اخبار کلی
سیدعبدالله متولیان
قرآن کریم در قالب «ذکر» الگوی جامعی برای حفاظت از اسلام و جلوگیری از خط تحریف ارائه کرده است. جلوگیری از تحریف قرآن از طریق ذکر و مداومت بر حفظ و کثرت تلاوت و پیشگیری از تحریف نهضت امام حسین (ع) در کربلا و عاشورا، با ذکر و زنده نگه داشتن محرم و صفر و برپایی و اقامه مجالس عزا، دو نمونه موفق و الگوی جامع قرآنی برای حفاظت از اندیشه سیاسی الهی امام خمینی (ره) و مقابله اثربخش با خط تحریف اندیشه سیاسی الهی بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران است.
رهبر معظم انقلاب در دیدار سلطان عمان:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبرمعظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار آقای «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان و هیئت همراه، روابط ایران و عمان را روابطی دیرینه و ریشه‌دار و خوب خواندند و گفتند: ما معتقدیم گسترش روابط دوکشور در همه زمینه‌ها، به نفع هر دو طرف است. ایشان با اشاره به مذاکرات طرف‌های ایرانی و عمانی، خاطر نشان کردند: نکته مهم آن است که این مذاکرات تا رسیدن به نتایج محسوس، به صورت جدی پیگیری شود و در نهایت ارتباطات گسترش یابد.
رئیس دستگاه قضایی با اشاره به جلسات و فعالیت‌ها و دغدغه‌های جامعه دینی کشور در مقوله حجاب:
دغدغه‌ای که رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر مطرح کردند و از مردم خواستند «با هر عقیده و سلیقه در کنار هم مهربانانه زیست کنند»، دیروز در سخنان رئیس قوه قضائیه نیز منعکس شد. محسنی اژه‌ای اشاره کرد که مطلع است مردم متدین جلساتی برای دغدغه‌های عفاف و حجاب که بحق است و نشانه خیرخواهی برگزار می‌کنند، اما متذکر شد مردم متدین عنایت کنند مسئله حجاب و عفاف باید با حفظ وحدت میان مردم و با کار فرهنگی که بدون هزینه یا کم‌هزینه باشد علاج شود.
احمدیان در دیدار مشاور امنیت ملی عراق:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از اقدامات مجلس راضی هستیم اما به این معنا نیست که به همین مقدار قانع هستیم، زیرا معتقدیم که حتماً باید تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهیم.
استاندار هرمزگان گفت: با دستور رئیس جمهور ۲۹ فقره سند به مساحت ۶۹۱ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۴۶۷ متر مربع به نام منطقه آزاد و ویژه قشم صادر شد و پس از سال‌ها این اراضی از بلاتکلیفی خارج شدند.
وزیر امور خارجه گفت:‌ دولت آقای رئیسی دکترین سیاست خارجی متوازن را پیگیری می‌کند، البته ما با همه کشورهای جهان همکاری می کنیم، اما نگاه به همسایگان در اولویت است.
پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرد که مطالب منتشر شده در برخی رسانه‌های معاند به عنوان اسناد نهاد ریاست‌جمهوری، فاقد اصالت و غیرقابل استناد است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: متاسفانه بخشی از مراجعات مردمی مربوط به سرقت کابل‌های مخابراتی است، زیرا مس ارزش و قیمت پیدا کرده است، راهکار ما برای این مشکل زمینی کردن کابل‌ها در روستا‌ها و فیبر نوری است که عملا این مشکل را به صورت ریشه‌ای حل می‌کند.
مدیرکل روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور شایعات درباره هک شدن سایت president.ir را رد کرد.