۱۵۰۰ نفر از خواهران بسیجی استان برای خدمت‌رسانی در بحران کرونا سازماندهی شده‌اند
کد خبر: 996102
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B8A
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
مسئول بسیج جامعه زنان استان مشهد:
مسئول بسیج جامعه زنان استان مشهد گفت: بسیجیان همواره در بحران‌های مختلف با تمام امکانات به مردم خدمت رسانی کرده اند و در بحران کرونا نیز همیار وهمراه مردم هستند.
(عکس آرشیوی است)
سرویس جامعه جوان آنلاین: خانم حیدرزاده مسئول بسیج جامعه زنان استان مشهد در گفتگو با خبرنگار جوان آنلاین، با اشاره به اینکه بسیجیان وظیفه و رسالت خود می‌دانند که با سازماندهی و تجهیز کلیه امکانات به مردم خدمت کنند و مشابه سایر بحران‌های مختلف کشور در بحران کرونا نیز اقداماتی انجام داده اند، گفت: از زمانی که قرارگاه زیستی مبارزه با کرونا در استان ایجاد شده است اقدامات عملی برای سازمان دهی نیرو‌ها در پایگاه استان خراسان رضوی انجام شده است.

وی افزود: خواهران بسیجی نزدیک به ۱۵۰۰ نفر سازماندهی شده‌اند که این افراد در بخش‌های مختلف آموزش دیده‌اند و به افراد محله جهت پیشگیری از ویروس کرونا آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.

حیدرزاده ادامه داد: کارگاه‌های متعدد خیاطی به علت کمبود ماسک به سمت تولید و دوخت انواع ماسک و ... در سطح استان پرداختند البته تولیدات در تولیدی‌ها مختلف متفاوت است که روزانه حداقل هزار عدد و حداکثر ۵ هزار عدد ماسک تولید می‌کنند. در حال حاضر کارگاه‌ها انواع ماسک‌های پارچه‌ای که قابلیت شستشو داشته باشد را تولید می‌کنند و به صورت رایگان به عموم مردم در محله‌ها تحویل می‌دهند.

مسئول بسیج جامعه زنان استان مشهد با بیان اینکه به علت مشخص نبودن زمان اتمام بیماری کرونا نیاز است که آموزش‌های لازم به مردم داده شود، گفت: در همین زمینه ما در ابتدا مادران خانواده را آموزش می‌دهیم، زیرا زمانی که مادر خانواده آموزش دیده باشد می‌تواند علاوه بر امکانات پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی، حس آرامش را به دیگر اعضای خانواده منتقل کند، زیرا مادر رکن اصلی خانواده محسوب می‌شود؛ این آموزش‌ها از طریق آموزش ترویجی در فضای مجازی انجام می‌شود، همچنین توصیه‌های تلفنی نیز صورت می‌گیرد.

حیدرزاده افزود: در این آموزش‌ها تهیه مفید سبد کالا و نوع پخت غذای سالم به مادران آموزش داده می‌شود تا بدین وسیله مادران با کمترین هزینه بهترین کیفیت را برای تغذیه اعضای خانواده‌ی خود فراهم کنند، همچنین از طریق بسیج دانشجویی تقریبا نزدیک به ۱۵۰ نفر از خواهران بسیجی در جامعه پزشکی که در رشته پزشکی و پیراپزشکی در حال تحصیل بودند در سامانه ۴۰۳۰ ساماندهی شده‌اند تا پاسخگوی سوالات شهروندان در زمینه ویروس کرونا باشند.

مسئول بسیج جامعه زنان استان مشهد گفت: در خانواده‌های محروم با توجه به وضعیت بد اقتصادی موجود و تعطیلی بسیاری از مشاغل که بدون حقوق ثابت هستند از طریق پایگاه‌ها این خانواده‌ها شناسایی شده اند و به آن‌ها بسته‌های کمک معیشتی اهدا می‌شود همچنین به خانواده‌های نیازمند بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، دستکش، بروشور و. تحویل داده می‌شود در حال حاضر صندوق‌های قرض الحسنه محلی درپایگاه‌های مقاومت فعال شده اند که وام‌های بلا عوض به خانواده‌های نیازمند پرداخت می‌کنند تا بتوانند در این دو ماه امورات زندگی خود را بگذرانند.

وی با اشاره به اقدامات دیگر خواهران بسیجی در همکاری با بسیج سازندگی استان، بیان کرد: بین خانوار‌های بی سرپرست و بد سرپرست در حاشیه شهر مشهد حدودا ۸ هزار بسته معیشتی به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان توزیع شده است، این هزینه‌ها از طریق بسیج سازندگی و کمک‌های مردمی تامین شده است؛ همچنین با همکاری بسیج نواحی در مناطق محروم‌تر شهرستان‌ها و استان اقداماتی این چنینی انجام شده است. توزیع بسته‌های معیشتی تا زمانی که وضعیت عادی شود به طور مستمر ادامه دارد.

حیدرزاده افزود: همچنین خواهران بسیجی و نیرو‌های جهادی در بخش مردمی داری خدماتی در امور جاری زندگی هستند که آن را به خانواده‌های سالمند و افراد ناتوان در محله‌ها ارائه می‌دهند، همچنین خواهران بسیجی اماکن سربسته مانند حسینیه و مساجد را ضدعفونی می‌کنند، در مساجد خواهران سازماندهی شده اند که بعد از نماز‌های مستحب مهر‌ها را جایگزین مهر‌های قبلی می‌کنند، همچنین جمع آوری کتب‌های دعا و قرآن مجید انجام می‌شود و خواهران بسیجی همواره خطاب به نمازگران توصیه‌های بهداشتی را انجام می‌دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیج جامعه زنان استان مشهد برای زمانی که استان قرنطینه شود یا برای افرادی که دوران نقاهت را می‌گذراند و باید دو هفته در نقاهتگاه یا قرنطیه بمانند؛ اعلام آمادگی برای همکاری داشته است که در این مورد نیز تعداد خواهران مشخص شده و این مساله به اطلاع دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان رسیده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار