کاهش ماهانه ۲۰ درصد از سهمیه پایه بنزین
کد خبر: 1002317
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CkP
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۵
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری با بیان اینکه در حال حاضر اختصاص سهمیه سوخت به وانت‌بار‌ها بر اساس «پیمایش» و «سهمیه پایه» است، گفت: سهمیه بنزین پایه وانت‌بار‌ها از دو ماه آینده به صورت پله‌ای هر ماه ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: غلامحسین دغاغله در گفتگو با فارس، درباره آخرین جزئیات سهمیه سوخت وانت‌بار‌های برون شهری اظهار داشت: سال گذشته براساس مصوبه‌ای که در دولت تصویب شد، کارگروهی به نام «کارگروه تخصیص سوخت برای وانت‌بار‌ها و سواری‌های درون‌شهری و برون‌شهری» تشکیل شد.

وی با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای متولی حمل‌و‌نقل برون‌شهری است، اضافه کرد: براساس تصمیمات این کارگروه، مقرر شد در ابتدا به وانت‌بار‌ها سهمیه بنزین پایه اختصاص یابد و این سهمیه فارغ از کارکرد آن‌ها باشد. این سهمیه بنزین پایه برای وانت‌بار‌های کم‌مصرف ۳۰۰ لیتر در ماه و برای وانت بار‌های پرمصرف ۴۰۰ لیتر در ماه تعیین شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای افزود: ناوگانی که در درون شهر فعالیت می‌کند براساس تمهیدات وزارت کشور و ناوگانی که در برون شهری فعالیت می‌کند براساس تمهیدات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای (پیمایش و بارنامه) سهمیه سوخت دریافت می‌کند و ناوگانی که مشترک بین این دو فعال است، از نظر سهمیه سوخت حقشان ضایع نمی‌شود.

وی اضافه کرد: طبق آماری که سال گذشته در مورد کل ناوگان وانت‌بار‌ها داشتیم، ۲ میلیون دستگاه وانت بار در کشور داریم و در مورد اینکه از این رقم چه تعداد درون‌شهری یا برون شهری یا مشترک هستند هنوز هیچ ارگانی آمار دقیقی ندارد.

دغاغله اضافه کرد: با این حال آمار فعالیت وانت‌بار‌ها به مرور در حال شفاف‌سازی است، بخش عمده‌ای از ناوگان برون‌شهری و درون‌شهری ثبت‌نام کرده‌اند و تعدادی هم در حال ثبت‌نام هستند و پیش‌بینی می‌کنیم تا حدود شش ماه آینده آمار وانت‌ها شفاف‌تر شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار