درخواست هنرمندان از مردم برای ماندن در خانه
کد خبر: 995822
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B3e
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
محمد اصفهانی: خیلی وقت‌ها تصمیماتی می‌گیریم که اصلاً به آن‌ها توجه نمی‌کنیم، اما همین تصمیمات کوچک زندگی را شکل می‌دهند و می‌توانند مسیر زندگی ما و دیگران را تغییر بدهند، در خانه بمانیم.
سرویس فرهنگ‌وهنر جوان آنلاین:  تعدادی از هنرمندان فعال موسیقی طی روز‌های گذشته و در ایامی که اغلب خانواده‌ها بنا به توصیه‌های پزشکی در خانه قرنطینه هستند، دست به خلق دلنوشته‌ها، آثار هنری و اجرای زنده در فضای مجازی زدند.
 
به گزارش مهر، تعدادی از خوانندگان و هنرمندان فعال موسیقی طی روز‌های گذشته و در ایامی که اغلب خانواده‌ها بنا به توصیه‌های پزشکی در خانه قرنطینه هستند، همراه با تعدادی دیگر از هنرمندان که از هفته‌های قبل کارشان را در فضای مجازی آغاز کرده بودند، دست به خلق آثار هنری و اجرای زنده در فضای مجازی زدند. این در حالی است که در اغلب پیام‌های این هنرمندان آنچه بیشتر مورد توجه قرار گرفته حضور همه خانواده‌ها و مردم ایرانی در خانه‌هایشان برای قطع شدن زنجیره بیماری در قالب یک پویش ملی است. روزبه نعمت‌اللهی خواننده پاپ با همکاری مدیریت مجموعه برج میلاد تصمیم گرفت تا روز شنبه ۲۴ اسفند ماه کنسرتی مجازی را برای مخاطبان خود اجرا کند. این کنسرت با عنوان «صندلی‌های خالی» از سامانه آپارات پیش روی مخاطبان قرار گرفت. فرزاد فرزین و اشوان دیگر خوانندگان موسیقی پاپ نیز روز جمعه ۲۳ اسفند بر اساس ساعتی که به هواداران خود در فضای مجازی وعده داده بودند، اجرا‌های زنده‌ای را در فضای مجازی پیش روی مخاطبان قرار دادند. این در حالی است که فرزاد فرزین روز یک‌شنبه ۲۵ اسفند ماه تک آهنگ «آتیش» را نیز منتشر کرد. علی زند وکیلی خواننده موسیقی ایرانی هم که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های مؤثری را در موسیقی پاپ انجام داده، در صفحه شخصی خود فایلی تصویری را از اجرای موسیقی توسط کودکان و نوجوانان منتشر کرده و در توضیح آن گفته است: «تقدیم به کودکان عزیز سرزمینم که در این روز‌های سخت در خانه مانده‌اند.»

حسام اینانلو نوازنده و آهنگساز نیز که مدتی است در فضای مجازی پروژه «بداهه» را آغاز کرده فایل تصویری جدیدی را منتشر کرد و گفت: «در این روز‌ها بیش از هر موقعی مفهوم «امید» در ذهنم تاب می‌خورد؛ گاه کم‌رنگ‌تر و گاه اصلاً ناپدید می‌شود. تصمیم گرفتم حالات این روزهایم را در این موقعیت خاص به صورت بداهه‌نوازی نشر دهم. گُمانم این بود در این موقعیت بیشترین تصویری که مردم و من هر لحظه با آن مواجهیم اخبار است، حال اندک اخبار خوب یا به وفور اخبار بد. من تلاشم برای نشر این بداهه‌نوازی‌ها صرفاً این است که برای چند لحظه هم که شده از واقعیت این روز‌ها فاصله بگیرم و برای مخاطبم فاصله ایجاد کنم. باشد که تاثیر حداقلی داشته باشد. آرزوی سلامتی برای تمام مردم دنیا به خصوص هموطنان عزیزم دارم.»
 
قدردانی از جامعه پرستاران و پزشکان

فریدون آسرایی خواننده موسیقی پاپ نیز با قدردانی از پرسنل بیمارستان‌های میزبان بیماران کرونایی نوشت: «خدا همه پرسنل بیمارستان‌ها رو خودش حفظ کنه، مهربان شمام خیلی مراقب خودتون باشید، الهی این بیماری هم زودتر از کل کره زمین محو بشه، الهی آمین.» حسام‌الدین سراج هم با انتشار ویدئویی که توسط کیوان مهرگان ساخته شده درباره مبارزه مردم با بحران کرونا گفت: «در درجه اول تشکر می‌کنیم از جامعه پزشکی ایران که خیلی زحمت کشیدند و فداکاری و ایثارشان زبانزد شد. امروز فضای مساعدی است برای کار کردن، ارتباط با ساز، با کتاب و تمرین‌هایی که هنرمندان می‌توانند داشته باشند. رعایت آن اصولی که جامعه پزشکی می‌گوید بکنیم، اما دچار استرس و اضطراب نشویم.» بابک جهانبخش خواننده موسیقی پاپ هم با دلنوشته‌ای این امیدواری را به مخاطبان داده است که «ما زمستان دیگری را سپری خواهیم کرد. با عصیان بزرگی که درونمان هست و تنها چیزی که گرم‌مان می‌دارد، آتش مقدس امیدواری است.» پرواز همای خواننده موسیقی ایرانی هم در تازه‌ترین پستش نوشت: «من به عنوان یک گیلانی خواهش می‌کنم، خواهش می‌کنم، خواهش می‌کنم در خونه‌های خود بمونید و خارج نشید. چرا چرا چرا چرا باور نمی‌کنید که چه خطری همه ما را تهدید می‌کنه؟ چرا باور ندارید که آمار مبتلایان به کرونا در رشت بیشتر از شهر‌های دیگه هست؟»

آرون افشار خواننده موسیقی پاپ نیز طی روز‌های گذشته نظر به درخواست مخاطبانش کنسرتی را به صورت زنده برای مخاطبان اجرا کرد و در توضیح آن گفت: «اینم از اجرای لایو آهنگ دلشوره که قولش روداده بودم تقدیم به مردم سرزمینم. امیدوارم هرچه زودتر از این اوضاع بد رها بشیم همگی.»

