واکنش وکیل تهيه كننده «شهرزاد» به صدور کیفرخواست موکلش
کد خبر: 1006936
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dwu
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
وکیل "سید محمد امامی" می‌گوید در حق موکلش کم لطفی شده است.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: "سید مهدی کریمی فارسی"، وکیل "سید محمد امامی" تهیه کننده سریال شهرزاد در گفتگو با پایگاه خبری " رخداد اقتصادی" با تاکید بر اینکه در حق موکلش کم‌لطفی صورت گرفته گفت: "البته آنچه مهم است قضاوت مردم در مورد اوست که جز با شفاف‌سازی و بیان حقایق نمی‌توان بدان دست یافت. "

وکیل سید محمد امامی با اشاره به کیفرخواست موکل خود که چند روز گذشته خبر صدور آن در رسانه‌ها منتشر شد، اذعان کرد: "کیفرخواست محمد امامی به هیچ‌وجه کارشناسی مالی نشده است، در صورتی که مراودات مالی چه بصورت عادی فی مابین مردم و چه مراودات بانک و مشتریان یک فرایند تخصصی را به همراه دارد و تسهیلاتی که داده می‌شود برای آن سودی شناسایی شده و هزینه‌های قانونی را برایش بانک‌ها لحاظ می‌کنند. "

کریمی فارسی با تاکید بر اینکه اجحافات نظام بانکی در حق مشتریان کم نیست؛ تصریح کرد: متاسفانه در پرونده امامی که پنج سال است مطرح است هیچوقت پرونده به کارشناسان بانکی مطابق مقرارت ارجاع نشده است و اینجانب هم که بصورت عملیاتی از اواخر سال ۹۷ وارد پرونده شده ام با توجه به اینکه اقتضای دفاع از موکل دسترسی به پرونده است، اما متاسفانه مواجه با تخلفات متعددی در پرونده شدم. "

او خاطرنشان کرد: "در پرونده‌های بانکی که مربوط به بانک سرمایه است، به صورت گزینشی در پرونده‌ها برخی را ارجاع به کارشناس رسمی می‌دهند و برخی را نمی‌دهند. اگر قانون برای همه یکسان است، نمی‌شود در پرونده‌ای که اسم امامی دارد ارجاع ندهیم و امتناع کنیم و در پرونده‌های دیگر ارجاع دهیم. "

وکیل محمد امامی تاکید کرد:، من اسم خاصی را نمی‌آورم، اما می‌پرسم چرا از متهمی که مجرمیت و کیفرخواست برایش صادر نشده نام می‌آورید. نام امامی در دادگاه‌های قبلی به گونه‌ای مطرح شده که گویا مجرم است و بر آن اساس مورد هجوم و تبلیغ قرار گرفته است. "

کریمی فارسی افزود: اسناد بانک جعلی است و در مورد اخذ ربا و تحصیل مال غیر مشروع. شکایت کرده‌ایم، اما رسیدگی نشد. در مورد گران‌نمایی شکایت کردیم، اما شنیده نشد، اما در مقام متهم هرگونه هجمه‌ای به سید محمد امامی می‌شود. امامی در تحقیق و تفحص مجلس اسمش به عنوان بدهکار نیست. در آنجا در بحث تهاتر‌ها شائبه هست، ولی نگفته‌اند کدام سمت و جهت. "

وی در خصوص طفره رفتن بانک سرمایه از مذاکره با امامی گفت: بانک‌ها باید دنبال وصول طلبشان باشند اگر واقعی است، اما در خصوص امامی اصلا میز مذاکره‌ای نمی‌بینیم. ما اظهارنامه دادیم حتی بعضی جا‌ها امامی از حقوق خودش گذشته، اما در بانک کسی نیست که دست ما را بگیرد.

او در خصوص دستگیری ضابطین قضایی و سازمان بازرسی که در پرونده اعمال نظر کرده بودند گفت: در این زمینه ما علیه کسانی در سازمان بازرسی شکایت و شکایتی هم علیه ضابطین خاص و عام مطرح کرده‌ایم. با وجود این پرونده‌های مفتوح جای تعجب دارد که دادسرای پولی و بانکی و بازپرس قرار مجرمیت و دادستان محترم و دادیار اظهار نظر بدون توجه به موارد فوق قرار کیفرخواست را صادر کرده‌اند. "
 
منبع: عصر ايران
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار