سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع گفت: صفر تا ۱۰۰ سامانه موشکی باور ۳۷۳ با نبوغ و دانش دانشمندان نخبه کشور طراحی و ساخته شده و برتر از سامانه پاتریوت آمریکا است.
مهدی تدینی از خاطره خود با یکی از کارشناسان آمدنیوز در زندان نوشت
دو سه سال که از آزادی‌ام گذشت می‌دیدم برخی سایت‌ها و کانال‌های به اصطلاح سیاسی از همین محکوم مالی که به دلیل کلاهبرداری و جعل زندان بود با عنوان «زندانی سیاسی» یاد می‌کنند. بعد از مدتی بیانیه‌هایی به اسم او در کانال «آمدنیوز» منتشر می‌شد، با لحنی به شدت تند!
امیر حاتمی گفت: به اثربخشی موشک‌ها از طریق دقت‌افزایی، افزایش مانورپذیری، سرعت و قدرت انفجاری متعارف برای غلبه بر سامانه‌های پدافندی دشمن تمرکز داریم و به حمدلله پیشرفت‌های بسیار خوبی هم حاصل شده است.
سردار سلامی:
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هیچ کشوری نمی‌تواند مانند ایران امنیت را در کل منطقه برقرار کند، گفت: ما حضور بیگانگان را در خلیج فارس نافی امنیت می‌دانیم.
وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه نروژ در اسلو دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه‌ای صحبت کرد.
وزیر امور خارجه گفت: ما برای حفظ امنیت خلیج‌فارس تلاش می‌کنیم و آمریکا بداند نمی‌تواند ناامنی برای این منطقه ایجاد کند.
محمدجواد ظریف:
محمدجواد ظریف با بیان اینکه به اروپایی‌ها می‌گوییم مقدراتتان را در اختیار «اوفک» قرار ندهید، گفت:، ولی هنوز هم اروپایی‌ها پشت در دکان اوفک می‌ایستند تا اجازه بگیرند.
سیدعبدالله متولیان
حضرت امام خامنه‌ای در آستانه هفته دولت (و هفتمین سال دولت آقای روحانی) چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور و تولیدکنندگان را رزمندگان در جنگ اقتصادی دشمن عنوان نموده و ضمن تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» سه اولویت کشور را: ۱ - رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت ۲ - توجه ویژه به بخش‌های پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکت‌های دانش بنیان ۳ - «ضرورت تغییر نگاه به تولید کننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی» مطرح کردند و در عین حال بر «لزوم جهت گیری و هدفگذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه کن کردن فقر» به‌عنوان هدف اقتصادی نظام اسلامی نیز تأکید فرموده و مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط با مقوله فرهنگ را به حساسیت بیشتر و مقابله جدی و هوشمندانه با هجوم همه جانبه دشمن به مبانی دینی، انقلابی و اخلاقی فراخواندند.
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح:
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: این سطح از توانمندی مقدمه‌ای است تا در گام دوم انقلاب اسلامی، ایران به عنوان یک قدرت شکست‌ناپذیر در سطح بین‌المللی بروز و ظهور داشته باشد.