سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
رهبر انقلاب طی پیامی از وزیر بهداشت و همکاران، پزشکان، پرستاران و کادر‌های درمانی و مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی در مواجهه و مبارزه با بیماری کرونا تشکر کردند.
طومار امضا شده توسط هزاران تن از مردم تهران در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن مبنی بر محکومیت جنایت آمریکا در ترور سردار شهید سلیمانی و درخواست از مراجع بین المللی برای محکومیت این جنایت و پیگرد آمرین و عاملین آن، تسلیم کمیسر عالی حقوق بشر شد.
بیانیه دولت درباره تصمیم FATF در مورد ایران
دولت جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای در خصوص تصمیم اخیر کارگروه اقدام مالی (FATF)، قرار دادن نام ایران در گروه کشور‌های غیرهمکار (لیست سیاه) را ناشی از تحریکات و انگیزه‌های سیاسی برخی بدخواهان ایران توصیف کرد.
بروجردی با اشاره به اظهارات ضدایرانی پمپئو:
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد واشنگتن مظهر دروغگویی و عوامفریبی است بنابراین چطور می‌تواند نگران آمار‌های منتشر شده توسط کشورمان در خصوص ویروس کرونا باشد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه:
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه نباید از دشمن بترسیم، گفت: امروز وقتی می‌توانیم ماهواره‌بر، فضاپیما، پالایشگاه نفت و پتروشیمی بسازیم، دیگر نباید نگران مسائل کوچک باشیم.
عضو هیئت رئیسه مجلس تبیین کرد
مردم در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی چه حضوری داشتند؛ چراکه حاج قاسم را یک چهره انقلابی و کارآمد می‌دانستند، اما مجلس را ناکارآمد ارزیابی کردند و این مسئله اثر خود را در مشارکت گذاشت.
عباس حاجی نجاری
مردم ایران با حضور پرشکوه خود در پای صندوق‌های رأی در دوم اسفندماه برای انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم، در عین خنثی‌سازی جنگ روانی و همه‌جانبه دشمن که با همکاری گروهک‌های ضدانقلاب و طیفی از فعالان سیاسی داخلی که باهدف کاهش حضور مردم در پای صندوق‌های رأی طراحی و به اجرا درآمده بود، بر خواست دیرینه خود برای تشکیل مجلسی در تراز انقلاب اسلامی که علاوه بر انجام وظایف قانونی خود بتواند ضمن کاهش مسائل مشکلاتشان، مقوم کارآمدی نظام اسلامی نیز باشد تأکید کردند.
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:
کرونا نباید تبدیل به سلاح و اسلحه دشمنان شود؛ امریکایی‌ها و دشمنان ما در طول این مدت، حدود دو سال (۲۱ ماه) که الان گذشته است، با تحریم و تبلیغ‌شان همواره خواستند در این کشور، تولید و فعالیت اقتصادی بخوابد و مردم در رنج قرار بگیرند.
یادداشت سردبیر
در اوضاع پس از کرونای فضای مجازی، دعوایی هم بین طرفداران مبارزه با ویروس به روش علمی و مبارزه با آن با توسّل و توکّل درگرفته‌است که عموماً مبنا‌هایی غلط و آشفته دارد.