سناریو‌های متنوعی برای اکران‌ها در دوران پساکرونایی داریم
کد خبر: 995927
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B5L
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
رئیس شورای عالی اکران:
رئیس شورای عالی اکران با بیان اینکه ترکیب هفت فیلمی که برای اکران نوروز انتخاب شده بود، پس از بازگشایی سینما‌ها در شورا بررسی می‌شود و تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد، گفت: برای هر زمانی که از سرگیری فعالیت سینما‌ها مانعی نداشته باشد، چند سناریو در نظر گرفته شده است.
سیدمرتضی ذاکر
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: سید‌محمدمهدی طباطبایی‌نژاد درباره تصمیمات اتخاذ شده برای اکران فیلم‌ها پس از عادی شدن اوضاع و باز شدن سینما‌ها گفت: طبیعتاً سال آینده با یک شکل و رویکرد جدید وارد بحث اکران سینما خواهیم شد و طبیعی است که نمی‌گذاریم حقی از کسی ضایع شود، حتی از فیلم‌هایی که پیش از تعطیلی سینما‌ها در حال اکران بودند.

او افزود: ناچاریم یکسری حمایت‌های جانبی هم انجام دهیم، مثلاً پیشنهاد می‌دهیم تا برخی فیلم‌های در صف اکران به شیوه‌های تازه نمایش فکر کنند، چون ممکن است از این طریق از صف اکران خارج شوند و زودتر در دسترس مخاطبان قرار بگیرند. این را هم اشاره کنم که اگر این اتفاق برای فیلم‌هایی رخ داد، ما بسته‌های پیشنهادی و حمایتی نیز برای آن‌ها خواهیم داشت یعنی شاید درصدی از قرارداد پخش نمایش خانگی‌شان را به عنوان حمایت در نظر بگیریم ولی این پیشنهاد و میزان حمایت باید دقیق‌تر بررسی شود و به تأیید رئیس سازمان سینمایی هم برسد، پس آنچه می‌گویم فعلاً فقط در حد طرح مسئله است، در واقع حرفم این است که بعضی فیلم‌ها می‌توانند با ارائه برخی حمایت‌ها از طرف ما به دنبال رایت‌های دیگر نمایشی خود باشند و در صف اکران نمانند. معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ادامه داد: با شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، برنامه اکران سال آینده برای خیلی از فیلم‌ها دشوارتر خواهد بود و طبیعتاً احتمال اینکه شرایط اکران جدید باشد هم وجود دارد.

طباطبایی‌نژاد تأکید کرد: ما باید به این هم فکر کنیم که پس از بازگشایی سینما‌ها شرایط اینطور نیست که سالن‌ها بلافاصله با استقبال مردم مواجه شوند و همین برای ما یک بحران است. با فرض اینکه در خرداد ماه جامعه کرونا را شکست داده باشد، باید به این فکر کنیم که لازم است از لحظه بازگشایی سینما‌ها زمانی بگذرد تا اطمینان به جامعه برگردد و سینما‌ها رونق پیدا کنند. این فاصله زمانی را باید با یک برنامه‌ریزی درست پر کرد، بنابراین رایزنی‌هایی در حال انجام است تا تبلیغات تلویزیون کمک کند. او در رابطه با شرایط اکران فیلم‌هایی که به عنوان اکران نوروزی برگزیده شده بودند، گفت: تصمیم قبلی در شرایط دیگری بود و بر اساس قرعه و با در نظرگیری اولویت‌هایی هفت فیلم انتخاب شد، به همین علت احتمال دارد با یکسری تغییراتی به یک تصمیم جدید برسیم، چون الان شرایط تغییر کرده و در شرایط جدید سناریوی تازه‌ای باید داشته باشیم.

رئیس شورای عالی اکران با اشاره به برخی اشکال‌ها در اکران سال ۹۸ اظهار داشت: در سالی که گذشت، در مقاطعی تعداد فیلم‌های پرفروش باهم زیاد بود و در مقاطعی از سال هیچ فیلم پرفروشی نداشتیم و دستمان خالی بود که سبب شد سینما و سینمادار متضرر شود تا جایی که هزینه کردن برای سینماداران اصلاً به‌صرفه نبود. ما برای سال ۹۹ با یک اکران مدیریت شده مواجه خواهیم بود و اجازه نخواهیم داد یک دفعه و همزمان چند فیلم پرفروش با هم اکران شوند و در یک موقعیت دیگر از سال دستمان خالی باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه جلسه کارگروه سینما برای مقابله با کرونا باز هم برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: فعلاً تصمیم بر این شده که خیلی فوری به هر پرده از سینما‌های بخش خصوصی ۱۰میلیون تومان داده شود که این رقم برای خرج‌های ضروری و فوری از جمله پرداخت حقوق است، چون اگر الان بخواهیم درباره خسارت‌ها بحث کنیم، باید ببینیم آیا از عهده ما برمی‌آید یا خیر؟ ضمن اینکه ما هر حمایتی که در نظر می‌گیریم نه تنها نباید مستقل از میزان حمایت دولت باشد بلکه باید توجه کنیم که قابل تعمیم دادن به بخش‌های مختلف وزارت ارشاد یعنی هنر‌های نمایشی، موسیقی و کتاب هم باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار