بازداشت سارقان منازل پس از ۷ ماه
کد خبر: 1006866
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dvm
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
سه‌سارق که هفت‌ماه قبل با سدمعبر کردن یک خودروی پژو موفق به فرار از دست پلیس شده‌بودند، بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۲۳‌آبان‌سال گذشته به مأموران کلانتری ۱۴۱‌شهرک گلستان خبر رسید که یک خودروی پژو ۲۰۶‌مقابل ساختمانی سد معبر کرده است. لحظاتی بعد که مأموران پلیس در محل حاضر شده متوجه شدند، سه‌مرد میانسال از ساختمان خارج شده و با دیدن خودروی پلیس از محل متواری شدند. مأموران پلیس در اولین گام با بررسی پلاک خودرو متوجه شدند که مدتی قبل مالک آن سرقت شدن خودرو را گزارش داده است. مأموران همچنین در بازرسی از داخل خودرو مقدار زیادی لوازم سرقت شده از جمله مقداری طلا کشف کردند. وقتی پرونده به پایگاه‌دوم پلیس‌آگاهی فرستاده شد، مأموران در این باره تحقیق بیشتری انجام دادند.

آن‌ها با بررسی دوربین‌های مداربسته موفق شدند چهره سارقان را به دست آورند. تحقیقات بعدی نشان داد که دو نفر از متهمان که علی و میثم نام داشتند از مجرمان سابقه‌دار هستند که قبلاً به اتهام سرقت از منازل بازداشت شده بودند.

بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که بررسی‌ها برای بازداشت متهمان به جریان افتاد. در حالی که تحقیقات در جریان بود، مأموران موفق شدند پس از هفت‌ماه مخفیگاه سارقان را در هشتگرد شناسایی و ۱۱‌خردادماه آن‌ها را بازداشت کنند. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه سارقان مقدار زیادی طلا، تجهیزات نظامی، یک خودروی سمند و یک خودروی پژو مجهز به سیستم دودزا و پخش میخ سپر کشف کردند.

علی و میثم در اولین بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی از منازل اعتراف کردند. آن‌ها گفتند مدتی قبل بود که به پیشنهاد سومین عضو باند که سلمان نام داشت باند را تشکیل دادند. آن‌ها گفتند که سلمان سردسته باند بود که بعد از شناسایی منازل برای سرقت وارد می‌شدند. متهمان گفتند که سلمان از مدتی قبل راهی شهری در شمال کشور شده است. متهمان همچنین گفتند که خودرو‌های خود را به سیستم دودزا و پخش میخ سپر مجهز کرده بودند تا در صورت گرفتار شدن در تله مأموران گشت پلیس موفق به فرار شوند.

با اطلاعاتی که علی و میثم در اختیار پلیس گذاشتند، مأموران موفق شدند که مخفیگاه سلمان را هم شناسایی و او را بازداشت کنند. سلمان هم در تحقیقات پلیس به سرقت از منازل با همدستی اعضای باندش اعتراف کرد. او گفت: از مدتی قبل بود که من باند سرقت را تشکیل دادم. بعد هم با شناسایی خانه‌هایی در شمال و شمال غرب تهران که احتمال می‌دادیم پول و طلای زیادی داشته‌باشند، وارد شده و پس از سرقت فرار می‌کردیم.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، رئیس پایگاه‌دوم پلیس‌آگاهی پایتخت گفت: تحقیقات از اعضای باند در پایگاه‌دوم پلیس‌آگاهی تهران همچنان در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار