کلاهبرداری ۵۰ میلیارد تومانی مدیر شرکت دانش بنیان از سرمایه گذاران
کد خبر: 997195
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BPn
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
مدیر یک شرکت دانش‌بنیان که با فریب مدیر شرکت‌های مشابه از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری میلیاردی کرده‌بود به همراه دو همدستش بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده اسفند‌سال‌۹۸ و همزمان با طرح شکایت‌های مشابه علیه مدیر یک شرکت دانش‌بنیان به جریان افتاد. وقتی پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه‌۱۶ در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره‌۱۳ پلیس‌آگاهی قرار گرفت بررسی‌های بیشتری در این باره انجام شد.

یکی از شاکیان که مدیر یکی از شرکت‌های دانش بنیان بود در شرح شکایت خود گفت: مدتی قبل بود که مدیر یکی از شرکت‌های موفق دانش‌بنیان که مردی ۲۸‌ساله به نام شهرام بود تماس گرفت و پیشنهاد شراکت در کار داد. شرکت شهرام در کار تولید قطعات الکترونیک بود و فعالیت خوبی هم داشت. شهرام به من گفت که در صورت مشارکت با شرکت او سود خوبی نصیب شرکت من هم می‌شود. در بررسی سوابق کاری او متوجه شدم که شرکت شهرام با شرکت‌های معتبر الکترونیکی فعالیت می‌کند. شهرام همچنین گفت که برای شروع همکاری یک چک ضمانت ۲۰۰‌میلیون تومانی می‌دهد که من اعتماد کردم و با او وارد مشارکت کاری شدم. مدتی که گذشت، اما از واریز سود خبری نشد تا اینکه فهمیدم با سوءاستفاده از اوراق و مهر شرکت من ۱۵۰‌میلیون تومان از افرادی که با او وارد سرمایه‌گذاری شده‌اند کلاهبرداری کرده‌است.

بررسی شکایت‌های مطرح شده علیه متهم حکایت از این داشت که شهرام با سوءاستفاده از اوراق شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به کلاهبرداری از ۲۰۰‌سرمایه گذار شده بود و به همین شیوه از آن‌ها کلاهبرداری کرده بود.

در حالی که مدام بر تعداد شکایت‌های مطرح شده علیه شهرام اضافه می‌شد کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه شهرام و دو همدستش را در شرق اصفهان شناسایی و ۲۹‌اسفند‌۹۸ آن‌ها را بازداشت کنند. شهرام و دو همدستش در اولین بازجویی‌ها به کلاهبرداری میلیاردی اعتراف کردند. شهرام در شرح ماجرا گفت: دو سال قبل بود که شرکت تولید قطعات الکترونیک را تأسیس کردم و مدتی که گذشت شرکت روند رشد خوبی پیدا کرد برای همین بود که تصمیم گرفتم فعالیت شرکت را گسترش دهم. برای همین برای جذب سرمایه و رسیدن به سود بالا به شرکت‌های الکترونیکی دیگر پیشنهاد سرمایه گذاری دادم. از آنجا که آن‌ها در صدد جذب سود بیشتر بودند پیشنهادم را قبول کردند و من توانستم با اسنادی که از شرکت‌ها در اختیار داشتم آن را جعل کرده و با همدستی دو نفر از دوستانم از بیش از ۳۰‌سرمایه‌گذار میلیارد‌ها تومان کلاهبرداری کنم.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس‌آگاهی پایتخت گفت: در حال حاضر ارزش مالی پرونده ۵۰‌میلیارد تومان است و اعضای این باند در بازجویی‌ها به جرائم خود اعتراف کرده و با دستور قضایی و با قرار میلیاردی راهی زندان شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار