بازداشت قاتل فراری پس از ۷۲ سال
کد خبر: 1012012
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FGm
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
مردی میانسالی که ۲۷ سال قبل در یکی از شهر‌های غربی کشور با همدستی برادرش چهار عضو خانواده همسایه‌اش را با شلیک گلوله به قتل رسانده و به تهران گریخته بود، سرانجام بازداشت شد. برادر متهم چند سال قبل در جریان یک سانحه رانندگی جانش را از دست داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران توضیح داد: ۲۸ تیرماه امسال بود که حکم جلب مردی که از ۲۷ سال قبل تحت تعقیب قرار داشت روی میز کارآگاهان اداره هشتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. بر اساس گزارش مطرح شده متهم مردی ۵۲ ساله به نام محمد بود که با همدستی برادرش چهار نفر از اعضای خانواده همسایه شان را در شهری در غرب کشور به قتل رسانده و از آن زمان در جنوب پایتخت پنهان شده بود. از آنجا که تلاش مأموران پلیس غرب کشور برای بازداشت محمد و برادرش ناکام مانده بود پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان فرستاده شده بود و هر کدام به اتهام ارتکاب دو فقره قتل عمد به صورت غیابی محاکمه و به قصاص محکوم شده بودند. تا اینکه چندر روز قبل کارآگاهان پلیس بعد از انجام تحقیقات اولیه موفق شدند مخفیگاه محمد را در جنوب تهران شناسایی و ظهر روز ۳۱ تیرماه او را بازداشت کنند.

متهم بعد از انتقال به پلیس آگاهی به جرمش اعتراف کرد و گفت: سال ۱۳۷۲ در حالی که خدمت سربازی‌ام به پایان رسیده بود راهی زادگاهم که شهری در غرب کشور بود، شدم. وقتی به خانه رسیدم متوجه شدم برادر بزرگ‌ترم حمید از مدتی قبل بر سر یک قطعه زمین با همسایه‌اش اختلاف دارد. در بررسی بیشتر فهمیدم بین حمید و همسایه‌ها در چند مرحله درگیری هم پیش آمده است، با این حال اختلاف آن‌ها بر سر زمین همچنان ادامه داشت.

متهم در توضیح حادثه هم گفت: روز حادثه دوباره برادرم با همسایه‌ها بر سر زمین بحث کرد و خیلی زود مشاجره آن‌ها بالا گرفت. وقتی مشاجره بالا گرفت، من و برادرم دست به اسلحه بردیم و به سمت آن‌ها که چهار نفر بودند تیراندازی کردیم. بعد از حادثه هر دو از شهرمان فرار کردیم و به تهران آمدیم و زندگی مخفیانه‌ای را شروع کردیم. متهم گفت: ما در این مدت ازدواج کردیم و در حال حاضر هم من صاحب همسر و چهار فرزند هستم. متهم همچنین گفت: سال ۸۳ بود که برادرم در جریان یک سانحه رانندگی جانش را از دست داد، با این حال من که می‌دانستم از سوی پلیس تحت تعقیب هستم به زندگی مخفیانه‌ام ادامه دادم و تا اینکه سرانجام بازداشت شدم.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران گفت: با اعتراف متهم به ارتکاب قتل و انجام تحقیقات اولیه وی به همراه پرونده به دادسرای ناحیه ۲۷ منتقل شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار