سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
آیا این هفته می‌توان انتظار اتفاق خاصی در صحنه سیاست خارجی ایران داشت؟
مهم‌ترين تلاش امريكا براي اقناع‌سازي سازمان ملل به احتمال زياد تحريم ثانويه فروشندگان سلاح به ايران خواهد بود كه تحت يك فرمان اجرايي از سوي دونالد ترامپ امضا خواهد شد. اين فرمان به وزارت خزانه‌داري امريكا اين اجازه را خواهد داد كه تمام فروشندگان سلاح به ايران در ليست تحريم‌هاي ثانويه امريكا قرار بگيرند.
سید عبدالله متولیان
عادی‌سازی روابط کشور‌های عربی (محور وهابیت) با رژیم صهیونیستی سابقه‌ای طولانی دارد. پیش از عادی‌سازی و علنی کردن روابط امارات و بحرین با این رژیم سفاک و اشغالگر، شاهد مذاکرات نتانیاهو با رئیس شورای حکومتی سودان، با وساطت امریکا، رژیم سعودی حاکم بر حجاز و امارات بودیم.
گزارش رسمی ایران به آژانس انرژی اتمی
موضوعات تحت رسیدگی، از جنبه درخواست دسترسی، با پروتکل الحاقی مرتبط هستند و نباید فراموش کنیم که پروتکل الحاقی به خاطر برجام و به‌طور داوطلبانه و موقت از سوی جمهوری اسلامی ایران اجرا می‌شود
سفر نماینده رهبر انقلاب در سوریه به استان های مختلف کشور با هدف دیدار و گفت‌وگو با اقشار مختلف مردم سوریه بویژه رزمندگان و خانواده های شهدا انجام گرفت.
قالیباف:
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه خیانتکاران به آرمان فلسطین در تمام جنایات صهیونیست‌ها شریک هستند، تاکید کرد: هیچ راه حلی بدون مشارکت مردم فلسطین وجود نخواهد داشت.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت مرحوم آقای حاج علی شمقدری را تسلیت گفتند.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: موضوع مکانیسم ماشه آزمون بزرگی برای سازمان ملل است و این سازمان باید در ماجرای مکانیسم ماشه استقلال خود را نشان دهد.
غریب‌آبادی:
نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: انفجار در تاسیسات هسته‌ای شهید احمدی روشن (نطنز) نتیجه خرابکاری بود و ما نسبت به چنین ماجراجویی خطرناکی هشدار می‌دهیم.
ظریف خطاب به پامپئو:
وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران از روز ۲۰ سپتامبر [۳۰ شهریور]بازمی‌گردند، تأکید کرد که آمریکا عضو برجام نیست و درخواست این کشور برای بازگشت تحریم‌ها علیه ایران اجرا نخواهد شد.
روحانی:
رئیس‌جمهور در مراسم بهره‌برادری از طرح‌های وزارت بهداشت و هلال احمر گفت: در بهداشت و درمان و سلامت مردم، پزشک و امکانات مهم است، اما فرهنگ مردم اولین مسئله است.