سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
رئیس قوه قضائیه:
اعلام فساد برای مردم امیدآفرین نیست بلکه آنچه مردم را امیدوار می‌کند، اقدام علیه فساد است؛ یعنی مردم ببینند که با مفسد برخورد صورت گرفته، زمینه‌های فساد از بین رفته و ساختار‌ها برای جلوگیری از مفاسد بعدی اصلاح شده است.
سخنگوی دولت:
توقیف کشتی انگلیس در تنگه هرمز اقدامی تلافی‌جویانه نیست بلکه در جهت تضمین امنیت کشور در آب‌های سرزمینی و براساس قوانین جاری و قوانین عبور از تنگه صورت گرفته و یک اقدام حقوقی درست و به‌جا از سوی جمهوری اسلامی ایران است.
سید عبدالله متولیان
اگرچه ۱۲ شهریور (سالروز شهادت رئیس‌علی دلواری فرمانده نیرو‌های مقاومت تنگستان در برابر متجاوزان انگلیسی) به نام روز مبارزه با استعمار انگلیس نام‌گذاری شده، اما از آنجا که فیل روباه پیر یاد هندوستان کرده و به یاد گذشته‌های نکبت بارش مجدداً به دزدی دریایی رو آورده و با توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق، محیط بین‌الملل را ناامن کرده، فرصت مناسبی است تا نکاتی چند را در این‌خصوص یادآور شویم.
وقتی کشتی حامل نفت جمهوری اسلامی را به غلط توقیف می‌کنند، بلافاصله با کار غیرقانونی آن‌ها در خلیج فارس برخورد می‌کنیم و این یعنی اراده و قدرت پاسخگویی به هر تهدیدی را داریم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
ریشه مشکلات اقتصادی موجود در این است که بعد از دفاع مقدس عده‌ای آمدند در کشور ما دستورالعمل‌های غربی را با عنوان توسعه پیاده‌سازی کردند، از درون مکتب لیبرالیسم اقتصادی خواستند برای ملت ایران رفاه و آسایش فراهم کنند.
مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات تشریح کرد
«جاسوس‌پروری» از مرسوم‌ترین شیوه‌های نفوذ نظام سلطه در ایران و کشف سطح و میزان توانایی کشورمان در عرصه‌های مختلف نظامی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است؛ روشی که دیروز مدیر کل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات در نشست خبری خود گفت، غالباً با شکست روبه‌رو شده است
نگاهی به تهدیدات انگلیسی‌ها در پی توقیف نفتکش این کشور در تنگه هرمز
نگاهی به شرایط دولت انگلستان نشان می‌دهد در شرایط فعلی لندن از هیچ توانمندی اقتصادی یا نظامی برای فشار علیه ایران برخوردار نیست و تهدید‌های سیاستمداران این کشور تنها یک قمپز خالی است.
سرپرست راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری از امضای قرارداد با قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه برای ساخت راه‌های روستایی تا ۲ هفته آینده خبر داد و گفت: حجم کنونی پروژه‌های راه روستایی به هیچ عنوان با اعتبارات آن همخوانی ندارد.
سردار سلیمانی اعلام کرد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: نیروی انتظامی همواره پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی است و سازمان بسیج مستضعفین از اقدامات ناجا در راستای برنامه‌های عفاف و حجاب در جامعه حمایت می‌کند.
وزیر دفاع گفت: وقتی کشتی حامل نفت ما را به غلط توقیف می‌کنند بلافاصله با کار غیر قانونی آن‌ها در خلیج فارس برخورد می‌کنیم و این یعنی ما اراده و قدرت پاسخ گویی به هر تهدیدی را داریم.