سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
در بیانیه‌ای عنوان شد
جمعی از مدیران و خبرنگاران رسانه‌های ایرانی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت جنایت اشغالگران و حمایت از مقاومت مشروع ملت فلسطین، اظهار امیدواری کردند که به زودی خبر آزادی قدس شریف را منعکس کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد و مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند، گفت: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.
مدیرمسئول روزنامه جوان در گفت‌وگوی ویژه خبری:
۴۵ چهره شناخته شده برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند و این در حالی ا‌ست که برخی از آنان معتقدند کرسی ریاست جمهوری هیچ اختیاری ندارد، اما نام‌نویسی کرده‌اند. اگر نگاه جریانی داشته باشیم و ساختار حزبی و سیاسی کشور ضعیف نباشد، نباید از یک جریان ۱۵ تا ۱۶ نفر برای انتخابات نام‌نویسی کنند.
اصلاح‌طلبان زیادی آمده‌اند تا تلاش کنند راه و رسم دولت روحانی حفظ شود. گذشته از تعدد کاندیدا‌هایی که در دولت‌های روحانی جزو مسئولان عالی رتبه بوده یا هستند، اصلاح‌طلبان حتی یک کاندیدا که بدون نسبت طرفداری از دولت روحانی باشد و بتواند امید تغییر یک دولت ناکارآمد را برای مردم ایجاد کند، ندارند.
با پایان یافتن ماراتن ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری که به اذعان بسیاری از کارشناسان، کاهش حضور فله‌ای ثبت نام‌ها متأثر از مصوبه شورای نگهبان بود، روند بررسی صلاحیت‌ها از روز گذشته در شورای نگهبان آغاز شده تا از میان ۵۹۲ داوطلب، واجدان شرایط انتخابات ریاست جمهوری مشخص و به مردم معرفی شوند.
حسن رشوند
در هر دوره از انتخابات ریاست جمهوری شاید یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای نظام چالش‌آفرین بوده و حجم زیادی از اخبار را به خود اختصاص داده، ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی و حواشی مربوط به آن بوده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت والده حجت‌الاسلام آل‌هاشم نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز را تسلیت گفتند.
در جهان هم "مبارزه با فساد" از وعده‌ها و شعار‌های اصلی نامزد‌های ریاست جمهوری و نخست وزیری است. اینجا، اما بخاطر آنکه از رییسی خوش‌شان نمی‌آید، حتی بدیهیات مبارزه با فساد به استهزاء گرفته می‌شود و به مردم اطلاعات غلط می‌دهند تا روی انتخاب آنان موثر باشند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای ضمن حمایت از محور مقاومت قدس شریف تاکید کردند: جوانان مقاومت از کشور‌های مختلف اکنون آماده رزمی هستند که به شمارش معکوس نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی سرعت بخشیده اند.
روحانی:
رئیس جمهور گفت: ساختار اقتصاد دولتی برای اداره مناطق آزاد آسیب زا خواهد بود. لازمه حضور عزتمندانه و موفق در تجارت جهانی و بازارگشایی صادراتی، فراهم آوردن محیط مساعد با عرف تجارت بین‌الملل و سازمان‌های منطقه ای و جهانی است.