مجلس دهم به صورت بی‌سابقه‌ای در امور اجرایی مداخله کرد
کد خبر: 1005252
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DVk
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
مشاور سابق رئیس‌جمهور:
مشاور سابق رئیس‌جمهور ضمن انتقاد از عملکرد مجلس دهم، اضافه کرد: مجلس دهم شورای اسلامی، به صورت بی‌سابقه‌ای در امور اجرایی مداخله کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش مهر، اکبر ترکان مشاور سابق رئیس‌جمهور در رابطه با ارزیابی خود از آغاز به کار مجلس یازدهم، اظهار داشت: به عقیده بنده، شاید اولویت مجلس یازدهم باید این باشد که آسیب‌هایی را که در مجلس دهم به شخصیت مجلس وارد شده است، بزداید. وی عنوان کرد: طبق گفته شورای نگهبان در مجلس دهم، ۹۰نفر از نمایندگان غیر از آن‌هایی که ردصلاحیت سیاسی شدند گرفتاری‌های مالی، اقتصادی و اخلاقی داشتند. تعدادی از این افراد نیز رفتند و کار خود را جور کردند و برگشتند. باید دید آیا این افراد فقط ۹۰ نفر بودند یا تنها ۹۰ نفر از آن‌ها مدارکشان به دست شورای نگهبان رسیده است؟ شاید باز هم باشند. مشاور سابق رئیس‌جمهور افزود: من معتقدم مجلس یازدهم در تصویب اعتبارنامه‌ها باید از شورای نگهبان بخواهد مدارک را در اختیارشان قرار دهد تا اعتبارنامه کسانی که اشکالات مالی و اخلاقی داشتند مورد تصویب قرار نگیرد و نمایندگان مجلس متهم به دلالی و کاسبی نشوند. ترکان خاطرنشان کرد: برای قدم دوم، در یک سال آخر باقی مانده از عمر دولت نمایندگان مجلس باید کمک کنند دولت کار‌ها و پروژه‌های خود را جمع کند زیرا معمولاً دولت‌ها در سال آخر باید کوشش کنند پروژه‌هایی را که می‌تواند به بهره‌برداری برسد تمام کنند و این بسیار اهمیت دارد که در این بخش به دولت کمک کنند. امیدوار هستیم این اتفاق بیفتد و دولت و مجلس در این زمینه بتوانند یار هم باشند.

وی ضمن انتقاد از عملکرد مجلس دهم، اضافه کرد: مجلس دهم شورای اسلامی، به صورت بی‌سابقه‌ای در امور اجرایی مداخله کرد در حالی که هیچ زمان این اندازه مداخله سابقه نداشته است که نمایندگان بگویند این فرماندار یا بخشدار و رئیس اداره فلان در شهرستان ما را تغییر بدهید. چرا؟ زیرا می‌خواستند باند خودشان سر کار باشد. این مداخله در طول این ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است. مداخله مجلس دهم در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بسیار زیاد بوده است که باید از آن جلوگیری شود. مشاور سابق رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه مجلس نباید در عزل و نصب‌ها دخالت کند، گفت: این اقدامات به مجلس آسیب می‌زند. مجلس یازدهم باید کار‌های بد مجلس دهم را از خودش دور کند. همین حرف‌ها باعث آلودگی‌ها می‌شود و این رفتار‌ها کار را از مسیر درست منحرف می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار