افزایش تنش‌ها میان هند و پاکستان با اتهام جاسوسی به دیپلمات‌ها
کد خبر: 1005314
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DWk
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
به دنبال متهم شدن دو کارمند سفارت پاکستان در هند به جاسوسی، اسلام آباد نیز به این مسئله واکنش نشان داد و اتهام زنی‌ها را شدیداً محکوم کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: وزارت خارجه هند با متهم کردن دو دیپلمات پاکستانی به جاسوسی برای کشورشان آن‌ها را از خاک خود اخراج کرد.

گزارش‌ها حاکی است دهلی نو مدعی شده این دو دیپلمات اقداماتی علیه امنیت ملی هند داشته‌اند و به این دلیل به عنوان چهره‌های فاقد صلاحیت کار دیپلماتیک از هند اخراج می‌شوند.

وزارت خارجه هند ضمن ارسال نامه‌ای به سفارت پاکستان ضمن اعلام اخراج این دو دیپلمات از کاردار سفارت خواسته است به پروتکل‌های سیاسی احترام گذاشته و به کارمندان خود توصیه کند که نباید فعالیتی خارج از مسئولیت خود داشته باشند.

وزارت خارجه پاکستان در واکنش به اقدام هند اعلام کرد: دهلی نو با زیر پا گذاشتن آداب دیپلماتیک ابتدا دیپلمات‌های پاکستانی را بازجویی کرده و آن‌ها را مجبور به پذیرش ادعا‌های خود کرده است.

«عایشه فاروقی» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در این خصوص تصریح کرد: دیپلمات‌های پاکستانی با دخالت سفارت پاکستان در هند آزاد شدند، ولی به آن‌ها دستور داده شده ظرف ۲۴ ساعت خاک هند را ترک کنند.

وی مدعی شد: اسلام آباد اعتقاد دارد این گونه اقدامات هند نقشه‌ای است که دولت این کشور برای تخریب بیشتر ارتباط با پاکستان آن را اجرایی می‌کند.

فاروقی افزود: اقدام هند بی پاسخ نخواهد ماند و یقیناً باعث محدودتر شدن روابط دیپلماتیک میان دو کشور می‌شود.

طی روز‌های اخیر تلاش مسئولین دولت اسلام آباد برای وارد کردن سازمان ملل به معضل کشمیر و حل این مناقشه تاریخی نیز افزایش یافته است.

پیش از این یکی از افسران سابق هند اعلام کرده بود: ما با جدایی طلبان بلوچستان به صورت مستقیم ارتباط داریم و تا ۱۰ سال آینده بلوچستان را به عنوان کشوری مستقل اعلام خواهیم کرد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار