هشدار سخنگوی دستگاه قضا به هیئت‌نظارت مجلس
سخنگوی قوه‌قضائیه درباره جوسازی دو نماینده مجلس در ماجرای خودسوزی سحر خدایاری گفت: منتظر اقدام جدی از سوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هستیم؛ اگر اقدام نشود یا اقدام انجام شده موثر نباشد، دادسرا، اقدام قضایی لازم را انجام می‌دهد.
سفیر ایران در انگلیس از رد درخواست آمریکا توسط دادگاه عالی انگلیس در محکومیت ایران خبر داد.
رهبر انقلاب هدف امریکا از مذاکره برای اثبات موفقیت فشار حداکثری را تبیین کردند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح دیروز با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب امریکایی‌ها، هدف آن‌ها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تأکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با امریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.
روحانی در نشست مشترک با رؤسای‌جمهور روسیه و ترکیه:
رئیس‌جمهور نشست رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا را مفید، سازنده و فرصتی برای مرور تحولات سیاسی و میدانی سوریه خواند و تأکید کرد: در این نشست اتفاق نظر داشتیم که یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود.
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های سه شنبه ۲۶ شهریور ماه منتشر می‌شود.
رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت:
رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با تأکید بر اینکه اتهام جناحی بودن برچسبی است که آقای روحانی باید از آن پرهیز کند، گفت: قوه قضائیه جناحی برخورد نمی‌کند، اما برای بی‌اثر کردن اقدامات این قوه، آن را به جناحی بودن متهم می‌کنند.
کارشناس مسائل سیاسی:
زمانی مسئولی می‌تواند محور مبارزه با فساد شود که مبارزه را از نزدیک‌ترین افراد خود آغاز کند و ما چنین رویه‌ای را در قوه مجریه و در موارد بسیاری در بین نمایندگان مجلس مشاهده نمی‌کنیم.
رسول سنائی‌راد
به دنبال حمله هواپیما‌های بدون سرنشین انصارالله یمن به بزرگ‌ترین مرکز پالایشگاهی در شرق عربستان که به توقف ۵۰ درصدی صادرات نفت آن کشور انجامید، وزیر امور خارجه امریکا بدون ارائه هیچ سندی این حمله را به ایران منتسب کرد.
رئیس قوه قضائیه هشدار داد
رئیس قوه قضائیه به کانادا هشدار داد که در صورت عدم رفع توقیف اموال ایران، با همکاری معاونت بین‌الملل قوه قضائیه و وزارت امور خارجه، نسبت به شناسایی و توقیف اموال کانادا از طریق نهاد‌های بین‌المللی اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت و به هیچ عنوان اجازه تضییع حقوق ملت ایران به هیچ کشوری داده نخواهد شد.
مدعیان برخورد سیاسی و جناحی با پرونده‌های مفاسد اقتصادی چرا برای ادعا‌های خود مصداق ارائه نمی‌دهند؟
در طول سال‌های پس از پایان جنگ تحمیلی یکی از دغدغه‌های مهم جامعه ایرانی و مسئولان جمهوری اسلامی مبارزه با فساد در داخل سیستم اقتصادی و سیاسی کشور بوده است. شاید با قاطعیت بتوان گفت هم اکنون ده‌ها نهاد اطلاعاتی، قضایی و سیاسی مبارزه با فساد را به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف خود تعریف کرده‌اند...
۴