراکز دانشگاهی و دانش بنیان در این مجموعه ادامه داشته و این ستاد آمادگی دارد در صورت نیاز با مراکز معاینه فنی کشور در این زمینه همکاری نماید.
حسینی منش در ادامه در خصوص مجموعه اقدامات شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا در سال 98 اظهار داشت: خوشبختانه شاهد بودیم در سال 97 مجموعه اقدامات شهرداری موجب گردید وضعیت هوای شهر تهران در حد قابل قبول و مطلوب ارزیابی شود. در همین ارتباط نیز از عملکرد و تلاش های گسترده شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران در اجرای طرح کاهش، الزام کلیه اتوبوسهای شرکت واحد به اخذ معاینه فنی و متوقف نمودن اتوبوس های دودزا و برخورد با دیزل های دودزا توسط اکیپ سیار تست کنار جاده ایی، گسترش شبکه ثبت تخلفات دوربین معاینه فنی، مجهز نمودن معابر به دوربین های ثبت تخلفات معاینه فنی و بروز رسانی طرح ترافیک تهران به صورت ویژه توسط معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قدردانی گردیده است. بدون تردید ادامه این روند و اجرای مرحله سوم طرح کاهش و ممنوعیت تردد و اعمال عوامل بازدارنده جهت خروج خودروهای فرسوده و کاربراتوری و همچنین تقویت اکیپ های سیار تست کنار جاده ایی برای پایش مضاعف و مستمر خودروهای دیزل در سال 98 توسط این مجموعه ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص آخرین وضعیت عملکرد واحدهای سیار تست کنارجاده ایی در فروردین ماه سال 98گفت : این واحد نسبت به کنترل وضعیت آلایندگی 451 دستگاه خودروی سنگین در سطح شهر اقدام نموده که از این تعداد 92 درصد از آن دارای معاینه فنی و 8 درصد فاقد معاینه فنی بوده است.قابل ذکر است پس از بررسی مجدد وضعیت آلایندگی خودروها، معاینه فنی 58 دستگاه خودرو به علت مردودی از آزمون آلایندگی ابطال و در مجموع 96 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا مردودی در تست آلایندگی جریمه و اعمال قانون گردیده اند.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی در پایان افزود: در سال 97 با مشارکت خوب و مسئولیت پذیری شهروندان یک میلیون و هشتصد هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کردند که این مسئله موجب گردید در فصل پاییز و زمستان شهروندان تهرانی هوای سالم تری را تنفس کنند و حتی تهران یک روز هم در وضعیت شرایط اضطراری و تعطیلی مدارس قرار نگیرد . بی شک ادامه این مشارکت اجتماعی و تعهد به اجرای الزامات قانونی و رعایت حقوق یکدیگر در عدم استفاده از خودروی دارای آلایندگی در سال 98 نیز می تواند در بهبود مستمر، پاک تر شدن هوا و جلوگیری از بازگشت آلودگی هوا به کلانشهر تهران موثر باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار