۱۶ هزار زندانی با مرخصی پایان حبس به زندان برنمی‌‎گردند
کد خبر: 1003849
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D97
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
براساس اعلام رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی کشور ۱۶ هزار زندانی با مرخصی پایان حبس به زندان برنمی ‎گردند.
سرويس جامعه جوان آنلاين: اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‎ها در حاشیه جلسه امروز شورای عالی قضایی کشور با اشاره به پایان مهلت مرخصی بخشی از زندانیان مشمول بخشنامه ریاست قوه قضائیه، به ارائه گزارشی از تمهیدات در نظر گرفته شده برای قرنطینه این افراد پیش از ورود به فضای عمومی زندان پرداخت.

وی افزود: ۱۶ هزار نفر از زندانیانی که به مرخصی رفته بودند، با مرخصی پایان حبس دیگر به زندان باز نخواهند گشت.

پیش از این در تاریخ ۳۰ فروردین غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه گفت: ریاست قوه قضائیه بعد از تشکیل چندین جلسه کارشناسی، امروز با صدور بخشنامه‌ای مقرر کرد که برای بررسی وضعیت زندانیان در حال مرخصی و حتی زندانیانی که در زندان هستند، از فردا تمامی حوزه‌های قضایی سراسر کشور، هیأت‌های ویژه‌ای تشکیل و وضعیت زندانیان در حال مرخصی و حتی زندانیانی که مشمول بخشنامه مرخصی بودند، اما نتوانستند تأمین لازم را تودیع کنند و به مرخصی بروند و همچنین زندانیانی که با قرار بازداشت هستند و محکوم نشدند را بررسی کنند و درباره آن‌ها تصمیم بگیرند.

وی اضافه کرد: با این بخشنامه بیش از ۵۰۰ هیأت از فردا در کشور تشکیل خواهد شد؛ مقرر شده این هیأت‌ها هر روز و در صورت لزوم با کار جهادی و شبانه روزی جلسات مشترکی را برگزار کنند.

سخنگوی قوه قضائیه اشاره کرد: مأموریت این هیأت‌ها این است که مشخص کنند با لحاظ ارفاقات قانونی که در قانون مجازات اسلامی وجود دارد؛ مانند آزادی مشروط، تعلیق اجرای مجازات و امثال آن، شرایط عدم بازگشت به زندان برای چه تعداد از این افراد مهیاست، به گونه‌ای که این بخش از زندانیان اصلا مراجعتی به زندان نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مشخص می‌شود که چه تعدادی از زندانیان فعلی باید آزاد شوند و چه تعداد از افرادی که در حال مرخصی هستند باید به زندان‌ها برگردند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار