تحویل ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد احداثی به سیل‌زدگان لرستانی
کد خبر: 1004510
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DJm
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
اوایل سال گذشته و بعد از وقوع سیل در استان‌های گلستان، فارس، خوزستان و لرستان بود که تمام نهاد‌ها بسیج شدند تا در کمترین زمان ممکن خانه‌های ویران شده را بازسازی و برای هموطنان سیل‌زده سرپناهی بسازند.
سید احمد هاشمی اشکا
سرویس ایران جوان آنلاین: در همان زمان بعد از صحبت‌های سردارسرلشکر حسین سلامى فرمانده سپاه پاسداران که گفت همه نیروهاى امدادى اعم از سپاه، بسیج، ارتش، هلال‌احمر، گروه‌هاى جهادى و دستگاه‌هاى دولتى پاى کارند تا هرچه سریع‌تر مشکلات مردم برطرف شود، سازمان بسیج مستضعفین، احداث و تعمیر مجموعاً ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد از بنا‌های مسکونی مناطق سیل‌زده استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان را بر عهده گرفت و کار آن‌ها را آغاز کرد. در کنار این نهاد مردمی، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن هم پای کار آمدند تا با کمک هم خانه‌های سیل‌زدگان را از نو بسازند. حالا مدیرکل بنیاد مسکن لرستان از تحویل ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد احداثی به سیل‌زدگان لرستانی خبر می‌دهد.

بهار سال گذشته بود که بعد از وقوع سیل در چند استان کشور، خسارات زیادی به خانه و کاشانه هموطنان وارد شد. شدت سیل آنقدر زیاد بود که بتواند چندین روستا و شهرستان را به کلی ویران کند. لرستان از جمله استان‌هایی بود که بخشی از آن زیر گل و لای‌ها مدفون شد و شهروندانش شرایط سختی را تجربه می‌کردند.

چند روز بعد از وقوع سیل، بسیج مستضعفین طرح «جهاد همبستگی» و هر مسجد یک خانه را ویژه مناطق سیل‌زده به مرحله اجرا در آورد و سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس این سازمان گفت: «در طرح «جهاد همبستگی» که سازمان بسیج برنامه‌ریزی کرد با همت مردم، کمک‌های دولت و تلاش گروه‌های جهادی برای ۸ هزار واحد تعمیری و احداثی توافق شده و ۳ هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیز در حال توافق است که در مجموع ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد از واحد‌های مسکونی مناطق سیل‌زده استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان در دست احداث یا در دست تعمیر است.»

ساخت و ساز‌ها سرعت می‌گیرد

روز گذشته خبر تحویل ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد احداثی به سیل‌زدگان لرستانی منتشر شد که براساس آن مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به معرفی بیش از ۵۱ هزار واحد مسکونی به بانک گفته: «۵۰ هزار واحد مسکونی سیل‌زده با بانک‌های عامل عقد قرارداد کرده‌اند.»

مسعود رضایی با اشاره به شروع عملیات احداث ۱۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده افزود: «عملیات اجرای ۱۲ هزار و ۲۰۰ واحد آرماتوربندی و بتن فونداسیون، ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد اجرای اسکلت، ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد اجرای دیوارچینی و سقف به اتمام رسیده و ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد تکمیل و به مردم سیل‌زده استان تحویل داده شده است.»

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار و ۳۰۰ تن سیمان رایگان جهت احداث واحد‌های سیل‌زده در لرستان توزیع شده است، اظهار امیدواری کرد با کمک و مشارکت مردم، واحد‌های باقیمانده به‌زودی تکمیل و به مردم تحویل داده می‌شود.

با اقداماتی که در دستور کار بسیج و سپاه و همچنین نهاد‌های دیگر قرار دارد چنین تصور می‌شود تا ماه‌های آینده تعداد بیشتری از خانه‌های مخروبه و خسارت دیده ساخته و تعمیر و بازسازی شده به سیل‌زدگان در استان‌های مختلف تحویل داده شود. کاری که طی ماه‌های اخیر و به خاطر شیوع کرونا به وقفه مواجه و از سرعت آن کاسته شده بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار