پوتین دستور برگزاری همه پرسی قانون اساسی را صادر کرد
کد خبر: 995990
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B6M
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
رئیس جمهوری روسیه حکم برگزاری همه پرسی سراسری برای تایید اصلاحات قانون اساسی در ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) را امضاء کرد و گفت: با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور، ممکن است رأی گیری به تعویق بیفتد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه حکم "درباره تعیین زمان برگزاری همه پرسی سراسری برای تایید اصلاحات در قانون اساسی فدراسیون روسیه" را امضاء کرد.

در این حکم آمده است: «مطابق با بند‌های ۲ و ۳ ماده دوم قانون اساسی فدراسیون روسیه درباره اصلاح قانون اساسی با هدف "بهبود عملکرد برخی سازمان‌ها و افزایش اقتدار عمومی" من دستور می‌دهم: رأی گیری سراسری درباره بسته اصلاحات در قانون اساسی فدراسیون روسیه برای تصمیم گیری شهروندان روس در این باره در تاریخ ۲۲ آوریل ۲۰۲۰ (سوم اردیبهشت سال ۹۹) برگزار شود. بر اساس ماده ۱ قانون اساسی فدراسیون روسیه درباره اصلاح قانون اساسی "درباره بهبود عملکرد برخی سازمان‌ها و افزایش اقتدار عمومی"؛ سئوال زیر به رأی تمامی مردم روسیه گذاشته شود: "آیا شما اصلاحات در قانون اساسی فدراسیون روسیه را تأیید می‌کنید؟ "»

پوتین در عین حال یادآور شد که برگزاری همه پرسی در سراسر کشور درباره اصلاحات قانون اساسی ممکن است بعد از تاریخ ۲۲ آوریل صورت بگیرد، اگر وضعیت شیوع عفونت ویروس کرونا اجازه ندهد تا چنین رویدادی در آن روز مشخص برگزار شود.

در حال حاضر دادگاه قانون اساسی روسیه در حال ارزیابی قانون مصوبه دو پارلمان این کشور درباره اصلاحات قانون اساسی است و رأی این دادگاه باید ظرف مدت هفت روز صادر شود.

اگر این دادگاه تصمیم بگیرد که این سند مغایرتی با قانون اساسی فدراسیون روسیه ندارد، قانون اصلاحات به رأی عموم مردم گذاشته می‌شود و در صورت حمایت بیش از ۵۰ درصد شرکت کنندگان در همه پرسی سراسری، قانون اصلاحات لازم الاجرا خواهد شد.

منبع: تسنيم
برچسب ها: پوتین ، همه پرسی ، روسیه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار