سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
حضور نفتکش‌های ایرانی در امریکای لاتین گام محکمی در حیاط خلوت امریکا بود و نشان داد ایران از تحریم‌ها و فشار‌های یکجانبه هراسی ندارد. در این میان روز پنج‌شنبه اتفاق دیگری روی داد و آن تقویت توان دریایی ایران در منطقه خلیج فارس و دریای عمان بود. تحویل ده‌ها شناور جدید از کلاس‌های گوناگون و به خدمت گرفته شدن دستاورد‌های صنایع نیرو‌های مسلح در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اتفاق دیگری بود که نشان دهنده قدرت نظام جمهوری اسلامی در خلیج فارس و دریای عمان است.
دکتر محمدباقر قالیباف با رأی قاطع نمایندگان بر کرسی ریاست مجلس یازدهم نشست.
محمدجواد اخوان
در این چندماه به دلیل شیوع کرونا و رکود ناشی از آن، این انتظار بحق از دولت وجود داشته و دارد که به افراد فاقد درآمد ثابت در شرایط کرونا کمک کند، اما مهم‌ترین چالش پیش روی آن فقدان اطلاعات متقن از این افراد است. به بیان دیگر واقعاً مشخص نیست که چه کسانی مستحق کمک دولت در شرایط بحرانی هستند و چه کسانی نیستند. دلیل این فقدان اطلاعات چیست؟
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح کرد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با قاچاق کالا از سوی باند‌های بین‌المللی، عمده و مافیا و گاه مورد حمایت برخی کشور‌های جنوب خلیج فارس به مرز‌های ایران به شدت برخورد می‌شود.
دستور رئیس جمهور به وزیر نیرو:
رئیس جمهور به وزیر نیرو دستور داد حل کامل و سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز را شخصا به صورت مستمر پیگیری کند تا نهایتا تا انتهای خرداد ماه به حل قطعی مشکل منجرشود.
امیر دریادار سیاری:
معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه ارتش تاکتیک‌های به روز و کارآمد دارد، گفت: ماموریت ارتش ایجاب می‌کند که ما با شناسایی مستمر تهدیدات آمادگی خود را به طور کامل حفظ کنیم.
سردار حاجی زاده در بازدید از کارخانه ایران خودرو:
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما یک صنعت فناورانه در اختیار داریم که بدون محدودیت آماده انتقال آن به صنعت خودروی کشور و به خصوص گروه صنعتی ایران خودرو هستیم.
در گفت‌وگوی تلفنی رییس مجلس ترکیه با رییس مجلس شورای اسلامی عنوان شد
مصطفی شنتوپ، رییس مجلس ملی ترکیه، صبح امروز، ۹خرداد ۹۹ ضمن تماس تلفنی با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، انتخاب وی به ریاست مجلس را تبریک گفت و درباره تحولات و مسائل منطقه‌ای با قالیباف به گفتگو پرداخت.
امیر حاتمی:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در جریان بازدید از صنایع دریایی وزارت دفاع در بندرعباس گفت: امنیت منطقه خلیج فارس منفعت مشترک کشور‌های این منطقه است
ربیعی:
سخنگوی دولت گفت: خیلی‌ها فکر می‌کردند در ماجرای کرونا زمین می‌خوریم؛ اما این بیماری را کنترل کردیم.