تأکید بر خود مراقبتی

محمد اصفهانی خواننده نیز در یکی از پست‌های اینستاگرامی‌اش اظهار کرد: «وحشت و استرس بیهوده به مهار بیماری کرونا کمک نمی‌کنه و تازه بازدارنده و منفی هم هست. نتیجه نهایی اینکه هر کس با رعایت بهداشت فردی و اصول پیشگیری می‌تونه خودمراقبتی داشته باشه و امیدواریم مسئولان نیز به وظایف خود در اجتماع جهت قطع زنجیره واگیر عمل کنند و از متخصصان دارای تجربه و خارج از کشور بهره برده و مردم را هرچه زودتر به روال عادی زندگی خودشان از لحاظ پزشکی و بهداشتی بازگردانند.» بهنام بانی دیگر خواننده موسیقی پاپ با انتشار تصویری از پرستاران یکی از بیمارستان‌های تهران که این روز‌ها مشغول خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی هستند، توضیح داده است: «لبخند روحیه و انرژی، بدون شرح... دعوت به روحیه و انرژی مثبت، ماشاءالله به غیرت و شرفتون، خسته نباشید به همه عزیزانی که به هر نحوی دارن زحمت می‌کشند برای ریشه کردن این ویروس لعنتی... باید به هم روحیه بدیم. ان‌شاءالله که هر چه زودتر تموم بشه...» اشکان کمانگری خواننده موسیقی ایرانی نیز تصریح کرد: «قانون بال پروانه به این موضوع اشاره می‌کند که اتفاقات کوچک و جزئی زندگی ما گاهی اوقات سرنوشت ما و دیگران را به طور کامل تغییر می‌دهد. اثبات شده است که گاهی اوقات ارتعاش حاصل از بال زدن یک پروانه کوچک می‌تواند باعث ایجاد یک طوفان بزرگ و سهمگین در یک جای کره زمین شود. خیلی وقت‌ها ما تصمیماتی می‌گیریم که اصلاً به آن‌ها توجه نمی‌کنیم، اما همین تصمیمات کوچک زندگی ما را شکل می‌دهند و می‌توانند مسیر زندگی ما و دیگران را تغییر بدهند. در خانه بمانیم.»

در خانه بمانیم

رضا صادقی هم با هشتگ «ما کنار هم در خانه می‌مانیم» به مخاطبانش گفت: «خیلی خبر‌ها اومد که احتکار ماسک، گرونی و شیادی و خیلی چیزا...، اما اینا حداکثری نیستن و خیلی از ما کنار هم داریم با این روزای سخت و برای هم می‌جنگیم.» حامد همایون هم در پست تصویری که برای هوادارانش گذاشته گفت: «امروز حال کشورمان اصلاً خوب نیست. استان‌هایی مثل گیلان، مازندران، تهران و امروز هم باخبر شدیم استان هرمزگان اصلاً شرایط خوبی ندارند و شرایط بحرانی دارند. تو رو خدا این دو هفته را به جهت حفظ جان عزیزانتان، پدر و مادرتان و کسانی که دوستشان دارید در منزل بمانید، سفر نکنید، مواظب سلامتی‌تون باشید. تا دست به دست هم این ویروس خطرناک کرونا را شکست بدهیم. خواهش می‌کنم جدی باشید و این ویروس را جدی بگیرید، چون این بیماری بیماری خطرناکی است. به امید لبخند ایران.»

طی روز‌های گذشته، سالار عقیلی، حجت اشرف‌زاده، گروه موسیقی «دال»، بنیامین بهادری، گروه سون و شهاب مظفری از جمله خوانندگانی بودند که پس از اطلاعیه‌های اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعطیلی کنسرت‌های اسفند ماه به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری «کرونا» تصمیم گرفتند در فضای مجازی کنسرت‌هایی را به صورت زنده برگزار کردند. نوع برنامه‌ریزی این گروه‌ها و خوانندگان در روز‌های گذشته هم به شکلی بوده که در ابتدا اطلاع‌رسانی مختصری برای برگزاری یک کنسرت زنده در فضای مجازی صورت گرفته و پس از چند روز در تاریخ و ساعتی که مقرر شده گروه متشکل از تعداد اندکی از نوازندگان به اجرای قطعات خود می‌پردازند.
منبع: مهـــر
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مهدی
|
United Kingdom
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
0
0
سلام شماک درخواست میکنیدمادرخوانه بمونیم باچه حمایت مالی ؟من کارگرساده روزمزدیک روزکارنکنم نان شب هم ندارم جواب خانواده روچی بدم مستاجرهستم سرماه کرایه بدم هزینه خوردوخوراک ازکجابیارم پول اب برق گاز ازکجابیارم شماک دارین نفستون ازجای گرم درمیاد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار