تصاویر منتخب روزنامه های صبح یکشنبه ۲۲ تیر ۹۹ منتشر شد
یادداشت «حسین شریعتمداری»
مدیر مسئول روزنامه کیهان خطاب به سخنگوی دولت نوشت: برادر عزیزم جناب ربیعی! داستان کفش‌های میرزانوروز را که به خاطر دارید؟ نه به‌درد خودش می‌خورد و نه هیچ‌کس دیگری آن را قبول می‌کرد. هر روز هم برایش دردسر تازه‌ای به بار می‌آورد. حالا خودمانیم برجام شبیه کفش‌های میرزانوروز نیست؟!
دبیرکل بنیاد هابیلیان در واکنش به گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره شهادت سردار سلیمانی، گفت: اقدام امریکا یک آبروریزی عریان بر طبق همان قوانینی که خود آن‌ها وضع کرده‌اند بود؛ همین قوانین گریبان خود آن‌ها را گرفت تا امریکا را به عنوان متجاوز به دنیا معرفی کند.
علیرضا منادی سفیدان با اشاره به رأی دادگاه امریکایی:
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است امریکا در آستانه پایان تحریم‌های تسلیحاتی علیه کشورمان سعی دارد در تلاشی واهی، ایران را کشوری ناامن در منطقه جلوه دهد.
مقصرسازی به جای پذیرش اشتباهات عدیده در امور کشورداری
باور برخی دولتمردان همچنان حول یک محور می‌چرخد و آن اینکه «برجام همچنان سند بلامنازع و بدون اشکال است» و به‌رغم چالش‌هایی که از سوی دولت‌های غربی برای آن ایجاد شده است می‌تواند اهداف کشور را در عرصه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی و تجارت بین‌المللی محقق کند.
این روز‌ها همه از مجلس یازدهم توقع دارند تحول بیافریند، حلال مشکلات باشد، معضلات اقتصادی را حل کند، جلوی ناکارآمدی دولت بایستد، قوانین مشکل‌دار یا ناقص را اصلاح و تکمیل کند، مقابل فساد بایستد، قوانین شفافیت را تأسیس کند، بر قوای دیگر نظارت کند، توجهش به بالا رفتن قیمت بی‌رویه مسکن و خودرو و دلار و سکه و کلی اقلام دیگر باشد و ... همه این اقدامات را هم سریع انجام دهد؛ خیلی سریع!
عباس حاجی نجاری
مقاومت مردم ایران اگرچه دشمنان نظام را به هذیان‌گویی واداشته و در عین افزایش فشار‌ها و تحریم‌ها همچنان برای مذاکره التماس می‌کنند، اما تردیدی نمی‌توان داشت که تشدید مواضع مسئولان امریکایی و صهیونیست‌ها و متحدان منطقه‌ای آن‌ها علیه مردم و مسئولان ایران و افزایش فشار‌ها و تحریم‌ها و راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و صراحت آن‌ها برای دامن زدن به اعتراضات اجتماعی به بهانه گرانی‌ها و... طبعاً شرایط متفاوتی را در پیش روی کشور قرار داده و به همین دلیل عزم و اراده جدی‌تری را برای مقابله با این فشار‌ها و جنگ روانی می‌طلبد.
جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم اقدامات فوری و خارج از نوبت مجلس برای حل مشکلات تاکید کردند.
وزارت کشور طی اطلاعیه‌ای درباره تصاویر پخش شده در بخشی از فضای مجازی اعلام کرد: کوچکترین درگیری و یا ناامنی در گچساران و مناطق اطراف آن واقع نشده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ظریف درباره سند همکاری ۲۵ ساله با چین به مجلس توضیح می‌دهد.
۲