ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل جدید برکت در خراسان‌جنوبی
کد خبر: 1005887
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dfz
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۵
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از راه‌اندازی ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل جدید در استان خراسان‌جنوبی خبر داد.
سید احمد هاشمی اشکا
سرویس ایران جوان آنلاین: امیرحسین مدنی در حاشیه بازدید از طرح‌های اشتغالزایی و پروژه‌های عمرانی برکت در شهرستان نهبندان گفت: بنیاد برکت امسال راه‌اندازی ۳۵۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در استان خراسان‌جنوبی هدف‌گذاری کرده است که ایجاد کسب و کار‌های خرد و خانگی برای ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر را در پی‌خواهد داشت. به گفته این مسئول، ۴۲۴ روستا و ۱۱ شهرستان نهبندان، سربیشه، بیرجند، درمیان، خوسف، طبس، قائنات، زیرکوه، بشرویه، فردوس و سرایان در استان خراسان‌جنوبی تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی و عمرانی این بنیاد قرار دارند. مدنی با اشاره به فعالیت ۲۸ مجری و تسهیل‌گر در این استان گفت: تا به امروز ۱۴۷۰ طرح اشتغالزایی برکت در مناطق محروم استان به بهره‌برداری رسیده که باعث فراهم آمدن ۴۴۱۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم شده است.

وی اعتبار صرف شده برای ۴۴۱۰ شغل برکت در سال گذشته را ۱۴۳۷ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: همچنین ۱۲۵۹ طرح اشتغالزایی دیگر در استان خراسان‌جنوبی در شرف راه‌اندازی است. مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح اقدامات این بنیاد در شهرستان نهبندان نیز گفت: شش مجری و تسهیل‌گر بنیاد تا به امروز ۴۰۰ طرح اشتغالزایی در نهبندان را با اعتباری بالغ بر ۳۹۲ میلیارد ریال به طور کامل عملیاتی کرده‌اند که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۱۲۰۰ متقاضی شده است. مدنی افزود: همچنین برای سال‌جاری نیز ایجاد ۵۸۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در نهبندان هدف‌گذاری شده است که راه‌اندازی نزدیک به ۱۷۵۰ شغل را به دنبال خواهد داشت. وی درباره طرح‌های عمرانی و زیربنایی برکت در شهرستان نهبندان هم توضیح داد: ۶۰ پروژه شامل ۲۹ مدرسه، ۷ مرکز فرهنگی مذهبی، ۴ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۶ طرح آب‌رسانی، سه طرح راه‌سازی و یک مجموعه ورزشی در نهبندان با اعتباری بالغ بر ۱۴۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده یا در حال ساخت است. مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شهرستان نهبندان از جمله مناطق محروم و کم‌تر برخوردار استان خراسان‌جنوبی به‌شمار می‌رود و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز با اجرای طرح‌های اشتغالزایی، عمرانی و عمومی در این شهرستان مرزی و محروم، نقش مهم و مؤثری را در محرومیت‌زدایی از این منطقه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی ساکنان آن ایفا نموده است.

مدنی با اشاره به دیدارش با محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان‌جنوبی نیز گفت: در این جلسه، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات بنیاد برکت و روند پیشرفت طرح‌های اشتغالزایی و زیربنایی بنیاد در استان ارائه شد. استاندار نیز ضمن قدردانی از این اقدامات، بر همکاری و همراهی تمامی داستگاه‌های اجرایی استان با بنیاد تأکید کرد. بازدید از مراحل احداث مدرسه ۱۲ کلاسه شهید بصیری‌پور در بیرجند، قنوات مرمت شده و مسجد در حال احداث روستای مود، جلسه با فرماندار نهبندان و دیدار و گفتگو با مجری و تسهیل‌گران اشتغالزایی استان از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکت به خراسان‌جنوبی بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار