قاتل: قصد دفاع داشتم
کد خبر: 1001412
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CVo
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۶
پسر جوانی که در درگیری با دوستش مرتکب قتل شده‌بود، با ادعای دفاع مشروع از دادگاه مهلت یک هفته‌ای گرفت تا رضایت اولیای‌دم را جلب کند.
سرویس حوادث جوان آنلاین دهم اردیبهشت‌سال‌۹۶ کارکنان یکی از بیمارستان‌های تهران مرگ مشکوک پسری جوان را به پلیس خبر دادند.

با حضور مأموران در بیمارستان مشخص شد جسد متعلق به پسری ۲۲‌ساله به نام کیوان است که در جریان درگیری با دوستش رضا زخمی و بعد از انتقال به بیمارستان فوت شده‌است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی ضارب که خودش نیز به شدت زخمی شده‌بود، مورد تحقیق قرار گرفت. او با اقرار به قتل دوستش در توضیح گفت: کیوان از من کینه داشت به همین دلیل وقتی در پارک همدیگر را دیدیم با چاقو به من حمله کرد. من هم برای دفاع از خودم با چوب به سرش ضربه زدم.

با کامل شدن تحقیقات پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده‌شد و بعد از تعیین شعبه و وقت رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه دهم قرار گرفت. روز گذشته متهم از زندان اعزام و در همان شعبه به ریاست قاضی متین راسخ محاکمه شد. ابتدای جلسه پدر و مادر مقتول درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: من و کیوان سال‌ها قبل با هم دوست بودیم. قبل از حادثه یکی از دوستانمان تصادف کرد و من و کیوان، او را به بیمارستان رساندیم. در آنجا کیوان سعی داشت تلفن همراه دوستمان را بردارد که مانع شدم. کیوان همچنان اصرار داشت و من نمی‌دانستم داخل گوشی او چه چیزی است که او برای برداشتن آن اصرار دارد. همین باعث درگیری و اختلاف بین ما شد.

متهم ادامه داد: چند روز بعد کیوان را در پارک دیدم. او به‌خاطر اتفاق آن روز کینه داشت به همین دلیل به من حمله کرد و چاقو کشید. او چند ضربه به شکمم زد به همین دلیل برای دفاع از خودم چوبی را که در گوشه پارک افتاده بود برداشتم و با آن یک ضربه به سرش زدم. باور کنید قصد کشتن او را نداشتم و در دفاع از خودم مجبور شدم، او را بزنم. اگر این کار را نکرده بودم احتمالاً کشته می‌شدم. در آن درگیری مقتول با چاقو ضربات متعددی به شکمم زد و این ضربات نیز از سوی پزشکی قانونی تأیید شده است. به همین دلیل از اولیای‌دم درخواست گذشت دارم و از آن‌ها تقاضا دارم حرفم را باور کنند. سپس چند نفر به عنوان شاهد در جایگاه ایستادند و همگی گواهی دادند که کیوان درگیری را شروع کرده و با چاقو به رضا حمله کرده‌است.

در پایان هیئت قضایی پس از شور و درخواست متهم به وی مهلت یک هفته‌ای داد تا در این مدت رضایت اولیای‌دم را جلب کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار