سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
رئیس قوه قضائیه با اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای همکاری با مجریان و ناظران انتخابات، تأکید کرد: جرائم و تخلفات انتخاباتی باید در زمان وقوع آن مورد رسیدگی قرار گیرد، نه بعد از انتخابات.
سخنگوی شورای نگهبان:
اگر کسی اطلاعات و مستنداتی درباره سودجویی و کلاهبرداری افراد در مورد بررسی صلاحیت‌ها در اختیار دارد، این مستندات را در اختیار شورای نگهبان قرار دهد تا شورا پیگیری‌های لازم را انجام دهد.
بخشی از اسناد کمتر دیده شده رهبر معظم انقلاب، در نمایشگاه تاریخ محلی خراسان، در موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی در معرض نمایش عموم قرار گرفت.
سرلشکر سلامی:
این جوانان پرشور بسیجی که رویش‌های انقلاب اسلامی هستند ما را به آینده انقلاب امیدوار می‌کنند.
سیدعبدالله متولیان
ثبت نام ۱۶ هزار نفر برای نامزدی انتخابات مجلس یازدهم اگرچه نشان از خلأ‌های قانونی انتخاباتی دارد و صرف نظر از صلاحیت‌ها و خاستگاه‌های فردی، حزبی و اجتماعی، نشانگر «افزایش شور و نشاط سیاسی در بین آحاد مردم»، «غلبه رویش‌های انقلاب بر ریزش‌ها»، «احساس مسئولیت جوانان» و «باور ملی به پاسداشت قانون اساسی و حراست از نظام جمهوری اسلامی است».
جلیلی در دانشگاه شهید بهشتی:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه باشد، گفت: منظور من از دولت سایه نه حزب است نه تشکیلات؛ بلکه یک نوع گفتمان و رویکرد است، یعنی سایه به سایه تحولات کشور را دنبال و تحلیل کنید.
روحانی در دانشگاه فرهنگیان:
رئیس جمهور دیروز به دانشگاه رفت، اما نه دانشگاه تهران، بلکه دانشگاه فرهنگیان که به تعبیر ظریفی ستاد اداری ده‌ها پردیس تربیت معلم در سراسر کشور است نه محیط دانشجویی!
سخنگوی دولت وعده داد
باید از این فراز و نشیب‌ها گذر کرده و متحد با یکدیگر رو به آینده حرکت کنیم. فراموش نکنیم که در وضعیتی به نام تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته‌ایم که اقتصاد و معیشت و حتی ارتباط ما با جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است.
راهبرد تهدید برای مذاکره دوباره و به شکل دیگر تکرار می‌شود؟
برخی تحولات چند روز گذشته سبب شده تا مقامات امریکایی از جمله مشاور امنیت ملی دولت ترامپ چندین بار اظهار امیدواری کرده‌اند که بتوانند با ایران بر سر یک توافق جامع مذاکره کنند؛ مذاکراتی که بتواند ایران را به یک کشور نرمال! تبدیل کند. از سوی دیگر برخی این نکته را یادآوری می‌کنند که اقتصاد ایران در ماه‌های اخیر در حال فشار بوده و زمان مناسبی برای مذاکره با ایران است.
داود عامری
همانطور که براساس نظر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و منبع اصلی قدرت در این انقلاب فرهنگ است، به تبع آن شورای عالی انقلاب فرهنگی برای سیاستگذاری و راهبری این مهم، نقش مهمی دارد.